Vitor Pererira: "yolumuza Devam Ediyoruz"

18.04.2016

Vitor Pererira: "yolumuza Devam Ediyoruz"

Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, 4-1 galibiyetimizle sonuçlanan Mersin İdmanyurdu maçında iyi bir performans ortaya koyduklarını söyledi. Taraftarlarımızın desteğine sezon sonuna kadar ihtiyacımız var diyen Pereira, “Yolumuza devam ediyoruz” dedi.


Karşılaşma sonrası yayıncı kuruluşa maçı değerlendiren Vitor Pereira, “İyi bir maç çıkardık. Biz bu akşam birlik olduğumuzu, bir arada olduğumuzu gösterme düşüncesiyle sahaya çıktık.  4 gol attık, kalemizde bir gol gördük. 2-3 gol daha atabilirdik. Takımımı tebrik ediyorum, iyi bir performans ortaya koydular” dedi.


“Sezon sonuna kadar taraftarlarımıza ihtiyacımız var” diyen Pereira, “Bu yolun sonuna kadar onlara ihtiyacımız olduğunu biliyoruz. Onların yanımızda olacaklarını düşünüyorum.  Onlara güveniyorum. İyi bir maç çıkardık, yolumuza devam ediyoruz” şeklinde konuştu.


Ziraat Türkiye Kupası yarı final ilk maçında karşılaşacakları Torku Konyaspor maçını düşündüklerini belirten Pereira, “Zorlu bir karşılaşma olacak Torku Konyaspor’la oynayacağımız kupa maçı. Farklı bir kulvarda farklı bir karşılaşmaya çıkacağız. Hedeflerimiz var orada da. Kazanmak istiyoruz.  Torku Konyaspor maçında iyi bir on birle sahada olacağız” ifadelerini kullandı.


Son olarak Robin van Persie’nin iyi bir maç çıkardığını söyleyen Portekizli teknik adam, “Robin van Persie takım için çalıştı, gösterdiği oyundan memnunum” diye konuştu.

Basın Toplantısı

Maç sonrası düzenlenen basın toplantısında öncelikle karşılaşmayı değerlendiren Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

İyi bir maç çıkardıklarını dile getiren Portekizli çalıştırıcı, “4-1 kazandık, daha fazla gol de atabilirdik.  Bugün hayatta, konsantre ve birlik olduğumuzu gösterdik. Oyuncularımızın performansından memnunum, onları tebrik ediyorum. Takım ruhumuzun hedeflerimiz doğrultusunda olduğunu gösterdik” değerlendirmesinde bulundu.


Maçtan önce Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Ümit Özat ile bir araya gelememesi ve taraftarlarla ile ilgili de Vitor Pereira, “Benim hatam özür dilerim. Maçta önce yanına gidip selam vermem gerekirdi ama sahaya biraz geç çıktım. Ben sahaya çıktığımda İstiklal Marşı okunuyordu. O nedenle yanına gidemedim. Benim hatamdı. Bizim taraftarlarımıza ihtiyacımız var. Onlarsız bu iş zor. Bugünkü oyunumuz hayatta olduğumuzu gösterdik. Mücadele devam edecek.” diye konuştu.


Bir soru üzerine ligin henüz bitmediğini ifade eden Teknik Direktörümüz Vitor Pereira,  lig bitmeden hesaplama yapmanın yanlış olduğunu dile getirdi.