Yeni Sezon Formalarimizi İlk Giyen Kulüp Başkanimiz Aziz Yildirim Oldu

19.07.2014

Yeni Sezon Formalarimizi İlk Giyen Kulüp Başkanimiz Aziz Yildirim Oldu

Başkanımız Aziz Yıldırım ile Genel Sekreterimiz ve Basın Sözcümüz Mahmut Uslu, Profesyonel Futbol Takımımızın kamp yaptığı Fenerbahçe Resort ve Sport Topuk Yaylası Tesisleri’nde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Takımımızın akşam antrenmanı öncesinde basın mensuplarıyla sohbet eden Başkanımız Aziz Yıldırım ve Genel Sekreterimiz ve Basın Sözcümüz Mahmut Uslu, bir sürpriz yaparak; Takımızın yeni sezonda giyeceği çubuklu formayı ilk kez giydi.

Yeni sezon formalarının 19 Temmuz Dünya Fenerbahçeliler Günü’nde Türkiye’deki tüm Fenerium’larda satışa çıkacağını da söyleyen Başkanımız, yeni sezon öncesinde tüm takımlarımıza başarı dileklerini de iletti.

Başkanımız göreve geldiği gönden itibaren Fenerbahçe için çalıştıklarını söyleyerek, “Bizler Fenerbahçe’ye nasıl katkı yapabiliriz diye çalışıyoruz. Bakın, Topuk Yaylası Tesisleri’ni yaptık. Bize 15 milyon dolar yani 26 Trilyona mal oldu. Bu para ile bir iki tane oyuncu alırdık, sonra da yazardınız ‘efsane başkan’ diye. Ankara’daki Tesisler için de fedakârlıklar yaptık ve o tesisleri de Türk sporuna kazandırdık. Şimdiden takımlar orada kalmak istiyorlar.  Bütün branşlarımıza ait tesisler bunlar” dedi.

Yeni sezonda bütün takımlarımıza başarı dileklerini ileten Başkanımız, Fenerbahçe’nin Türk futbolunda var olan havuzun değerini arttırdığının bilgisini vererek, yeni sezon formaları hakkında da konuştu.

Başkanımız Aziz Yıldırım, “Bu sezon başında bütün takımlarımız çalışmaya başladı. Hepsine başarılar diliyoruz. Kazasız, sağlıklı ve adil bir sezon olmasını diliyoruz.  Biz, Takımımıza güveniyoruz. İyi bir takımız. Sadece 1 transfer yaparak da fazla ihtiyacımız olmadığı gösterdik. Şampiyonluğa oynayan bir takımız ve yine öyle olacak. Baktığınızda 15 sene de toplamda bir ya da iki kez ikinci olduk, hep birinciydik. Türk futbolunda ekonomiyi en güzel kullanan takım Fenerbahçe’dir. Biliyorsunuz, havuz sistemi var ve bu havuzu 150-160 milyon dolarlardan 450 milyon dolarlara çıkarttık. Forma reklamlarını belirli noktalara taşıdık. Türk Telekom ile anlaşmamız bitti. Başka sponsorlarla da konuştuk ve geldiğimiz noktada formanın önünde göğüs reklamı almamaya karar verdik. Bu, Yönetim Kurulu kararıdır. Ülker ile formamızın sırtındaki anlaşma devam edecek, 1 yıllık süre ile... Formamıza göğüs reklamı almamamızın altında; Fenerbahçe Yönetiminin, Kongre ve Divan üyeleri ile Büyük taraftarımızın vereceği desteği göz önüne aldık. Biz, bu formanın sponsoruyuz. Bu anlayışla yola çıktık. Forma alarak satışlara destek olacağız. Yaptığımız hesaplara göre de almış olduğumuz kararla geçmişte sponsorlardan alınan gelirden daha fazla gelir elde edeceğimizi düşünüyoruz. Dördüncü yıldızın da böyle bir sezonda takılmasının daha anlamlı olacağı uygun gördük. Bu akşam formalarla ilgili reklamlar ekranlarda dönmeye başlayacak, yarın da saat 12.00’den itibaren Türkiye’deki tüm Fenerium mağazalarımızda satışta olacak.  Ben ve Mahmut Bey de hepimizin hayatında önemli bir yeri olan yeni sezonda Takımımızın giyeceği çubuklu formamızı giydik ve sizlerin karşısına çıktık. Geldiğiniz için hepinize teşekkür ederim” diyerek sözlerini noktaladı.