Yildizlar Atletizm Ligi'nde Şampiyon Fenerbahçe

25.07.2016

Yildizlar Atletizm Ligi'nde Şampiyon Fenerbahçe

Fenerbahçe Yıldız Atletizm Takımımız, Türkiye Spor-Toto Yıldızlar Atletizm Ligi final yarışlarını kızlarda ve erkeklerde birinci sırada tamamlayarak şampiyon oldu.
 

Trabzon’un ev sahipliğinde Söğütlü Atletizm Pisti’nde gerçekleştirilen Spor-Toto Yıldızlar Atletizm Ligi final yarışları 23-24 Temmuz tarihleri arasında yapıldı. İlk gün yarışlarını kızlarda ve erkeklerde ilk sırada tamamlayan Atletizm Şubemiz, son günü de zirvede tamamladı ve şampiyonluğa ulaşan taraf oldu.
 

Şampiyon Yıldız Kız Takımımızda ikinci gün piste çıkan atletlerimizden 200 metrede Mizgin Ay, 400 metre engellide Şevval Ayaz, yüksek atlamada Rümeysa Ökdem, cirit atmada Münevver Hancı, 2000 metre engellide Derya Kunur basamağın ilk sırasında yer aldı. Disk atmada Aybüke Bingöl ile uzun atlamada Nefise Karatay ise ikinci oldu.
 

Şampiyon Yıldız Erkek Takımımızda ise 400 metre engellide Soner Yalçınkaya, 3000 metrede Anıl Kalaycı ve üç adım atlamada Berk Özaçan birincilik elde ettiler. 200 metrede Ramazan Akkaya, sırıkla yüksek atlamada Hanifi Tanrıkul, 800 metrede Erdem Öz ve cirit atmada Ömer Faruk Avan da ikinci olan atletlerimiz oldular. 
 

Bu sonuçların ardından Fenerbahçemiz kızlarda 198 puanla şampiyon olurken; Enka 191 puanla ikinci, Bursa Büyükşehir Belediye de 152 puanla üçüncü oldu. Erkeklerde ise 211 puanla şampiyonluğa ulaşan Fenerbahçemizi 207 puanlı Enka ve 146 puanlı Üsküdar Belediye’si takip etti.