05.08.2012

Yildiz Atletlerimiz Türkiye Şampiyonu

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından Ankara’da düzenlenen Kulüplerarası Yıldızlar Türkiye Atletizm Şampiyonası’nı Fenerbahçe Atletizm Şubemizin sporcuları hem bayanlarda hem de erkeklerde zirvede tamamladı. Bu sonuçla Fenerbahçe Atletizm Şubemiz, bayanlarda son beş yılda dördüncü, erkeklerde ise üst üste beşinci kez Türkiye Şampiyonluğuna ulaştı.

Ankara’da, 04-05 Ağustos tarihlerinde düzenlenen Kulüplerarası Yıldızlar Türkiye Atletizm Şampiyonası Naili Moran Atletizm Sahası’nda gerçekleştirildi. 

Şampiyonanın ilk gününde başarılı sonuçlara imza atan atletlerimiz, ikinci günde aynı başarıyı gösterdiler. Şampiyonluğun yanı sıra bireysel başarılarda da ilk sırayı elde eden sporcularımızından Kadriye Aydın; bayanlarda yüksek atlamada, Emel Dereli ise disk atmada birincilik elde etti.

Öte yandan erkeklerde 400 metre engellide Enis Ünsal, 200 metrede Aykut Ay, üç adım atlamada İbrahim Halil Sağlam ve cirit atmada Muhammed Maviş yarışlarını ilk sırada tamamladılar..

Fenerbahçemiz şampiyonayı bayanlarda 193 puanla birinci, Enka 183 puanla ikinci, Beşiktaş ise 166 puanla üçüncü sırada tamamladı. Erkeklerde ise Fenerbahçemiz 231 puanla zirvede yer alırken, Enka 192 puanla ikinci, Kocaeli B.B Kağıtspor ise 153 puanla üçüncü sırada yer aldı.