Yelkencilerimizden Dünya Kupası’nda Gurur Veren Sonuçlar

01.05.2017

Yelkencilerimizden Dünya Kupası’nda Gurur Veren Sonuçlar

23-30 Nisan 2017 tarihleri arasında Hyeres Fransa'da yapılan Dünya Kupası Yelken Yarışları sona erdi.

52 ülkeden 541 sporcunun yarıştığı yarışlarda Fenerbahçe Doğuş Yelken Şubemizden Alican Kaynar, Deniz-Ateş Çınar, Beste Kaynakçı-Simay Aslan ve Nazlı Çağla Dönertaş yer aldı.

Alican Kaynar'dan Altın Madalya

Bugün tamamlanan madalya yarışlarında, sporcumuz Alican Kaynar Finn sınıfında elde ettiği birincilik ve kazandığı altın madalya ile tarih yazdı.

470 Sınıfında yarışan milli sporcularımız Deniz ve Ateş Çınar yarışları 35 tekne arasında elde ettikleri 4.lükle, Beste Kaynakçı ve Simay Aslan 23 tekne arasında elde ettikleri 13.lükle, Nazlı Çağla Dönertaş da 55 sporcu arasında 28.likle tamamlayarak Fenerbahçe ve Türk Milli Takım adına başarılı sonuçlara imza attı.

Dünya Kupası ülkemizi başarıyla temsil eden Fenerbahçe Doğuş Yelken Şubemizin sporcularını tebrik ediyor; başarılarının devamını diliyoruz.

Fenerbahçe Doğuş Yelken Şube Sorumlusu Selma Altay Rodopman: "Sporcularımızla Gurur Duyuyorum"

Sporcularımızın Dünya Kupası'nda elde ettikleri başarılı sonuçlarla ilgili açıklama yapan Yelken Şube Sorumlumuz Selma Altay Rodopman; "Yaşadığımız mutluluk tarifsiz. Yarışları Altın madalya ile tamamlayan Alican Kaynar'ı tebrik ediyorum.

Ayrıca milli takımımızı temsilen yarışlarda yer alan; 4.lük başarısı elde eden Deniz-Ateş Çınar'ı, 13.lükle tamamlayan Beste Kaynakçı-Simay Aslan'ı ve Nazlı Çağla Dönertaş'ı tebrik ediyorum.

Doğuş Grubu sponsorluğu ile uluslararası bu başarılarımızın katlanarak devam edeceğine inanıyorum.

Hem ülkemiz hem kulübümüz hem de sporcularımızın aileleri için eşsiz olan bu başarıların devamını diliyorum." dedi.