"yatirimlarimizi Dünya Kulübü Olmak İçin Yapiyoruz"

08.09.2015

"yatirimlarimizi Dünya Kulübü Olmak İçin Yapiyoruz"

Kulübümüz Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Dinçay, Fenerbahçe Televizyonu’nda yayınlanan ‘Fenerbahçe Yandex’ programına konuk oldu. Turhan Seven’in sunuculuğunu yaptığı programda,  Hakan Dinçay Fenerbahçe Yandex kullanımının önemine değinildi.
 

Programda  ayrıca İstanbul’un çeşitli noktalarında canlı bağlantılar yapılırken, taraftarların Fenerbahçe Yandex ile ilgili görüşleri de alındı.
 

Sözlerine ilk olarak üst üste gelen şehit haberlerine değinerek başlayan Hakan Dinçay, Kulübümüzün, yapılan yatırımlar ve hayata geçirilen projelerle, dünya kulübü olma yolunda ilerlediğini de belirtti.
 

“Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum”

Dün Dağlıca’dan bugün de Iğdır’dan şehit haberleri aldık. Böyle haberler alınması çok üzücü. Ülke olarak zor günler yaşıyoruz. Bugün kalktık ve yine şehit haberleri var. Diyebileceğimiz bir şey yok. İnşallah bu günleri atlatırız. Şehitlere Allah’tan rahmet ailelerine başsağlığı diliyorum. Ülke olarak bir an önce bu sıkıntılardan kurtulmamız lazım. İnşallah son olur bu haberler. Söylenecek çok şey var ama bazen susmak gerekir. Bu işin çözülmesini istiyoruz.” 
 

“Dünya çapında bir takım olma yolunda ilerliyoruz”

Fenerbahçe Yandex projesinin önemini her fırsatta söylüyoruz. Özellikle 2007’den beri amatör branşlara ciddi yatırımlar yapıldı ve bu sayede Avrupa’da çok önemli başarılar elde edildi. Zaman içinde yapılan yatırımlar ve sponsorlar ile amatör branşlarda önemli başarılar kazandık. Avrupa’da başarılı olmak için iyi takım olmak gerekiyor. Kulübün kalkınması ve başarıların kazanılması için taraftarınızın da yanınızda olması gerekir. Amatör branşlara yapılan yatırımların ardından artık sıra futbola geldi. Şöyle bir örnek vermek istiyorum; geçtiğimiz günlerde bir sohbette bana sordular: “Bu projeleri hayata geçiren biri mi var?’ diye. Ben de,  ‘Bu anlamda Kulübümüzde çok sayıda profesyonel insanla çalışıyoruz. Alanında uzman isimler var ama bundan ziyade 24 saatini Fenerbahçe’ye veren bir Başkanımız var’ şeklinde bir cevap verdim. Evet, dediğim gibi ‘hedef 1 milyon üye’ ve ‘Fenerbahçe Yandex’ projeleri çok önemli iki projedir. Her zaman olduğu gibi bu iki projede de taraftarımızın desteği gerekiyor. Bu projelere verilecek destekle hem dünya çapında transferler yapılacak hem de dünya çapında bir takım kurulacak. Bu transferleri yapmak maddi kaynak yaratıyor. Bizler de bu kapıyı açıyoruz, taraftarımızın yanımızda olduğunu bugün de göstermesi önemli. Bugün herkes bilgisayar kullanıyor. Fenerbahçe Yandex’i kullandığında camiaya destek olacak. Bu da bizi dünya kulübü olmaya götürecek. “
 

“Fenerbahçe sevgisiyle Kulübümüz kazanacak”

Her zaman ve her koşulda bizim arkamızda olan taraftarımız var. Fenerbahçe Yandex ile ilgili her platformda gerekli açıklamaları yaptığımızı düşünüyorum. Fenerbahçe Yandex kullanımının önemini Başkanımız Aziz Yıldırım da her fırsatta anlatıyor. Bir başarı yakalamak istiyorsanız iyi bir takım olmak zorundasınız. Taraftarımız, Fenerbahçe Yandex’i kullanarak Kulübüne büyük destek verecek. Fenerbahçe sevgisiyle ve özveriyle arama sayısındaki artışla kulübümüz önemli bir gelir elde edecek. Bu sayede Fenerbahçe, ilerleyen dönemlerde yıldızlarla, kaliteli oyuncularla Avrupa’da söz sahibi olacaktır. Bu da taraftarın katkısıyla olacak bir şey. Arama motorlarına göre Fenerbahçe Yandex çok daha hızlı. Kendi şirketimizde de çalışanlarımıza Fenerbahçe Yandex’i kullanmaları gerektiğini söylüyoruz. Baktığınızda gün içinde en az 20-30 kez internette arama yapıyoruz. Günde 30-40 kez yapılacak aramalarla Kulübümüz yılda 36 dolar gibi bir para kazanacak. Tabii bunun alt ve üst limiti yok. Günde 100 defa arama yapan bir kişi Kulübüne ciddi bir rakam kazandıracak. İnşallah bundan sonra da taraftarımız her zamankinden daha fazla kulübüne destek olacak. Fenerbahçe Yandex, mobil cihazlarda da uygulamaya konulduğunda arama sayısındaki rakamın daha fazla olacağını düşünüyorum.
 

“Merak ettiğiniz her şeyi Fenerbahçe Yandex’te arayın”

“Taraftarımız destek olmak amacıyla her şeyi yapıyor. Fenerbahçe ilkleri gerçekleştiren bir kulüp olduğu için bu anlamda birçok kulübe de örnek oluyor. İlkler ne kadar başarılı olursa kuşkusuz başarı kaçınılmaz olur. Başka takım taraftarlarının da destek olmak amacıyla Fenerbahçe Yandex’i kullanmaları çok güzel bir şey. Rakip görmeden arama yapanlara da teşekkür ederim. Fenerbahçe kulübüne destek vermek amacıyla girişimde bulunan herkese teşekkür ederim. Fenerbahçe Yandex’te aklınıza gelen her şeyi arayabilirsiniz. Fenerbahçe Yandex’ten yapılacak aramalarla Kulübümüz kazanacaktır.”
 

“Biz gücümüzü taraftardan alıyoruz”

“Fenerbahçe taraftarı bize inanıyor. Başkanımız dünya yıldızlarını kulübe kattı. Luis Nani ve Robin van Persie gibi oyuncuları bir başka takımda izlerken artık Fenerbahçe formasıyla izliyoruz. Bu da önümüzdeki günlerde daha iyi işlerin yapılacağının göstergesidir. Başkanımız bunu her fırsatta da söylüyor. Başkanımız, Fenerbahçe’ye neler yapabiliriz, nasıl katkı sağlarız diye düşünüyor. Taraftarımız bize sahip çıkarsa ve bizler de destek verirsek Fenerbahçe dünya kulübü olma yolunda ilerleyecektir. Taraftarımız şimdiye kadar ciddi anlamda katkı verdi. Bundan sonra da bu katkı daha fazla olacaktır. Biz gücümüzü taraftardan alıyoruz. Onlarla yaşamazsak, onlar olmasa ne projeler olur ne de biz başarılı olabiliriz. Onlar bizim yanımızda olduğu sürece daha çok proje geliştireceğiz.
 

“Mobil cihazlardaki kullanımla rakam yukarılara çıkacaktır”

Cep telefonlarının kullanımı bilgisayarlara göre çok daha fazla. İnsanlar çalışma hayatında mesai saatleri içinde kendi işiyle ilgilenebiliyor ama mesai saatleri dışında farklı arayış içerisinde olabilir. Bu arayışlarını da cep telefonlarından yapıyorlar. Cep telefonlarını artık her yerde kullanıyoruz. Günün her saati elimizde telefon var. Fenerbahçe Yandex, cep telefonunda kullanıma başlayınca rakam çok daha yukarılara çıkacaktır.”  
 

“Fenerbahçe Yandex kullanımının bir sınırı yok”

“Yıllardır her sponsorumuz destek oldu ama burada bir fark var, o da şu: Bir sınırın olmayışı. Bu sınırı taraftarımız belirleyecek. Fenerbahçe Yandex kullanıldıkça Kulübümüz kazanacaktır.” 
 

“Fenerbahçe Yandex kullanılsın”

Benim iş yerimdeki bilgisayarlarda da Fenerbahçe Yandex kullanılıyor. Çalışanlarımız ne aramak isterlerse orada bulabiliyorlar. Herkesin Fenerbahçe Yandex’i indirip kullanmaları Kulübe katkı sağlayacaktır. Fenerbahçeli iş adamlarından da özellikle bunu rica ediyoruz. Şirketlerinde Fenerbahçe Yandex’i kullanmalarını istiyoruz. Burada ortak amaç, Fenerbahçe Spor Kulübü’ne katkı sağlamaktır. Fenerbahçe Yandex’te yapılacak aramalarla kulübe katkı sağlamak çok önemli.”