Volkan: "hedefimizden Hiçbir Zaman Şaşmadik"

06.03.2012

Volkan: "hedefimizden Hiçbir Zaman Şaşmadik"

Profesyonel Futbol Takımımızın kalecisi Volkan Demirel, şampiyonluk yarışında lider Galatasaray ile aralarında oluşan 9 puanlık farkın kapanmayacak bir fark olmadığını ifade ederek, "Hedefimizden hiçbir zaman şaşmadık. Şu an sezon başındakinden daha fazla şampiyonluk hedefimiz var. Kimse bize arkada kaldılar diye bakmasın" dedi.

Radyo Fenerbahçe'de, Fenerbahçe Futbol Takımı'nın medya sorumlusu Orkun Yazgan'ın sunduğu "Samandıra Saati" programına telefonla bağlanan Volkan Demirel, takımın durumunu ve ligin kalan bölümü için hedeflerini aktardı.

Spor Toto Süper Lig'de 6-1 kazandıkları Gençlerbirliği maçından sonra takımdaki havayı anlatan Fenerbahçeli futbolcu, takım olarak geçen haftalara nazaran daha çok kenetlendiklerini kaydederek şunları söyledi:

"Gönül rahatlığıyla şunu söyleyebilirim ki; geçen haftalara nazaran takım daha çok kenetlenmiş durumdayız. Bir birliktelik söz konusu. Bu birliktelik daha önceki haftalarda bu kadar yüksek seviyede değildi. Bu seviyeye getirdiğimiz zaman da Fenerbahçe'nin kalitesi sahadaki performansıyla ortaya çıkıyor. Belki biraz geride kaldık ama 3 puanlık sistemde 9 puan çok önemli değil. Play-off'ta puan farkının yarıya düşecek, rakiplerimizle de oynayacağız. Puan farkı yüksek görünebilir ama hedefimizden hiçbir zaman şaşmadık. Nasıl sezona başlarken şampiyonluk hedefimiz varsa şu an daha fazla şampiyonluk hedefimiz var. Kimse bize arkada kaldılar, puan farkı yüksek diye bakmasın. Daha önümüzde çok zamanımız var. Bu zamanı en iyi şekilde kullanacağımızı arkadaşlarım adına söyleyebilirim. İnanmış durumdayız. Bu durumu Ankaragücü maçıyla birlikte devam ettirip, ileriye doğru çıtayı yükselterek gitmemiz lazım. Bu sezon ki şampiyonluğun başka önemli yönleri var. Fenerbahçe takımı şampiyon olmak için elinden geleni yapacaktır ve şampiyon olacaktır."

Gençlerbirliği karşısında alınan 6-1'lik farklı galibiyetin takıma moral verdiğini ve buna ihtiyaçları olduğunu kaydeden Volkan Demirel, inişli çıkışlı grafik sergilemelerine rağmen hedeflerinden uzaklaşmadıklarına inandığını anlattı.

Ankaragücü maçında da kazanarak Gençlerbirliği'ne karşı aldıkları sonucu pekiştirmek istediklerini kaydeden Fenerbahçe kalecisi, sözlerine şöyle devam etti:

"Çok iyi bir Fenerbahçe olarak çok iyi moralle derbiye çıkacağız. Derbi şimdiden konuşulmaya başlandığı için bunu söylüyorum. Bizim ilk hedefimiz Ankaragücü maçı. Düşme hattında olabilirler ama hiç öyle düşünmemek lazım. Gayet ciddiye almamız lazım. Günün şartlarında herkes konsantre olduğu zaman değişik sonuçlar çıkabiliyor."