Yüksek Divan Kurulu Ekim Ayı Toplantısı Yapıldı

03.11.2016

Yüksek Divan Kurulu Ekim Ayı Toplantısı Yapıldı

Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu Ekim Ayı Olağan Toplantısı, Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde yapıldı. Vefa Küçük başkanlığında yapılan toplantıya Başkanımız Aziz Yıldırım, Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve çok sayıda kurul üyesi katıldı. Toplantıda Başkanımız Aziz Yıldırım, gündemdeki konulara dair önemli bir konuşma yaptı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, Kulübümüzün kurucuları ve kuruluşundan bu yana kulübü yöneten başkan ve yöneticilerden ebediyete intikal edenler, vefat eden eski sporcularımız, kulüp çalışanlarımız, taraftarlarımız ile Türkiye'nin bölünmez bütünlüğü için şehit düşen tüm güvenlik güçlerimiz için yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın hep bir ağızdan söylenmesiyle toplantı başladı.

Vefa Küçük: “Tehlike henüz geçmiş değil"

Toplantıda ilk olarak Yüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük bir konuşma yaptı. Ülkemizin içinde bulunduğu durumları daha önceki divan toplantılarında dile getirdiğini belirten Vefa Küçük, “Allah bizi büyük bir tehlikeden, demokrasimizi yıkılmaktan alıkoydu. Türkiye Cumhuriyeti yaşamalı Türk Bayrağı dalgalanmalı, biz Fenerbahçe de bunun bir nüvesi, unsuru ve onun içindeki en güçlü sivil toplum kuruluşu olarak hükm-ü şahsiyetini sürdürmelidir. Acı günler geride kaldı ama tehlike henüz geçmiş değil. Ama Türk Devletinin güçlü organları muhtemel tehlikeleri de bertaraf edecektir. Buna inancımız tamdır" dedi.

Vefa Küçük: “Yönetimi değiştirmenin yeri kongredir"

Kulübün başarılı bir şekilde yönetildiğini söyleyen Vefa Küçük, yönetimi değiştirmenin yolunun sandık olduğunu söyledi. Vefa Küçük, “Fenerbahçe'de Başkan ve organları, seçim sonucu sandıktan çıkarak o koltuklara oturmuşlardır. Türkiye'de demokrasiye darbe vurmak isteyenler, sandığa gitmeden darbe yoluyla meclisi devirmek istemişlerdir. Fenerbahçe'de de buna benzer niyeti olan insanlar varsa, bunların sandığa gelip sandıkta mücadelesini verip çıktıktan sonra o koltuklara oturmaları gerekir. Fenerbahçe'de uzun senelerdir istikrar huzur ve başarı vardır. Fenerbahçe'de kulübün başarılı yönetimini, başarılarını eteğinden çekmek ve yönetimi koltuğundan etmek istemektedirler. Ben kişisel olarak buna karşıyım ve divan kuruluna da bunu beyan ediyorum. Eğer niyeti olanlar varsa, bunun sırası var. 2018 Mayısına kadar biz Kulübümüzü yönetmek üzere organlarımızı seçtik. Ne zaman ki o organlardan biri kendi isteğiyle ayrılır o zaman seçim yapılır. Yüzde 75'e yakın oy almış ve sizlerin oylarıyla seçilmiş yönetimi desteklemeliyiz. İstikrar için bunu yapmalıyız" diye konuştu.

Daha sonra söz alan Başkanımız Aziz Yıldırım, kürsüden gündeme dair önemli açıklamalar yaptı.


40 ve 50 Yılını Dolduran Üyelerimize Plaketleri Verildi

Toplantıda daha sonra son toplantıdan bu yana vefat eden YDK üyelerinin isimleri okundu ve tamamına rahmet dilendi. Ardından 40 ve 50 yıldır YDK üyeliği yapanlara plaketleri Başkanımız Aziz Yıldırım ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz tarafından takdim edildi.

40.YILINI DOLDURAN ÜYELERİMİZ

50.YILINI DOLDURAN ÜYELERİMİZYönetim Kurulu Faaliyet Raporunu Şekip Mosturoğlu Okudu

Ardından Yönetim Kurulu Faaliyet Raporunu Asbaşkanlarımızdan Şekip Mosturoğlu okudu. Sözlerine vatan savunmasında şehit olan tüm güvenlik güçlerimize başsağlığı dileyerek başlayan Mosturoğlu, içinden geçtiğimiz günleri Kurtuluş Savaşı günlerine benzetti ve Kulübün iştirakleri ve şubelerimizdeki son 3 aylık gelişmeleri aktaran bir konuşma yaptı. Denetim Kurulu Raporunun okunmasıyla devam eden toplantıda daha sonra katılımcıların dilek, temenni ve görüşlerini bildiren konuşmalar yapıldı.

Mosturoğu: “Atatürkçüyüz ve çağdaşız"

Konuşmaların ardından tekrar kürsüye gelen Şekip Mosturoğlu, eleştirilere yanıt verdi, görüşlere katkıda bulundu. Fenerbahçe'de siyaset yapılmadığını belirten Mosturoğlu, “Bizim tek bir siyası kaygımızı var. Biz Cumhuriyetin kuruluş ilkelerine bağlıyız, Atatürkçüyüz ve çağdaşız. Devletimizin ve Milletimizin yanındayız. Bundan başka bir kaygımız yok. İnancı ve sosyal yaşantısı ne olursa olsun tüm Fenerbahçeliler bizim için aynıdır. Burada siyaset konuşulmuyor" dedi.

Mosturoğlu: “Bir konuya odaklanılması açısından önemliydi"

Yandex sponsorluğunun Rusya ile yaşanan kriz sonrası istenen seviyeye ulaşmadığını belirten Mosturoğlu, “Toplam sayılara baktığımızda maalesef konuşulduğu gibi değildi. Herkes kullandığını söylüyor ama rakamlar bunu göstermiyor. Ama şu bir gerçek ki sosyal medyada söylenenlerle gerçek hayatta söylenenlerle örtüşmüyor. Ancak Yandex konusu taraftarın bir konuya odaklanması açısından önemliydi" dedi.

Mosturoğlu: “Haziran sonunda 100 bin üye hedefliyoruz"

Temsilci üye ve kongre üyesi sayısının şu anda 50 binlere gittiğini bildiren Mosturoğlu, “Haziran sonunda 100 bini hedefliyoruz. İlyas ve Yahya beylerin sahada çok önemli çalışmaları var. Ama 1 milyon üye projesini baltalayan insanlar da var. Bu benim anlayamadığım bir konu ve maalesef sosyal medyada bunun arkasından giden bir kitle var. Bu Fenerbahçe'nin tüm üyeleriyle sahip çıkması gereken bir proje ama Fenerbahçe'nin kanaat önderlerinden hiçbirinin ağzından bu konu çıkmadı" diye konuştu.

Mosturoğlu: “Maça gitmeyin diye kampanya yapanların Fenerbahçeliliği sorgulanmalı!"

Tribün cezalarıyla ilgili bireysel ayrıştırmalar yaptıklarını ve Rahmi Eyüpoğlu'nun bahsettiği konuda mutlaka bir çözüm yolu bulunacağını belirten ve “Bu arkadaşların durumunu değerlendirelim" diye Mosturoğlu, “Başkan çok net ifade etti eleştirinin her türlüsünü kabul ediyoruz, burada sıkıntı yok. Ama hakaret etmek, küfür etmek hiçbir Fenerbahçeliye yakışmıyor. Lütfen eleştirilerimizde saygıyı ihmal etmeyelim. Oynanan bir maç sırasında futbolculara hakaret etmenin maça nasıl bir faydası var anlamıyorum. Ciddi Fenerbahçeliler ve yorumcular taraftara maçları gitmeyin tavsiyesinde bulunuyor. Bunu yapan varsa, bunların Fenerbahçeliliği ciddi bir biçimde sorgulanmalı. Maça gelmek Fenerbahçe sevgisinin bir göstergesidir. Lütfen bu maça gitmeyin kampanyasında olan Fenerbahçeliler, pozisyonlarını kontrol etsinler" diyerek sözlerini tamamladı.

Mosturoğlu'nun konuşmasının ardından toplantı sona erdi.