"yeni Transferlerin Takima Katkisi Olacaktir"

25.06.2011

"yeni Transferlerin Takima Katkisi Olacaktir"

Fenerbahçe Basketbol Okulları’nın Ankara’nın Nallıhan ilçesindeki şubesinin açılışına katılan oyuncumuz Gökhan Gönül, Emmanuel Emenike, Orhan Şam, Serdar Kesimal ve Sezer Öztürk’ün transferlerini değerlendirdi. Gökhan Gönül, yeni transferlerle ilgili olarak, "Önemli olan Fenerbahçe’ye yapacakları katkıdır. Çok önemsiyorum. Yeni transferlerin takıma katkıda bulunacağını düşünüyorum" diye konuştu.

Fenerbahçe Ankara Nallıhan Basketbol Okulu’nun açılışına oyuncularımızdan Gökhan Gönül, Fenerbahçe Spor Okulları Genel Merkezi Koordinatörümüz Kortan Aksu, Fenerbahçe Spor Okulları Basketbol Direktörümüz Murat Kosavalı da katıldı. Konuşmaların ardından basketbol okulu öğrencileri bir maç yaptı.

Açılışta öğrenciler Gökhan Gönül’e büyük ilgi gösterdi. Öğrencilerle fotoğraf çektiren Gökhan bol bol imza dağıttı.

Açılış sonrası açıklamalarda bulunan Milli futbolcumuz Gökhan Gönül, çocuklar için açılan spor okullarının yanı sıra, Fenerbahçe’nin yeni transferleri ve gelecek sezon hakkında da değerlendirmelerde bulundu.

Gençliğin sporun her türlüsüne aşılamak gerektiğini söyleyen Gökhan Gönül, açılışı yapılan basketbol okulunun küçük bir ilçede bulunmasına rağmen, çocukların ilgisinin ise büyük olduğunu söyledi. Sadece basketbol veya futbol ile sınırlı kalınmaması gerektiğini belirten Gönül, küçük yaştaki çocukları sporla ilgilenirken gördüğünde mutlu olduğunu söyledi. Gönül, yorucu bir sezonun ardından eşiyle, ailesiyle vakit geçirdiğini söyleyerek, "Gezmekten çok dinlenmeyi tercih ediyorum. Denize irerek tatili değerlendirmeye çalışıyorum" dedi.

Fenerbahçe’nin yaptığı transferleri de değerlendiren Gökhan Gönül, takım içinde bir forma savaşı olacağını belirterek, "Rekabetten güç doğar. Önemli olan Fenerbahçe’ye yapacakları katkıdır. Çok önemsiyorum. Yeni transferlerin takıma katkıda bulunacağını düşünüyorum" dedi.

Her zamanki gibi gelecek sezon da Fenerbahçe’nin yine şampiyonluğa oynayacağını ifade eden Gönül, "Gelecek sezon zor bir sezon olacak. Çünkü artık Türk Futbolu gelişiyor. Yapılan transferleri herkes görüyor zaten. Fatih hocanın da Galatasaray’ın başına gelmesiyle birlikte, Beşiktaş’ın geçen sene yabancı oyuncularının yeni gelmiş olması, artık aradaki uyum sorununu aşmış olacağını düşündüğüm Beşiktaş’ın da gerçekten ligi zorlayacaklarını düşünüyorum" diye konuştu.

"Gerçekten çok zor bir lig olacak" diyen Gökhan Gönül, Bursaspor ve Gaziantepspor gibi takımların artık takım olmayı başardığını dile getirdi. Oyuncumuz ayrıca, Süper Lig’e yeni çıkan Samsunspor’un bile yarışa ortak olacağına inandığını söyledi.

Gökhan Gönül, daha sonra basketbol okulunun öğrencileriyle birlikte düzenlenen yemeğe katıldı