Yöneticimiz Fethi Pekin ve Avukatımız Naim Karakaya duruşmanın sabah seansını değerlendirdi

01.07.2020

Yöneticimiz Fethi Pekin ve Avukatımız Naim Karakaya duruşmanın sabah seansını değerlendirdi

Hukuk İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Fethi Pekin ve Kulüp Avukatımız Naim Karakaya, bugün itibaren başlayan Fenerbahçe Kumpas Davası'nın 15. celsesinin ilk gününde sabah seansını Fenerbahçe Televizyonu'na değerlendirdi.

Hukuk İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Fethi Pekin, “Saat 10.30 gibi duruşma salonuna girdik. 10.40 gibi heyet başkanı ve üyeleri sayı savcı hazır oldular. Bir önceki duruşmayla bir önceki duruşma arasında firari olan sanıklardan birinin yakalanması söz konusu olmuş. Dolayısıyla kendisi şu an tutuklu. Kendisinin ifadesi alınması gerekiyor. Avukatı hazır olmadığı için ve avukatsız da ifadeye alamayacakları için heyet ara verdi. Eğer avukatı gelirse ifadesiyle öğleden sonra saat 13.30 itibariyle devam edecek. Eğer mevcut olmazsa diğer tanıklarla devam edecek. Yarın da aynı şekilde tanık ifadeleriyle devam edecek. Cuma günü de Başkanımızın çok önemli bir konuşması olacak şikayetimizle ilgili. O gün de heyet başkanı ara karara çıkacaklarını bildirdi. Bu üç günün gidişatı bu şekilde olacak.” dedi.

Kulüp Avukatımız Naim Karakaya ise, “Yargılamalardaki suçlamaların ağırlığı dolayısıyla zorunlu avukatlığa tabi. Bu arada tutuklanan bir emniyetçi vardı. Bu emniyetçinin ifadesinin sorgusunun yapılabilmesi için zorunlu avukatlık gereğince avukat hazır bulunamadığı için sorgu yapılamadı. Bir de tanık var bugün. Öğleden sonra tanığın dinlenmesi ve sanık sorgusuyla devam edecek. Avukatının gelmesini sağlamak üzere bir ara verdi. Yarın planlı 4 tanık var. Eğer hazır bulunursa 4 tanık dinlenecek. Biri gizli tanık olmak üzere. Cuma günü de talepleri alıp bir sonraki duruşma için ara kararlar kurulup süreç devam edecek.” ifadelerini kullandı.