Vitor Pereira: "turu Geçme Açisinda Şansimiz Yüksek"

16.02.2016

Vitor Pereira: "turu Geçme Açisinda Şansimiz Yüksek"

Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, 2-0 galibiyetimizle sonuçlanan Lokomotiv Moskova karşısında baskılı, oyunu domine eden, topa sahip olan ve oyunu rakip yarı alanda oynayan taraf olduklarını söyledi. 2-0’la iyi bir skor aldıklarını söyleyen Pereira, “Turu geçme açısından şansımızın yüksek” dedi.
 

Karşılaşma sonrası yayıncı kuruluşa konuşan Pereira, “Bizim için zorlu bir karşılaşma oldu. İkinci maça kesinlikle beraberlik düşüncesiyle gitmeyeceğiz. Aynı oyunu oynamaya çalışacağız, kendi inandığımız doğrularla hareket edeceğiz. Kendi oyunumuzu sahaya koyacağız ve oraya da kazanmaya gideceğiz. Takımımdan da bunu isteyeceğim. İyi bir takımla karşılaştık, 2-0’la iyi bir sonuç aldığımızı düşünüyorum. Gol yememek bizim için çok önemliydi çünkü böyle eleme turlarında ilk karşılaşmada gol yememek her zaman çok kıymetlidir. Turun yarısını geride bıraktık. Bir maç daha var oynamamız gereken. Turu geçme açısından şansımızın yüksek olduğunu düşünüyorum. Oraya gidip bize turu getirecek sonucu almak istiyoruz. Çok farklı bir maç olmadı. Kendi seviyemizde oynadığımız bir maç oldu. Antalyaspor maçı haricinde hep b u şekilde oynadık. Baskılı, oyunu domine eden, topa sahip olan ve oyunu rakip yarı alanda oynayan bir takımız. Son oynadığımız 27 maçın 26’sını bu şekilde oynadık. Sadece Antalyaspor maçında ruhsuzduk, agresif değildik. Ama son 2 maç kendi seviyemize geri döndük. Herkesin gösterdiği performanstan mutluyum. Umarım bu şekilde devam ederiz. Bursaspor karşılaşması bizi bekliyor. Zor bir maç olacak. Umarım aynı şekilde sahada oluruz” dedi.
 

Taraftarlarımıza desteklerinden dolayı teşekkür eden Pereira, “Hepsine çok teşekkür ediyorum. Kalpten sevgilerimi yolluyorum onlara” şeklinde konuştu.
 

Futbolun bir takım oyunu olduğunun ve alınan sonuçların takım halinde alındığının altını çizen Portekizli teknik adam, “Futbol bir takım oyunu. Eğer bir sonuç alıyorsak, takım halinde oynayarak alıyoruz. Saha içerisinde birbirimizin yaptığı hareketlerin karşılığını vererek alıyoruz ve bu şekilde devam edersek başarılı olabiliriz. Hiçbirimiz tek başımıza bir şey yapamayız. Bu şekilde düşünürsek yanlış olur. Bu akşam ilk on birde başlayan veya oyuna sonradan giren veya oyundan alınan kim olursa olsun, hepsinin gösterdiği performanstan mutluyum. Biz çalışmamıza devam etmeliyiz. Takım halinde düşünüp takım halinde yolumuza devam etmeliyiz” ifadelerini kullandı.
 

Lokomotiv Moskova teknik direktörü Igor Cherevchenko’nun kendisine selam vermemesinin üzücü olduğunu belirten Vitor Pereira, “Gerçekten çok üzücü olarak değerlendiriyorum. Futbol futboldur, siyaset siyasettir. Gerçekten bu anlamda üzüldüm” diyerek sözlerini tamamladı.