Yüksek Divan Kurulu'ndan Başkan Aziz Yildirim'a "görevde Kal" Çağrisi

24.10.2015

Yüksek Divan Kurulu'ndan Başkan Aziz Yildirim'a "görevde Kal" Çağrisi

Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu Ekim ayı olağan toplantısı gerçekleştirildi. Yoğun katılımın olduğu toplantıda Kulübümüz Başkanı Aziz Yıldırım önemli açıklamalar da yaptı.


Toplantının başında bir açılış konuşması yapan Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Vefa Küçük, Fenerbahçe Tüzüğü gereği,  kulübün geleceğini ilgilendiren idari, sportif, sosyal konularda YDK’nın yönetime tavsiye kararı alma yetkisinin bulunduğunu belirterek, Başkanımız Aziz Yıldırım’a ‘Görevde Kal’ çağrısı yaptı.  YDK Başkanı Vefa Küçük, Başkanımıza hitaben ‘Sizi kolay kolay bırakmayız’ dedi.


Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde Kurul Başkanı Vefa Küçük başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Başkanımız Aziz Yıldırım, Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve çok sayıda kurul üyesi katıldı.

 

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, Kulübümüzün kurucuları, vefat eden başkanları, yöneticileri, sporcuları, çalışanlar ve taraftarları ile bu ülkenin birliği ve beraberliği için canlarını veren tüm şehitlerimiz için yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşının hep birlikte söylenmesiyle toplantı başladı.  Toplantının açılışında bir konuşma yapan Kurul Başkanı Vefa Küçük,  ülkenin genel durumu ve Fenerbahçe’nin geleceği hakkında önemli açıklamalar yaptı.


Vefa Küçük: “Beklentimiz ülkeye huzurun gelmesi”

Görüşlerinin Fenerbahçe’nin tüzel kimliğini bağlamadığını, kendi şahsi görüşleri olduğunu söyleyen Vefa Küçük, 7 Haziran’da yapılan seçime rağmen bir hükümet kurulamamasının sorumluluğunun parti menfaatlerini önde tutan siyasilerde olduğunu söyledi. Vefa Küçük, “7 Haziran’da bu ülke bir seçim yaşadı. Demokratik bir ülkede yaşıyoruz bizi yönetecekleri bizler seçiyoruz. 55 milyona yakın yurttaşımız sandığa gidip beğendiği lidere oy verdi.  7 Haziran’da sandıktan koalisyon kurma sonucu çıktı ama gördük ki ülküye yönetmek için seçime giren, bizlerden oy isteyen partiler bir araya gelmekten ziyade; herkes kendi mensuplarına şirin gözükmek için ülke meselelerini 2. plana itip partilerini 1. plana  aldılar. 7 Haziran’dan bu yana ülkemizi yönetecek hükümet kuramadık. Bunun sonucunda tetikte bekleyen bir takım güçler, otorite boşluğundan yararlanarak, ordu mensuplarını, polisi ve sicil vatandaşlarımız katlediyor. Ateş hepimizi yakıyor. Bu ülkenin geleceğini garanti olmaması bizleri endişeye sevk ediyor. Bunun müsebbibi bizler değiliz. 1 Kasım’da da seçim olacak. Herkes kendi kalbinden geçen partiye oy verecek. 2 Kasım günü ülkeyi parlamento içinden çıkacak hükümetle yönetmek zorundayız. Hiçbir parti menfaatini  ön palan çıkartılmadan bunlar engellememeli. Biz huzur ve demokratik bir yönetimle barış istiyoruz. Ülkemizin iyi yönetilmesini istiyoruz.  Bizleri yönetecek insanların; partisini değil, ülkesini ve bizleri ön plana alıp o gözle hareket etmelerini bekliyoruz. Bu ülkeye yazık oluyor. Her gün şehit veriyoruz,  herkes üzülüyor ama şuna inanıyorum ki demokratik sistem içinde güçlü ülkemiz, ordumuz polisimizle bizi yönetenler bunun hakkından gelecektir. Bizim beklentimiz ülkeye huzurun gelmesi, bozulan ekonominin düzeltilmesidir. Bu bizim hakkımızdır” dedi.


Vefa Küçük: “Biz Başkan’dan vazgeçmeyiz”

Fenerbahçe’nin geleceği hakkındaki görüşlerini de açıklayan Vefa Küçük, Kulübümüzün sportif faaliyetlerindeki başarının en büyük payının başkan ve yönetimde olduğunu söyledi.  Vefa Küçük, “Ancak bir başka mesele var. Yok yere ortaya çıkan bir mesele. Başkan çeşitli defalar sonuç ne olursa olsun, hem kendi sırtında hem kulübümüzün sırtında kamburlar dolaşırken , mahkeme kararı açıklandığından sonuç ne olursa olsun genel kurulu toplayıp, ben bu görevi devretmeye hazırım demişti. Sayın Başkanınım, sizi biz seçtik. Bunu bize sormadan,  bizim muvaffakiyetimizi almadan bunu kolay kolay yapamazsınız.  Biz sizden vazgeçmeyiz.  Aileme zaman ayıracağım, küçük kızımı sırtıma alıp dolaşacağım demiştiniz.  Göreve devam ederken de bunun engeli yok, ailenize zaman ayırabilirsiniz” dedi.


Vefa Küçük: “YDK olarak görevi bırakmanıza karşıyız”

Yönetim Kurulu üyelerinin Başkanın yükünün bir kısmını üstlerine alabileceğini söyleyen Vefa Küçük, mahkemenin verdiği beraat kararının henüz kesin olmadığını belirterek, “Yargıtay bu kararı onayacak ama Yargıtay’ın kararı olmaksızın bu karlarla siz kendinizi bağlı sayamazsınız.  Biz burada oturan arkadaşlarla birlikte,  dün size iletilmek üzere, Tüzüğümüzün 46. Maddesinin 2 numaralı fıkrasının A bendine göre yetkimiz dahilinde size bir tavsiye kararı aldık. Kulübün gelişim ve geleceğini ilgilendiren idari, sportif, sosyal konularda gerektiği zaman YDK, Yönetim Kuruluna tavsiyelerde bulunabiliyor.  Biz temennide bulunmak istiyoruz.  Tüzüğümüzün o maddesine göre, Kulübümüzün geleceğini ilgilendiren idari bir mesel var.  Bu mesele sizin görevi bırakıp, bırakmama konusudur.  Biz başkanlık divanı olarak kesinleşmemiz bir kararla görevinizi bırakmanıza karşıyız. Kulübümüzün geleceği açısından yeni atılımlara yol alan ve sırtındaki kamburu da atmış bir kulüp olarak size ihtiyacımız var. Sizi kolay kolay bırakmayız.  Futbol A.Ş.’nin dün genel kurulunu yaptık. Futbol A.Ş.’ de bağımsız üye olarak görevimizi sürdürüyoruz.  3 yıllık seçim içinde ben yine varım. Başkanım siz bırakacaktınız da beni niye üye seçtiniz. Takdir sizin olmakla beraber, başkalık divanımızdaki arkadaşlarımın iştirakiyle anlıyoruz ki siz bu grevi sürdürmek zorundasınız. Bizim gönlümüzden bu geçiyor. Takdiri size bırakıyoruz. Her zaman yönetimin yanında bir kuruluz. Sayın üyeler sizlerin de hislerine tercüman oluyorum” dedi.


Vefa Küçük’ün konuşmasının ardından Başkanımız Aziz Yıldırım kürsüye geldi ve tarihi bir konuşma yaptı.

 

Başkanımızın, tüm üyelerin ayakta alkışlarıyla sona eren konuşmasının ardından, son divan kurulundan bu yana vefat eden üyelerimizin ismi okunda ve ardından 40 ve 50 yılını dolduran üyelerimize plaketleri takdim edildi.

 

(Devam Ediyor…..