Yardimci Antrenör Luca Dalmonte, Fenerbahçe Ülker'de

24.08.2012

Yardimci Antrenör Luca Dalmonte, Fenerbahçe Ülker'de

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız, İtalya Milli Takımı’nda Simone Pianigiani’nin asistanlığını yapan 49 yaşındaki Luca Dalmonte ile 1 yıllık sözleşme imzaladı.

Dalmonte  antrenörlük kariyerine, 1983 yılında Basket Rimini takımında asistan koç olarak başladı. 1989 yılında, B1 Ligi takımı Virtus Imola’ya transfer olan Dalmonte, iki sezon boyunca takımı baş antrenör olarak yönetti.  1991 yılında yardımcı antrenör olarak Basket Brescia takımına transfer oldu ve buradaki ikinci sezonunda baş antrenörlüğe getirildi. 1993-1996 yılları arasında antrenörlüğe ara vererek Libertas Forli takımında menajerlik yapan Dalmonte, 1996 yılında tekrar yardımcı antrenör olarak Fortitudo Bologna takımına transfer oldu ve baş antrenörün eksikliğinde takımı yönetti.

1999-2002 yılları arasında Mens Sana Siena takımının antrenörü olan Dalmonte, burada 3 sezonu tamamladıktan sonra Scandone Avellino takımına transfer oldu ve ilk sezonda takımı A2’den A1 ligine çıkarmayı başardı. 3 sezonu orada tamamladıktan sonra tekrar ikinci lige dönerek bir sezonluğuna Reggio Emilia takımının antrenörü olan Dalmonte, sırasıyla  BC Ferrara, Teramo Basket ve Cantu’da antrenörlük yaptı. Dalmonte, 2009 yılından itibaren VL Pesaro takımının antrenörüydü.