Vitor Pereira: "zamanla Daha İyi Olacağiz"

11.07.2015

Vitor Pereira: "zamanla Daha İyi Olacağiz"

Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, oyuncuların gösterdiği performanstan genel anlamda memnun olduğunu ve zamanla çok daha iyi olacaklarının altını çizdi. 
 

Vitor Pereira maçın ardından yayıncı kuruluşa ve basın mensuplarına yaptığı açıklamada öncelikle karşılaşmayı değerlendirdi. Oyuncularının takım halinde hareket etmelerini kendisini sevindirdiğini belirten Portekizli çalıştırıcı, “Bu akşam beni sevindiren en önemli nokta oyuncuların takım halinde düşünüp, takım halinde oynamasıydı. Daha yolun başındayız. Bu anlamda olumlu bir görüntü çizdik. Daha da iyi olacağız. Daha iyi olmak mecburiyetindeyiz. Genel anlamda da oyuncuların performanstan memnumum” dedi.
 

Eksikliklere değinen Vitor Pereira, “Geliştirmemiz gereken çok şey var. Fizik olarak en iyi durumda değiliz. Zamanla çok daha iyi olacağız. Takımın hızı ve baskısı artacaktır. Zaman kısa ama ön eleme maçına kadar en hazır seviyeye geleceğiz” değerlendirmesinde bulundu.
 

Takımdan gidecek isimlerin sorulmasıyla Vitor Pereira, “Şu anda bu kararı almamız için çok zamanımız var. Önümüzde bizi bekleyen üç hafta gibi bir süre var. Böyle bir mecburiyetimiz olursa, bu kararı almamız gerekirse, bu kararı alırız. Ama bu bizim için hiçbir şekilde sorun değil, şu anda daha önemli şeyler var. Bu takımdaki oyuncuların kalitesinden nasıl yararlanırız, bunu düşünüyoruz. Herkesi nasıl kullanıp, takımı daha ileriye nasıl taşıyacağımızı düşünüyoruz. Zaten herkes de kalabilir, bu takımda yer alabilir. Böyle bir karar vermeye mecbur kalırsak tabii ki vereceğiz.” cevabını verdi.
 

Takıma yeni katılan Nani ve Souza ile ilgili de Teknik Direktörümüz Vitor Pereira,  “Takıma yeni katıldıkları için bizimle çok fazla çalıştıklarını söyleyemem. Bu oyuncuların kaliteleri ortada.Benim de tanıdığım oyuncular.  Bu takıma  kalite kazandıracak oyuncular” açıklamasında bulundu.
 

Fenerbahçe'nin sahada dizilişine ilişkin sorulan soruya "Önemli olan takımın sahada oynadığı sistem midir, yoksa takımın işleyişi dinamiği midir?" sorusu ile karşılık veren Pereira, açıklamasına şöyle devam etti:
 

"Oyun içindeki dinamik, oyun içindeki o takımın uyumu ve akışı her şeyden önemlidir. Bu, sistemden çok daha önde gelir. Oyun içindeki hareketlilik ve dengeli bir oyun ortaya koyabilmek çok önemlidir diye düşünüyorum. Bunların bana göre, sisteme bağlı olmaksızın işlemesi önemlidir. Benim istediklerimi oyuncularımın anlaması gereklidir. Ben, sahada oyuncularımın rahat olmasını, oynadıkları oyun içinde kendilerini rahat hissetmelerini sağlamak isterim ki yeteneklerini gösterebilsinler. Ama dediğim gibi sistemden önce benim istediklerimi anlamaları, benim istediklerimi anlayarak sahada böyle bir oyun ortaya koymaları daha önemlidir."