Yüksek Divan'da Birlik Beraberlik

23.07.2011

Yüksek Divan'da Birlik Beraberlik

Kulübümüz Yüksek Divan Kurulu Olağan Toplantısı, yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Yönetim Kurulu ve Divan Kurulu üyelerimiz, gerek toplantıya gösterdikleri ilgi gerekse kürsüdeki konuşmalarıyla, son günlerde kamuoyunun gündemini meşgul eden soruşturma karşısında, Fenerbahçe Camiasının haklılık, birlik ve beraberliğinin örneklerini sergiledi. Toplantıda, tutuklu olması nedeniyle 13 yıldır ilk kez bir Yüksek Divan Kurulu Toplantısına katılamayan Başkanımız Aziz Yıldırım ile diğer tutuklu yönetici ve çalışanlarımıza da büyük destek verildi.

Tüm kupalar getirildi

Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleştirilen Yüksek Divan Kurulu Toplantısı öncesinde, toplantıya katılan tüm üyelerimize Başkanımız Aziz Yıldırım’ın cezaevinden gönderdiği ve ’BİR FARKLA’ başlığı ile Resmi İnternet Sitemizden yayınlanan açıklaması karton kağıda basılı olarak dağıtıldı. Divan başkanlığı ve konuşmacı kürsüsünün önüne Kulübümüzü bu sezon tüm branşlarda kazandığı kupalar dizildi. Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Yüksel Günay başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Başkanvekilimiz Nihat Özdemir ile Yöneticilerimiz Ali Koç, Vedat Olcay, Murat Özaydınlı, Mithat Yenigün, Abdullah Kiğılı, Nihat Özbağı, Cihan Kamer, Serhat Çeçen, Ömer Temelli, Yasemin Merçil, Semih Özsoy, Hüseyin Ersan Topbaş, Ünal Uzun, Turan Şahin ve Hakan Dinçay ile kurul üyelerimiz katıldı.

Konuşmalar ayakta alkışlandı

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Yüksel Günay bir konuşma yaptı. ( http://www.1907.org/NewsDetail.aspx?aId=1526 )

Daha sonra kürsüye gelen Başkanvekilimiz Nihat Özdemir, kamuoyunun gündemindeki soruşturma ile ilgili Kulübümüzün izlediği ve izleyeceği yol hakkında Yönetimimizin görüşlerini içeren bir konuşma yaptı ( http://www.1907.org/NewsDetail.aspx?aId=1525 )

Aziz Yıldırım’ın heykelinin dikilmesi teklif edildi

Bu konuşmaların ardından Denetleme Kurulu Raporu okundu. Daha sonra divan üyelerimiz, kürsüye gelerek yaşanan olaylarla ilgili görüşlerini dile getiren konuşmalarını yaptı Bu arada kurul üyelerinde Teoman Fanusçu’nun Divan Başkanlığı’na verdiği; belirlenecek uygun bir yere Başkanımız Aziz Yıldırım’ın heykelinin dikilmesi önerisi, üyelerimizce oylarıyla kabul edildi ve bu konuda Yönetim Kurulu’na yetki verildi. Konuşmacılar, bu süreçte sergilenecek birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekerken; süreç boyunca takındığı tavır nedeniyle de medyaya genel eleştirilerde bulundular. Öte yandan bazı konuşmacılar da içinden geçilen dönemde Kulübün izleyeceği yol hakkında Yönetime öneriler sundu.

Sergilenen duruşa şükran duyuyoruz

Tüm konuşmaların ardından Başkanvekilimiz Nihat Özdemir yeniden kürsüye gelerek bir teşekkür konuşması yaptı. 554 kurul üyesinin bu toplantıya katıldığını belirten Nihat Özdemir, "Bu önemli bir rakamdır. Bu 554 değerli yüksek divan kurulu üyesinin burada sergilemiş oldukları duruştan dolayı ben ve tüm yönetim kurulu üyeleri, hepinize şükranlarımızı sunuyoruz" dedi.

Bizi kimse yok edemez

Tüm konuşmacıların görüşlerine değinen Nihat Özdemir, Vefa Küçük’e teşekkür ettikten sonra Osman Atakan’ın 16 Ekim’deki Avrasya Maratonu’nu bir Fenerbahçe Maratonuna çevirme önerisini de olumlu bulduklarını söyledi. Özdemir, "Yapalım, Fenerbahçeliliğimizi gösterelim. Yönetim olarak bunu destekliyoruz. Ben de yürüyüşü çok severim. Ben de orada olacağım" dedi. Halit Deringör, Osman Nuri Öztürk, Eli Niyogo’nun duygu dolu konuşmalarına teşekkür eden Özdemir, "Bizi kimse yok edemez. Kafamızı, kollarımızı koparsalar dahi gövdemiz sağlamdır. O gövdeden yine kollarımız ve kafamız çıkar. Bu son söylediğim cümle Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Cihan Kamer’e aittir. Sağ olsun teşekkür ediyoruz. Kendisinin de dediği gibi ilahi adalete hepimiz inanıyoruz ve sığınıyoruz, onun tecelli etmesini bekliyoruz" dedi.

Muhalefete teşekkür

Yönetim Kurulu Üyemiz Yasemin Merçil’e çok önemli görevler düştüğünü, her gün cezaevine giden Merçil’in Başkanımızla görüştüğünü ve dialoğu sağladığını belirten Özdemir, bir diğer Yönetim Kurulu Üyemiz Ünal Uzun’un da gerekli izinler için Bakırköy Adliyesi ile Metris Cezaevi arasında mekik dokuduğunu söyledi ve iki yöneticimize de teşekkür etti. Diğer konuşmacılara da teşekkür eden Özdemir, kongrede muhalefet yapan üyelerin bugün yaptığı yapıcı konuşmalardan da övgüyle söz etti. Işık Eyigüngör’ün konuşmasına değinen Özdemir, "Muhalefet her yerde olacak ve muhalefet edecek. Muhalefetin olmadığı yerde demokrasi olmaz. Ama burada geldiler çok önemli bir duruş sergilediler, teşekkür ediyoruz" dedi.

Her kademeden destek gördük

Basın toplantısını 6 gün sonra yapmalarını nedeninin durum değerlendirmesi olduğunu belirten Özdemir, her zaman toplantılara açık olduklarını ve bilgilendirme toplantıları yapabileceklerini söyledi. Rahmi Eyüboğlu’nun söylediklerine teşekkür eden, kriz yönetimini uyguladıklarını ve duayenlerden akıl aldıklarını belirten Özdemir, Hulusi Belgü’ye de gösterdiği dik duruştan dolayı teşekkür etti. Diğer konuşmacılara da teşekkür ve şükranlarını bildiren Nihat Özdemir, soğukkanlı davranmaya devam edeceklerini belirtti. Her kesimden destek gördüklerini belirten Nihat Özdemir, "Şunu söyleyeyim. Başımızın belaya girdiği dakikadan bu dakikaya kadar, şu anda kontenjan üyemiz olan milletvekillerimiz, emniyet müdürlerimiz, başsavcılarımız, savcılarımız, hakimlerimiz aradılar ve hepsi yanımızda olduklarını belirttiler. Devletin hangi kademesinde olursa olsun kime müracaat ettiysek en geç 1 saat içinde randevumuza cevap verdiler, gittik onlarla basına intikal etmeyen şekilde desteklerini aldık. Devletin her kademesinden kime müracaat ettiysek bizi dinlediler ve desteklerini vermeye devam edeceklerini söylediler. Toplantının sonunda hepinize tekrar başta Sayın Başkanımız Aziz Yıldırım olmak üzere Şekip Bey ve İlhan Ekşioğlu adına ve tüm yönetim kurulumuz adına saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz. sağ olun, var olun" diyerek sözlerini tamamladı. Özdemir’in konuşmasının ardından Yüksel Günay toplantıyı kapatırken herkesin Başkanımız Aziz Yıldırım’ı ayakta alkışlamasını istedi. Toplantı, alkışlar arasında sona erdi.