Yüksek Divan Kurulu Toplantisi Yapildi

25.01.2014

Yüksek Divan Kurulu Toplantisi Yapildi

Kulübümüz Ocak Ayı Yüksek Divan Kurulu Olağan Toplantısı, Fenerbahçe Faruk Ilgaz Sosyal Tesisleri’nde yapıldı. Yüksel Günay başkanlığındaki toplantıya Başkanımız Aziz Yıldırım, Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve çok sayıda kurul üyesi katıldı.

 

Şehitlerimiz ve aramızdan ayrılan üyelerimiz için yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın hap bir ağızdan söylenmesinin ardından gündem kabul edildi. Toplantıda  ilk sözü alan başkanımız tarihi bir konuşma yaptı.

 

Ardından Yönetim Kurulu adına Başkanvekilimiz Abdullah Kiğılı bir konuşma yaptı Kiğılı şunları söyledi:


"Sizlerin de bildiği üzere 17 Ocak 2014 Cuma günü, borsa henüz kapanmamışken, medya aracılığıyla Sayın Başkanımız ve yöneticilerimize dair Yargıtay’a taşınan hukuki sürecin olumsuz yönde sonlandığı haberini aldık.


Hem insani hem de hukuki açıdan pek çok ’kabul edilemez hata ile’ dolu olan 3 Temmuz süreci, tıpkı ilk günden bu yana olduğu gibi, Yargıtay’ın ’onama’ aşamasında da pek çok benzerlikler gösterdi; Kararı medyadan öğrendiğimiz gibi, avukatlarımız da karara ancak medya yoluyla ulaşabildi…


Biz, milyonlarca Fenerbahçeli, ilk gün söyledik, sesimiz kısılmadan da haykırmaya devam ediyoruz; "Biz davamıza ve haklılığımıza inanıyoruz…"


Bunun içindir ki binlerce Fenerbahçeli Metris’te, Vatan’da, Silivri’de olduğu gibi Salı günü de Sabiha Gökçen’de, gecenin geç saatlerinde Bağdat Caddesi’ndeydik.


Bu vesileyle hepinize, bizlere sağladığınız sonsuz katkı, daha da önemlisi verdiğiniz güç için yürekten teşekkür ediyorum.


Sağolun, Varolun.


Değerli mesai arkadaşım Nihat Özdemir’in Temmuz 2011’de söylediği gibi; "Fenerbahçe bir günde kurulmadı, bir günde de yıkılmaz"


Biz buradayız…


Biz Fenerbahçeliler için Spor Kulübü olmak çok önemli. Bunun içindir ki yıllardır her bir branş için durmaksızın, karşılık beklemeksizin Sayın Başkanımızın önderliğinde emek verdik. Biz bu yoldan ayrılmayacağız…


Şimdi bizlerin daha da önemlisi sporcu arkadaşlarımın emeği için sizlere kısaca son 3 aylık başarılarımızı sıralamak istiyorum…


Futbol takımımız başarılı bir yarı sezon geçirerek ligi en yakın rakibimizin 8 puan önünde bitirmiştir. Takımımız, devre arasını Antalya’daki kampta geçirdi ve çalışmalarına hızla devam etmektedir. Sezonun 2.devresi, Pazartesi günü Torku Konyaspor maçı ile başlayacak.


Dileğimiz; Fenerbahçemizin ilk yarıdaki başarısını devam ettirerek Şampiyonluğa erişmesidir.


Gerek Türkiye Liglerinde gerekse Avrupa’da oynadıkları müsabakalarda bizleri gururlandıran Basketbol, Voleybol ve amatör takımlarımız, inşallah geçtiğimiz 2013 yılında olduğu gibi 2014’te de bizleri yarıştıkları turnuvalarda gururlandıracaklardır. Bu konuda sporcularımıza güvenimiz tam.


Beko Basketbol Ligi’nde,  3.sırada bulunan Erkek Basketbol Takımımız Fenerbahçe Ülker, lider olarak bir üst tura yükseldiği Euroleague’de önceki gün grubundaki ilk galibiyetini aldı. Devamının geleceğini ümit ediyor, Koçumuz Obradoviç önderliğinde takımımıza başarılar diliyoruz.


Kadın Basketbol Takımımız, bu sezon adeta durdurulamıyor. Euroleague Women’da 7 maçta 7 galibiyet alarak yoluna namağlup giden Potanın Kraliçeleri, ligde de 2. Sırada bulunuyor. Bugün deplasmanda Kayseri Kaski ile oynayacak olan Kraliçelerimize başarılar diliyor; kendilerinden Avrupa’da geçen yıl son anda kaçırdığımız Euroleage Şampiyonluğu ve ligde son 8 yılda olduğu gibi bu yılda şampiyonluk bekliyoruz.


2014 yılında yüzümüzü güldüreceğine inandığımız bir diğer şubemiz ise Voleybol Şubemiz. Ligde yoluna namağlup giden Erkek Voleybol Takımımız Fenerbahçe Grundig, Avrupa’da da Türk Bayrağı ve Fenerbahçe Bayrağı’nı göndere çekmeye devam ediyor. CEV Challenge Kupası’nda çeyrek finale yükselen takımımız yarın ligin en önemli maçlarından birine çıkıyor; buradan kendilerine Halkbank karşısında başarılar diliyoruz.


Sarı Melekler, CEV Cup’ı bu yıl ülkemize getirmeye kararlı. Geride bıraktığımız haftada Finlandiya takımını eleyerek CEV Challenge Turu’na kalan Sarı Melekler, 2. Sırada bulunduğu Türkiye Ligi’nde bugün ligin en önemli maçlarından birine çıkıyor. Kızlarımıza buradan başarılar diliyor ve taraftarlarımızı saat 13:00’te oynanacak olan Vakıfbank maçına davet ediyorum.


Değerli Üyeler,  daima gurur duyduğumuz Amatör Şubelerimiz başarılarına devam etmekte, yine onlarca kupa ve madalyaları Kulübümüze kazandırmaktadır.


Masa Tenisi’nde ETTU CUP’ta 2011-2012 ve 2012-2013 sezonlarında üst üste elde ettikleri şampiyonluklarla ülkemizde bir ilki başaran Bayan Takımımız, Şampiyonlar Ligi Yarı Final rövanş maçında Pazar günü önemli bir maça çıkacaklar. Onlara da sonsuz başarılar diliyoruz.


Boksta, hem erkeklerde hem de bayanlarda kulübümüze kazandırdıkları sayısız altın, gümüş ve bronz madalyalardan dolayı Boks Şubemizi ve sporcularımızı tebrik ediyor; başarılarının devamını diliyoruz.

 

Fenerbahçe Spor Kulübü, Türkiye’nin en büyük, dünyanın sayılı spor kulüplerinden biri olarak 9 farklı branşta faaliyetlerine kupalar, birincilikler, madalyalar ve başarılar ile devam ediyor. Bizler, Yönetim Kurulu olarak, sporcularımızın her zaman yanındayız. Taraftarlarımız da aynı şekilde sahalarda salonlarda takımlarımızın yanında, onlara da verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyoruz.
 


Kulübümüz, sportif başarılarını sürdürürken tesisleşme ve maddi kaynaklar yaratma anlamında faaliyetlerine de devam edecektir. Nitekim; 15 yıl önce rakiplerimizin hayal dahi edemedikleri bugün Fenerbahçe de gerçekleştirilmiştir.
 


Kenan Evren Lisesi arsası, projesi, Pendik, Sazak çeşme projesi ve Üniversite çalışmalarımız, düzenli şekilde devam etmektedir. Önümüzdeki Yüksek Divan Kurulu toplantımızda, bu konular ile ilgili daha detaylı ve sevindirici haberler vereceğimizi umuyoruz."
 


Sevgili Fenerbahçeliler,
 


Hepimizin gurur kaynaklarından biri de kuşkusuz Eğitim Kurumları, Fenerbahçe Koleji. Bildiğiniz üzere dün Sayın Başkanımız, Sayın Ali Koç, Sayın Vefa Küçük ve değerli CEO’muz Hasan Yılmaz Bey’in katılımlarıyla minik neferlerimize karnelerini verdik. Bizler çok heyecanlandık… Atatürkçü, ayakları yere sağlam basan, ’iyi insan’ olmanın her şeyden önemli olduğuna inanan gençlerin Fenerbahçe çatısı altında yetiştiğini gördükçe bir o kadar da gururlandık" dedi.


Abdullah Kiğılı’nın konuşmasının ardından Fenerbahçe Koleji’nin faaliyetlerine dair bir görsel izletildi. Denetim Kurulu’nun raporu okundu. Üyelerin görüşlerini dile getiren konuşmaların ardından toplantı sona erdi.