"yarinlar En Az Bugün Kadar Bizim"

31.05.2011

"yarinlar En Az Bugün Kadar Bizim"

Fenerbahçe Spor Kulübü Resmi Yayın Organı Fenerbahçe Dergisi’nin 100. sayısında yer alan Başkanımız Aziz Yıldırım’ın baş yazısı aşağıdaki gibidir:"Sevgili Fenerbahçeliler;

Camia olarak özlediğimiz, istediğimiz, hakkettiğimiz 18. şampiyonluğumuzu doyasıya kutluyoruz. Büyük Fenerbahçe Ailesi’nin tüm fertlerinin bu şampiyonlukta çok büyük emeği vardır. Buradan bir kez daha, şampiyonluğumuza katkı sağlayan herkese, teker teker teşekkür etmek isterim.

Takımımızı hiçbir zaman yalnız bırakmayan, kötü günlerimizde dahi hep yanımızda olan, tribünlerdeki duruşuyla tüm Türkiye’ye örnek olan taraftarımıza, bize daima destek olan Yüksek Divan Kurulu üyelerimize, kongre üyelerimize tüm kalbimle teşekkür ediyorum.
Sportif Direktörümüz ve Teknik Sorumlumuz Sayın Aykut Kocaman’a ve teknik kadromuza da gönülden teşekkür ediyorum. Hocamız; kişiliği, çalışma prensipleri ve takım üzerindeki pozitif etkisiyle şampiyonluğa çok büyük katkıda bulunmuş, Fenerbahçe’deki ilk teknik adamlık sezonunu unutulmaz bir başarıyla tamamlamıştır. Camiamızın içinden gelen Sayın Kocaman’ın bu başarısı Fenerbahçe Ailesi için çok özel bir anlam ifade etmektedir.

Tüm sezon boyunca çok çalışan, çok çabalayan, hiç yılmayan, vazgeçmeyen, kutsal formamızın hakkını veren ve tarihe geçen bir galibiyet serisiyle sezonu tamamlayan futbolcularımıza çok teşekkür ediyorum…

Sezon boyunca hep yanımda olan, görevlerini ve sorumluklarını hiç aksatmadan yerine getiren, zamanını kulübümüz için harcayan değerli yönetici arkadaşlarıma ve Fenerbahçe Spor Kulübü çalışanlarına da teşekkürü bir borç biliyorum. Bu şampiyonluk hepimizin ortak eseridir, hepimize canı gönülden kutlu olsun.

Şampiyonluk yarışını son dakikaya kadar bırakmayan Trabzonspor’u da kutlamak istiyorum.

Dünya’nın sayılı spor kulüpleri arasındaki yerini alan Fenerbahçe Spor Kulübü’nün futbolda da şampiyonluğu yakalaması diğer branşlar için her zaman itici bir güç olacaktır. Avrupa futbolunun görkemli sahnesi Şampiyonlar Ligi’ne, doğrudan katılıyor olmaktan da çok mutluyuz.
Fenerbahçemizin daimi öncelikleri arasında yer alan Avrupa’da başarı hedefini daha da yukarılara taşımak, Türk Futbolu’nu uluslararası platformda en iyi şekilde temsil etmek en önemli gündem maddemizdir. Bu hedef doğrultusundaki teknik ve idari çalışmalarımız sürmektedir. Transfer çalışmalarımız da Avrupa, lig ve kupada, yani tüm kulvarlarda başarı hedefimiz çerçevesinde yoğun bir şekilde devam etmektedir. Sayın Aykut Kocaman’ın tespitleri ve talepleri doğrultusunda, ligi şampiyonlukla bitiren kadromuzu daha da güçlendireceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın. 

Tüm bu sevinçlerimiz ve haklı gururumuz dışında her sezon tekrarlanan bir takım senaryoların yine bazı kesimler tarafından gündemde tutulduğunu, üzülerek ama çok da şaşırmayarak takip ediyoruz. Kulübümüzün ve futbolcularımızın adını çirkin senaryolarının içinde anmaya cüret edenler hakkında gerekli hukuki süreç işletilmektedir. Bu konudaki haklı tepkilerini her gün kulübümüzle paylaşan taraftarlarımızın bu konuda müsterih olmasını özellikle rica ediyorum. Kimsenin asırlık Kulübümüzün adını ağzına bu şekilde almasına izin vermeyiz. Sporda Şiddet ve Düzensizliği Önleme Yasası’nın da artık tüm spor camiasının yaka silktiği bu kişilerle mücadele etme yolunda çok önemli katkı sağlayacağına inanıyoruz.

Öte yandan, "Spor Kulübü" olma sorumluluğunu bir kez daha hatırlayarak, futbol dışı branşlarımıza baktığımızda, her biriyle ayrı ayrı gurur duyulacak zaferlere sarı lacivert imzamızı atmanın sonsuz mutluluğunu yaşıyoruz.
Takım sporlarında her finalde ayrı bir kulübe karşı mücadele veren takımlarımız, Erkek Voleybol, Kadın Voleybol ve Bayan Basketboldaki şampiyonluklarıyla bizi biz yapan tarihi başarılara yeni halkalar ekliyor.

Bizlere bu onuru yaşatan her bir sporcumuzu yürekten kutluyor, gurur duyduğumuz bu başarıların yarınlarımızda yineleneceğine dair en ufak bir şüphemiz olmadığını da vurgulamak istiyorum.

Bu sezonki başarı zincirimizi tamamlamak için artık gözümüz kulağımız Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı’nda. Adını finale yazdıran takımımız, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da kupayı havaya kaldıracaktır. Onları final serisinde yalnız bırakmayacak taraftarımıza da şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

Bugün Fenerbahçemiz, Taraftar Kartı, Fenercell’i, Fenerbahçe Televizyonu, Fenerbahçe Dergisi, Fenerium’u, kombinelerdeki sayısı ve aramıza son olarak katılan Radyo Fenerbahçe’si ile her geçen gün büyüyor, sizin katkılarınızla gelişiyor. İstikrarlı ekonomisi, mali gücü ve kurumsal kimliği ile örnek gösterilen kulübümüz için yarınlar daha da aydınlık daha da parlak… Yarınlar da en az bugün kadar bizim…

Saygılarımla,


Aziz Yıldırım
Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı"