Vitor Pereira: "turu Geçtiğimiz İçin Mutluyuz"

25.02.2016

Vitor Pereira: "turu Geçtiğimiz İçin Mutluyuz"

Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, Lokomotiv Moskova karşısında turu geçtikleri için mutlu olduklarını ifade etti.
 

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan  Vitor Pereira, “Bugün beklediğimiz gibi rakip bizi zorladı, bunu da öngörmüştük. Kaybedecek bir şeyleri yoktu. Hücum edeceklerini biliyorduk. İstediğimiz gibi topa sahip olamadık. Berabere girsek ikinci yarı daha farklı olurdu ama o gol tur kapısını onlara araladı, üzerimize geldiler. İyi savunmalıydık ve bunu başardık. Attığımız golle de turu cebimize koyduk. Genel olarak takımımın bu turdaki performansından memnunum. İçeride olan maçta daha iyi oynadık ama amacımız olan turu geçtiğimiz için mutluyuz” dedi.
 

Beşiktaş maçı ile ilgili de Portekizli çalıştırıcı,” Beşiktaş maçına kadar iyi toparlanmak ve iyi hazırlanmamız gerekir. Maç hakkında maç günü konuşabilirim” ifadelerini kullandı.  
 

Basın Toplantısı

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Vitor Pereira, yaptığı değerlendirmelerde şu ifadeleri kullandı: 
 

“Zorlu maç olacağını biliyorduk. İlk maçtan farklı oldu. Kendi sahamızda oynadığımız maçta çok daha güçlüydük, çok daha agresiftik.  Bugün o istediğimiz görüntüyü maçta zaman zaman sergileyemedik ama doğal olarak rakip takım biraz daha üstümüze geldi. Çünkü eleme karşılaşması oynuyoruz ve 2 gollük avantajla buraya gelmiştik. Lokomotiv Moskova’nın daha atak oynayacağın, risk almak zorunda olacağını biliyorduk. Tur için farklı bir görüntü sergilediler. Devre arasına kadar oyun hemen hemen kontrol altındaydı. 1-0’a kadar oyun kontrolümüzdeydi. O gol turu her iki tarafa da açık hale getirdi.  Lokomotiv takımına güven verdi. Bizim kafamızda da golden sonra bazı soru işaretleri oluştu. İkinci yarıda sahaya bu şüphelerle çıktık. Belki top bizdeyken biraz güven eksikliği yaşadık. O güven eksikliği bazı anlarda rakip takımın üstümüze gelmesine sebep oldu. Bir gol atarsak turu bitireceğimizi biliyorduk. Maça bu mantalite ile devam ettik. İki maç anlamında değerlendirirsek turu; ilk maçta kesinlikle üstün olan taraf bizdik. İkinci maç daha dengeli geçti. İki taraf da gol pozisyonlarına girdi. Zorlu ve kaliteli bir takımla karşı bu turu geçmeyi hak ettik."