Yobo Ve Baroni'ye Başkanimizdan Plaket

31.08.2014

Yobo Ve Baroni'ye Başkanimizdan Plaket

Türkiye Futbol Federasyonu’nun getirmiş olduğu yabancı oyuncu kısıtlaması nedeniyle zorunlu olarak Profesyonel Futbol Takımımız ile yolları ayrılan Joseph Yobo ve Cristian Baroni’ye, K.Karabükspor maçı öncesi, saha içinde düzenlenen bir törenle, Kulüp Başkanımız Aziz Yıldırım tarafından birer plaket verildi.

 

Maç öncesi soyunma odasında gelen Joseph Yobo ve Cristian Baroni burada ilk olarak takım arkadaşları, teknik heyet ve takım görevlileriyle vedalaştı. Ardından sahaya çıkan Yobo ve Baroni, takım arkadaşları ve tribünlerini alkış ve tezahüratları altında Başkanımız Aziz Yıldırım’dan plaketlerini aldı. Genel Sekreterimiz ve Basın Sözcümüz Mahmut Uslu ile Asbaşkanlarımızdan Nihat Özbağı da Yobo ve Cristian’la saha içinde vedalaştı.

 

Törenden önce Yobo ve Cristian FB TV’ye açıklamalar yaptı.

 

Fenerbahçe’nin kendisine ve ailesine olan ilgisinden çok etkilediğini belirten Joseph Yobo, "Burada gelmeden önce Fenerbahçe’nin büyüklüğünü anlamamıştım, gelince anladım. İleride de Fenerbahçe’nin içinde olacağımı düşünüyorum. Tabii şimdiden ne olacağı belli değil" dedi.

 

Fenerbahçe’yle ilgili birçok anısı bulunduğunu belirten Yobo, UEFA Avrupa Ligi’nde yarı finale çıktığımız sezon ve şampiyonluk anlarının en önemlileri olduğunu belirterek, "Çok duygusal bir gün. Burası benim 2. evim gibi. profesyonel olarak ayrılıyorum. Ailem burada kalmayı çok istedi. Fenerbahçe taraftarının desteğini hiç unutmayacağım. Profesyonel olarak gitmek istedim ama Fenerbahçe hep hayatımda olacak" dedi.

 

Tüm arkadaşlarıyla iletişiminin süreceğini belirten Yobo, "Kangal her zaman Kangal"dır dediği Mehmet Topuz ile çok güzel anıları da beraberinde götürdüğünü belirtti.

 

Cristian Baroni ise "Burada 5 senemi geçirdim. Profesyonel olarak ayrılıyorum. Konuştuk her şeyli hallettik bunada çok güzel 5-6 senem geçti" dedi.