Vitor Pereira: "taktik Ve Duygusal Anlamda Kontrolümüzü Kaybettik"

17.09.2015

Vitor Pereira: "taktik Ve Duygusal Anlamda Kontrolümüzü Kaybettik"

Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, 2. golden sonra hem taktik, hem duygusal anlamda kontrolü kaybettiklerini ve istedikleri golü bulamadıklarını söyledi.


Karşılaşma sonrası yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, “İlk yarıda aslında kaliteli bir oyun ortaya koyuyorduk. Belki de bu sezon oynadığımız en iyi ilk yarıydı bizim için. Son derece kaliteli bir görüntü ortaya koyarak başladık karşılaşmaya. Gol istiyorduk ama golü bulan taraf onlar oldu. Devre arası bazı konuşmalar yaptık kendi aramızda. Bazı hatalarımızı düzeltmeyi denedik ve bazı eksiklerimizi kapatmaya çalıştık ve ikinci yarıda iyi bir başlangıç yapmak istedik. İkinci yarı rakibin bir kontra atağından gelen golle 2-1 geri düştük ve 2-1 geri düşmemizden sonra kontrolümüzü kaybettik maalesef. Hem taktik anlamda hem duygusal anlamda kontrolümüzü kaybettik. İlk yarı gibi değildik ikinci yarıda. Gerçekten üzgünüz ikinci yarıda bu performansı ortaya koyamayıp bu akşam bu kötü sonuçla ayrıldığımız için. Bu gece kötü bir geceydi. Ama hala önümüzde bir fırsat var. Birçok fırsat var aslında. Avrupa Ligi’nde sadece ilk maçı geride bıraktık. Avrupa Ligi’nde sözü geçecek bir kulüp olduğumuzu göstermek için, kalitemizi göstermek için önümüzde bizi bekleyen birçok fırsat var. Özellikle 3 gün sonra bizi bekleyen bir maç var. Son derece önemli bir karşılaşma bizi bekliyor ligde.  O maça kadar konsantrasyonumuzu toparlamak zorundayız. O maçtan galibiyetle ayrılmak zorundayız” dedi.

 
Taraftarlarımızın, her şeyin en iyisini hak ettiğini belirten Vitor Pereira, “Onları daha iyi bir skorla evlerine göndermek isterdik. Onlara çok teşekkür ediyorum bize verdikleri destek için. İkinci yarıdaki oyunumuzu hak etmediler. Daha iyi bir ikinci yarı hak ediyorlardı ama maalesef mümkün olmadı” diye konuştu.

 
Geçmişe takılıp kalmayı seven bir insan olmadığının altını çizen Pereira, “Artık önümüze bakmak mecburiyetindeyiz takım halinde. 3 gün sonra bizi bekleyen bir karşılaşma var ve o maçta bundan daha iyi bir sonuç almaya çalışacağız” ifadelerine değindi.

 
Molde karşısında ilk on birde Fabiano Ribeiro’ya görev veren Pereira, mağlubiyetin Fabiano’nun sorumluluğunda olmadığını söyledi. “Burada yükü tamamen Fabiano’ya yıkamayız” diyen Pereira, “O yüzden ben o şekilde değerlendirmiyorum. Bu akşam kaybettiysek tüm takım halinde kaybettik. Fabiano’nun iyi bir maç çıkardığını düşünüyorum. Sadece ona odaklanmayalım. Takım halinde kaybettik. O yüzden bu değerlendirmeleri doğru bulmuyorum” şeklinde konuştu.

 
2. gole kadar Molde’den daha iyi bir görüntü sergilediklerini hatırlatan Pereira, “Bugün sahada daha iyi olan taraf bizdik 2. golü kalemizde görene kadar.  4-5-6 gol atacak kadar pozisyon bulduk, bunları atsak kontrolü ele geçirirdik. İkinci yarıya iyi girdik. 2. golü istiyorduk ama 2. golü ararken kendi kalemizde golü gördük. 2. golü yedikten sonra hem taktik, hem duygusal anlamda kontrolümüzü kaybettik. Sabrımızı da kaybettik, kafamızla oynamaktan çok kalbimizle oynadık ve bu konu bize büyük sıkıntı yarattı bu akşam” dedi.

 
Eksik oyuncularla ilgili konuşmayı doğru bulmadığını söyleyen Vitor Pereira son olarak, “Bu akşam sahaya çıkan bir takım vardı ve oyuncularım denediler, uğraştılar ama olmadı. İkinci yarı rakibimiz çok rahat bir oyun ortaya koymayı başardı. Hep avantaj onlardaydı ve o rahat oyunu sergilemeyi başardılar ikinci yarıda.  Özellikle 2. golden sonra kafamızla oynamak yerine kalbimizle oynamaya başladık ve istediğimiz golü bulamadık. İstediğimiz golü atamayınca da rakibimiz sahadan istediği şekilde ayrıldı” ifadelerini kullandı.