Yeni Transferler Antrenmanda

01.02.2013

Yeni Transferler Antrenmanda

Fenerbahçemiz, Ligde Sivasspor ile oynayacağı maçın hazırlıklarını, akşam saatlerinde Can Bartu Tesisleri’nde yaptığı ve sadece ilk 30 dakikası basın mensuplarına açık tutulan antrenmanla sürdürdü. Antrenmanda Fenerbahçemizin ara transfer döneminde kadrosuna kattığı Emre Belözoğlu, Reto Ziegler ve Piere Webo da yer aldı.

Selçuk ve Serkan’ın yeni yaşları kutlandı

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman yönetimindeki antrenman saat 18.00’de başladı ve 1 saat 40 dakika sürdü. Antrenman öncesinde tesislerde Aykut Kocaman yeni transferle Emre, Ziegler ve Webo ile bir araya gelerek onlara hem "Hoş geldiniz" dedi hem de yeni dönemde başarılar diledi.  Bu arada yine antrenman öncesi tesislerde oyuncularımızdan Selçuk Şahin ve Serkan Kırıntılı’nın doğum günleri, tüm oyuncular ve teknik ekibimizin katıldığı pasta kesme töreniyle kutlandı.

Düzce Derneğimizin üyeleri antrenmanı izledi

Tesislerdeki kutlamadan sonra takımımız sahaya çıktı. İlk önce yeni transferler Emre, Ziegler ve Webo, Aykut Kocaman ile birlikte basın mensuplarına poz verdi. Ardından sabah Kulübümüzü ve Başkanımızı ziyaret eden, akşam da Can Bartu Tesisleri’ne antrenmanı izlemeye gelen Düzce Fenerbahçeliler Derneği, derneğin futbol okulu sporcuları ve derneğe bağlı Düzce 1907 Spor Kulübü’nün sporcuları, oyuncularımıza sevgi gösterilerinde bulundu. Aykut Kocaman’a çiçek veren Düzce Derneğimizin üyeleri, yanlarına çağırdıkları ve yoğun sevgi gösterilerinde bulundukları Emre Belözoğlu’na da çiçek verdi ve Emre ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Aykut Kocaman: "Emre doğru söylemiş"

Daha sonra antrenmanın başlarında Aykut Kocaman basın mensuplarının bulunduğu bölüme gelerek kısa bir değerlendirmede bulundu ve soruları yanıtladı. Kocaman, "3 oyuncu aramıza katıldı. Emre, Reto ve Webo. İki tanesi yaz dönemine kadar zaten bizimle olan oyunculardı. Hem takımı hem de biz onları tanıyoruz. Webo da yeni geldi. Onu da en kısa zamanda; Fenerbahçe’ye kısa yoldan, uyum sorununu atlatmaya çalışıp hem Fenerbahçe hem de kendileri için başarılarla dolu bir sezonun başlangıcı olmasını temenni ediyoruz" dedi. Emre’nin ’Sorunlar geride kaldı, artık birlik ve beraberlik zamanı’ sözlerinin hatırlatılması üzerine Kocaman, "Emre çok güzel söylemiş, ben de katılıyorum. Amacımız Fenerbahçe’ye hizmet. 3 kulvarda mücadele ediyoruz. Fenerbahçe’yi 3 kulvarın 3’ünde de taşıyabildiğimiz en üst seviyeye kadar taşımak istiyoruz. Emre’nin de bu yolda hepimize çok büyük yardımı olacağını düşünüyoruz. Hem kendisi için hem de Fenerbahçe için son derece doğru hayırlı bir transfer" diye konuştu.

Aykut Kocaman: "Her şey mecrasında yürüyecek"

"Yeni transfer gençlerin geleceğini nasıl etkileyecek?" şeklindeki soruyu ise Kocaman, "Hiçbir şeyi etkilemeyecek, her şey kendi mecrasında yürüyecek. Ana yoldan ayrılmadan, diğer taraftan da 3 kulvarın 3’ünü de taşıyacak kadroya doğru;  ana yoldan ayrılmadan derken Fenerbahçe’nin bir taraftan geleceğini tesis etmek diğer taraftan da yarışmadan ayrı kalmamasını düşünmek zorundayız. Bütün transferleri de bu açıdan değerlendirmek gerekir" diye yanıtladı.

Aykut Kocaman: "Ligde de gerekli adımı atacağız"

"Çift forvete dönüş olacak mı?" sorusuna ise Aykut Kocaman, "Bu işlerle ilgili çok fazla değerlendirmede bulunmak istemiyorum., basmakalıp geliyor. En verimli kadroyu doğru bir şekilde her maçta kullanmaya çalışacağım Artık çok az saatler kaldı transferin kapanmasına. Bu saatten sonra hareket etme olanağı yok. Zaten böyle bir niyetimiz de yok. Gelen oyuncular son derece kaliteli ve takıma katkı sağlayacak oyuncular. Türkiye Kupası ve Avrupa Ligi’nde bir yere kadar geldik. İki kulvarda son derece başarılıydık. Ligde bir adım geride olduğumuzu söyleyebilirim. Şimdi bu transferlerle Türkiye Ligi’nde de gerekli adımı atacağımız inancı tüm Fenerbahçelilerle birlikte bende de kuvvetlendi. Bunlar kağıt üstünde düşünceler, umarım düşüncemiz, doğrultusunda hareket eder" diye yanıt verdi.

Aykut Kocaman: "Karar için henüz erken"

"Yeni transferler Sivas maçında oynayacaklar mı?" şeklindeki soruya ise Kocaman, "Henüz çok erken, yarın onun kararını net bir şekilde vereceğim.Webo dünya standartlarında bir oyuncu. Yeni  transferler gücümüze güç kattı. Bildiğimiz tanıdığımız oyuncularla devam etmek daha mantıklı ve doğru bir tercih olarak geldi. Sahaya yansımayı güçlendiren bir çalışma oldu. 3 kulvarda da devam edeceğimiz konusundaki inancımız arttı" diye yanıt verdi.

Yobo ve Recep Niyaz antrenmanda yer almadı

Koşu, ısınma ve koordinasyon hareketleriyle başlayan antrenman, 6 minyatür kaleli maç ve dar alanda çift kale maçla noktalandı. Nijerya Milli Takımı ile birlikte Afrika Uluslar Kupası’nda mücadele eden Joseph Yobo ve U19 Milli Takımımızın kadrosuna çağrılan Recep Niyaz antrenmanda yer almadı. Sezer Öztürk ve Selçuk Şahin, takımdan ayrı program dahilinde yaptıkları çalışmalarla antrenmanı tamamladı.

Sivasspor maçı hazırlıkları, 2 Şubat Cumartesi günü Can Bartu Tesisleri’nde yapılacak antrenmanla tamamlanacak. Saat 18.00’de başlayacak bu antrenman, basın mensuplarına kapalı gerçekleştirilecek.