24.11.2011

Yobo: "hedefimiz 3 Puan"

Oyuncumuz Joseph Yobo, tek hedeflerinin her maçtan 3 puanla ayrılmak olduğunu söyledi ve 25 Kasım Cuma günü deplasmanda oynayacakları Gençlerbirliği maçından da 3 puan ile ayrılacaklarına inandıklarını belirtti.

"Kazanmak için gidiyoruz"

Gençlerbirliği maçı öncesinde Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalarda bulunan Joseph Yobo, "Kazanmaya alışkın bir takım olduğumuz için her maçta tek hedefimiz 3 puan almak. Eskişehir maçını kazandık, Gençlerbirliği maçı için de elimizden geleni yaptık, çok çalıştık ve yine kazanmak için gidiyoruz. Gençlerbirliği evinde iyi oynayan bir takım. Ancak Ankara’dan üç puan ile döneceğimize inanıyorum" dedi.

"Bu maç çok önemli"

Zorlu maçların kendilerini beklediğini söyleyen Nijeryalı oyuncumuz, "Bu maçtan sonra 3 maçlık zorlu bir periyot bizi bekliyor. Biz bu maçlara gelene dek ne kadar puan toplayabiliriz bunu düşünerek oynuyoruz. İyi bir noktadayız, iyi futbol oynuyoruz, puanları topluyoruz. O 3 maçlık periyota kadar ne gerekiyorsa yapacağız. Onun için bu maç da çok önemli" diye konuştu.

"Daha hareketli oynamalıyız"

Topu kazandıkları zaman daha hızlı oynamaları gerektiğini belirten Yobo, "Toplu ve topsuz savunmayı iyi yapan bir takım Gençlerbirliği. Bizim yapmamız gereken ise haftalardır hocamızın söylediği ve yapmamızı istediği, top bizde değilken birleşmek ve top bize geçtiğinde daha hızlı, daha atak oynayarak, topun hız şiddetini arttırarak oynamalıyız.  İngiltere’de, aynı mantıkla hareket eden bir takımda oynadım. Everton da bu şekilde oynar, çok iyi kapanır, buldukları pozisyonları değerlendirir rakibe fırsat vermezlerdi. Daha fazla hareket etmemiz gerekiyor. Sürekli hareket halinde olan futbolcuları tutmak zor olur ve bu şekilde puana yaklaşmalıyız" diyerek sözlerini tamamladı.