"yargisiz İnfazi Kabul Etmiyoruz"

11.07.2011

"yargisiz İnfazi Kabul Etmiyoruz"

Spor Toto Süper Lig’de yer alan kulüplerin oluşturduğu Kulüpler Birliği, Türk Futbolunda yaşanan son gelişmeler karşısında tek ses, tek yürek olduklarını açıkladı. Birlik adına açıklama yapan Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, son kararı TFF’nin vereceğini, yargısız infazı kabul etmelerinin mümkün olmadığını ifade etti.

Türkiye Futbol Federasyonu ile Kulüpler Birliği arasında, TFF’nin İstinye’deki binasında bir toplantı yapıldı. Toplantıya TFF yetkilileri ile Birliğe üye kulüplerin başkan ve yöneticileri katıldı. Toplantıda Fenerbahçemizi Başkanvekilimiz Nihat Özdemir ile Asbaşkanlarımızdan Ali Koç temsil etti. Toplantı sonrası Birlik adına, "En yaşlı başkan" sıfatıyla Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav bir açıklama yaptı. İlhan Cavcav şunları söyledi:

"TFF’nin davetiyle, bugün TFF ile Kulüpler Birliği toplantısını yaptık. Ana konu 8 günüdür kamuoyunda olan gelişmelerdi. Konuyu TFF Başkanı ve yöneticileriyle paylaştık. Tüm kulüp başkanları ve yöneticileri de görüşlerini bildirdi. Türk Futbolunun en değerli markası olan Spor Toto Süper Ligi oluşturan kulüpler olarak tek ses, tek yürek durumundayız. Tüm gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Kulüpler Birliği’nde, birlik ve beraberlik içinde en ufak bir çatlak ses bulunmamaktı. Herkes ortak mutabakat ve yüzde 100 birlik beraberlik içerisindedir. Tabii ki son kararı TFF verecektir. Bundan sonra da görüş alışverişi olacak. Bazı basın yayın organlarının, kulüplere karşı yaptığı yargısız infazı kabul etmemiz mümkün değildir. Bu açıklamayı 18 kulübümüz adına yapmaktayım. Türk futbolu adına iyi günlerin gelmesini diliyorum"