"yildizlarin Şarkilari Çocuklarin Yarinlari" Projesinin Basin Toplantisi Yapildi

05.01.2016

"yildizlarin Şarkilari Çocuklarin Yarinlari" Projesinin Basin Toplantisi Yapildi

Futbolcumuz Mehmet Topal ve eşi Selda Topal ile Mersin Büyükşehir Belediye futbolcusu Serkan Balcı ve eşi Berfin Balcı’nın öncülüğünde, TOÇEV’in daha fazla çocuğa destek sağlayabilmek için 9 Şubat 2016 tarihinde TİM Maslak Show Center'da gerçekleştireceği "Yıldızların Şarkıları Çocukların Yarınları" konseri öncesinde Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin (TSYD) Levent'te bulunan tesislerinde bir basın toplantısı düzenlendi.
 

Çok sayıda sanatçının da katıldığı basın toplantısında; Mehmet Topal ve Serkan Balcı’nın öncülüğünü yaptığı "Yıldızların Şarkıları Çocukların Yarınları" projesinin detayları paylaşıldı. Basın toplantısında konuşan Mehmet Topal, böylesine önemli bir projeye destek veren herkese teşekkür ederken, “Öncelikle burada bulunan herkese sonsuz teşekkür ederim. Bize böyle bir proje geldiğinde çok mutlu olduk, çünkü biz de elimizden geldiğince yardıma gerçekten ihtiyacı olan herkese eşimle birlikte destek vermeye çalışıyoruz. Aslında bize çok fazla bir şey düşmedi, çünkü bu iş için oluşturulan kadro çok harika ve çok büyük. Bu projeye destek olan bütün büyük seslere ve büyük yüreklere teşekkür ederim. Çocuklarımızın eğitimi her zaman için en önde gelir. Biz de kardeşlerimize yardımcı olmak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Çok zor bir görev üstlendik. Böylesine büyük seslerin içinde biz de elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Bu projeye herkesin desteklerini bekliyoruz. Kardeşlerimizin geleceğine yatırım yapmak istiyoruz. Şimdiden destek veren herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.
 

Usta müzik adamı Metin Özülkü'nün müzik direktörlüğünü yaptığı proje kapsamında düzenlenecek bu özel gecenin sunuculuğunu ise Selçuk Yöntem yapacak. Bu anlamlı organizasyonda çocukların eğitim ve sosyal hayatının gelişimi için sanat ve spor dünyasından çok sayıda isim aynı sahneyi paylaşacak.
 

Mehmet Topal: “Çok anlamlı bir proje olacak”
Basın toplantısı sonrasında çekilen toplu fotoğrafın ardından organizasyona ilişkin Fenerbahçe Televizyonu’na konuşan Mehmet Topal, “Açıkça söylemek gerekirse heyecanlıyız ama bu heyecan oldukça keyifli. Bu organizasyonda çok büyük sanatçılar yer alıyor. Buradan onlara da sonsuz teşekkür ederim. Bu kadar dev bir kadroyu bir araya getirmek kolay da değil ama böyle bir projenin olduğunu söylediğimizde herkes kabul etti. Güzel bir organizasyon olacağını ifade etmek isterim. Eğitim, ülkemizin geleceği diye düşünüyorum. Savaşın değil de barışın hâkim olduğu bir dünyanın olabilmesi için eğitim her zaman ilk sırada yer almalıdır. Biz de bu projede seve seve yer alıyoruz. Sponsorlara, değerli sanatçı ve sporcu arkadaşlarımıza da katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.” açıklamasında bulundu.