Yöneticilerimizin Kktc Ziyareti

29.06.2011

Yöneticilerimizin Kktc Ziyareti

KKTC Fenerbahçeliler Derneğimiz tarafından düzenlenecek olan "5’i Bir Yerde Şampiyonluk Kutlaması" için Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti’ne (KKTC) giden bazı yöneticilerimiz, kutlama öncesinde devlet yetkililerini ziyaret ettiler.

Çok samimi ve sıcak bir ortamda gerçekleşen ziyaretlere, Asbaşkanlarımızdan Mithat Yenigün, Yönetim Kurulu Üyelerimizden Yasemin Merçil, KKTC Fenerbahçeliler Derneğimizin Başkanı Ercan İbrahimoğlu, Başkanvekili Ali Cansu, Asbaşkan Salim İsaoğulları, Genel Sekreter Yardımcısı Erçin Çoban ve Mali Sekreter Ahmet İmamzade de katıldı.

İlk olarak KKTC Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu’nu ziyaret eden yöneticilerimiz Eroğlu’na üzerinde "Dr. Derviş Eroğlu" yazılı forma hediye etti. Galatasaraylı olan Eroğlu ziyarette Fenerbahçe’nin sürekli Galatasaray’ı yendiğini belirterek , "Bizi artık yenmeyin" diyerek yöneticilerimizle şakalaştı. Öte yandan Eroğlu konuşmasında, "Fenerbahçe benim Milli Takımımım gibi. Fenerbahçe Türkiye dışarısında başarı elde ettiğinde bende Fenerbahçeliyim"dedi. Ayrıca Derviş Eroğlu’nun kendi ismini taşıdığı torunu Derviş Eroğlu’nun Fenerbahçeli olduğu bildirildi.

Ardından KKTC Başbakanı İrsen Küçük’ü ziyaret eden yöneticilerimiz, Küçük’e de üzerinde İrsen Küçük yazılı çubuklu Fenerbahçe forması takdim etti. Koyu bir Fenerbahçeli olan Başbakan İrsen Küçük, Fenerbahçe’nin başarıları ile gurur duyduklarını belirterek, Başkanımız Aziz Yıldırım’ı Kıbrıs’a davet etti.

Yöneticilerimiz daha sonra İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nu ziyaret ettiler. Fenerbahçeli Çavuşoğlu, Fenerbahçe yönetiminin kendisini ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Büyük Fenerbahçemiz’in sürekli başarılı olması en büyük temennimizdir" dedi.

Daha sonra Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif’i de makamında ziyaret eden kafilemiz Kaşif’e de bir forma hediye etti. Kaşif ise Asbaşkanlarımızdan Mithat Yenigün’e Kıbrıs’ın el işi olan "Lefkara" hediye etti.

Turizm, Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel’i ziyaret eden yöneticilerimiz burada da bakana Fenerbahçe forması hediye ederken Bakan Üstel de yöneticilerimize ipek kozalarından yapılmış bir tablo verdi.

Son olarak yöneticilerimiz rahatsızlığı nedeniyle hastanede yatan KKTC eski Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ı ziyaret etti. Rauf Denktaş’ın torunu Serdar Denktaş’tan Rauf Denktaş’ın sağlık durumu hakkında da bilgi alan yöneticilerimiz, Serdar Denktaş’a Rauf Denktaş’ın adının yazılı olduğu formayı teslim ettiler.Ardından Asbaşkanlarımızdan Mithat Yenigün ziyaretçi defterine Rauf Denktaş ile ilgili düşüncelerini yazdı.