"yeni Sezona İyi Bir Takimla Gireceğiz"

10.07.2013

"yeni Sezona İyi Bir Takimla Gireceğiz"

Profesyonel Futbol Takımımızın oyuncularından Dirk Kuyt  ve Salih Uçan, yeni sezon öncesi sağlık kontrolünden geçtikleri Ulus’taki Liv Hospital’de Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalarda bulundular:

Dirk Kuyt: “Yeni sezonu heyecanla bekliyorum”
Hollandalı yıldız Dirk Kuyt, kampa katılacağı zamanı heyecanla beklediğini belirterek, “İyi bir yaz tatili geçirdim. Yeniden İstanbul’a döndüğüm için çok mutluyum. Yeni takım arkadaşlarımla ve antrenörümle buluşacağım zamanı heyecanla bekliyorum” dedi.

Geçtiğimiz sezonu oldukça başarılı bir şekilde bitirdiklerini söyleyen Kuyt, “Geçen sezonu iyi bir şekilde tamamladığımızı düşünüyorum. Türkiye Kupası’nı kazandık ve UEFA Avrupa Ligi’nde de yarı final oynadık. Yeni antrenör ve yeni oyuncularla birlikte sezonun başlaması için çok heyecanlıyım. Yeni sezonda daha da başarılı olabilmek için çok fazla çalışmalıyız” diye konuştu.

Fenerbahçe taraftarının büyüklüğüne ve takım için itici bir güç olduğuna da değinen tecrübeli oyuncu, “Haftalardır taraftarımızla bir araya gelmeyi bekliyorum. Herkes, Fenerbahçe taraftarının takımı için nasıl bir itici güç olduğunu biliyor. Ben de yeniden taraftarın önünde futbol oynamak için sabırsızlanıyorum” açıklamasını yaptı.

Salih Uçan: “Güzel bir sezon geçeceğine eminim”
Sözlerine ilk olarak yeni teknik direktörümüz Ersun Yanal ve yeni transferlerimizi değerlendirerek başlayan Salih Uçan, “Yeni bir sezon var ve beraberinde yeni transferler ile yeni hocamız. Güzel bir sezon geçireceğimize inanıyorum. Ersun Hocayla da milli takımlarda birlikte çalışma fırsatımız olmuştu. Gençlere önem veren bir hoca. Tabii her şey gençlerin elinde. Biz elimizden geleni yaptıktan sonra hocamız da hak edene formayı verecektir. Yeni sezonda kuvvetli, başarılı ve mücadele eden bir takım olacak” dedi.

20 Yaş Altı Milli Takımımızla da katıldığı U20 Dünya Kupası’nı da değerlendiren başarılı oyuncu, “20 Yaş Altı Milli Takımımız, tarihimizde pek fazla başarı yakalayamadığımız bir yaş grubu oldu. İlk defa genç yaşımızda Dünya Kupası’nda oynama fırsatımız oldu. U20 Dünya Kupası’ndaki grubumuzu 2 galibiyet, 1 mağlubiyet ile tamamladık ve bir üst tura yükselme başarısı gösterdik. Dünyanın en iyi 16 takımı arasına kaldık ancak Fransa’ya bu turda mağlup olduk. Ben inanıyorum ki, bundan sonra bütün milli takımlarımızda başarılı sonuçlar alacağız” ifadelerini kullandı.