Yüksek Divan Kurulu Toplantisi Yapildi

01.08.2016

Yüksek Divan Kurulu Toplantisi Yapildi

Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu Temmuz ayı olağan toplantısı, Vefa Küçük başkanlığında, Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde yapıldı. Toplantıya Başkanımız Aziz Yıldırım, Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve çok sayıda kurul üyesi katıldı.


Toplantı, kurucularımız, vefat eden yönetici, sporcu ve taraftarlarımız, vatan uğrunda şehit olan asker ve emniyet mensuplarımız ile 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerimiz ve dün bölücü terör örgütü saldırısı sonucu Hakkari’den şehit olan askerlerimiz için yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın hep bir ağızdan okunmasıyla başladı. 
 

Vefa Küçük: “Biz 3 Temmuz’da imtihanımızı başarıyla vermiştik”

Bir açılış konuşması yapan Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Vefa Küçük, "Türk halkı, vatanına bayrağına ne kadar sahip olduğu 15 Temmuz'da dünyaya ispat edilmiştir." dedi. Vefa Küçük, geçen yıl 7 Haziran seçimlerinin ardından yapılan YDK toplantısında ve bu yıl 7 Haziran'da yapılan Olağan Mali Genel Kurul'da yaptığı konuşmaları hatırlatarak şunları kaydetti:

 

"Ülkemizin içinde bulunduğu şartları teşhis etmeye gayret etmiştim. 7 Haziran’daki konuşmamın üzerinden 1 ay 1 hafta geçti. Türkiye'nin içinde bulunduğu şartları ve tehlikelerden bahsederken, dünyada en büyük lig, 'sömürgeci ülkeler ligi' demiştim. Bunlar bir ülkeyi parçalama ve o ülkenin tabii kaynaklarını kendi lehlerine kullanma planlarından bahsetmiştim. Türkiye Cumhuriyeti'nin parçalanamayacağını, demokratik sistem içerisinde sandıktan seçimle gelen partilerin bizleri temsil ettiğini ve ilk defa bizlerin oylarıyla Cumhurbaşkanı'nı seçtiğimizi, ülkemizi dış güçlerin parçalayamayacağını söylemiştim."

 

FETÖ'nün Türkiye'de uzun süredir sinsi ve kötü emelli girişimlerinin olduğunu vurgulayan Küçük, "Türkiye'de iki yapının işbirliğini yaptığını, bu iki yapıyla ülkemizi bölmek istediklerinden bahsettim. Biri Güneydoğu'daki ayrılıkçılar ve destekçileri, diğeri de Fethullah Gülen ve cemaati, demiştim." dedi.

 

Yaşananların kendisini çok üzdüğünü anlatan Küçük, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Allah'a şükürler olsun ki, ülkenin büyük çoğunluğu demokrasiden yana, bölünmez vatan topraklarından yana,  tek devlet ve bayraktan yana olduğunu ispat etti. İçimizden yetişen, 'Peygamber Ocağı' dediğimiz yerde belli rütbeli hain ordu mensupları bu kalkışmayı yaptı. Seçilmiş Cumhurbaşkanı, seçilmiş hükümet, seçilmiş muhalefet partileri bu kalkışmanın karşısında direniş gösterdi. En büyük direnişi Türk halkı göstermiştir. Türk halkı vatanına bayrağına ne kadar sahip olduğu 15 Temmuz'da dünyaya ispat edilmiştir. Kahraman emniyet güçlerimiz de devletin ve demokrasisinin yanıda oldu. Bu darbenin önlenmesi herkes için örnek olmalıdır. Dünya bu örneği görüp Türk insanına, devletine, demokrasisine, varsa bir kinleri terk edip saygı duymalıdır. "

 

Fenerbahçe'nin 3 Temmuz 2011'de başlayan şike davası sürecinde sokağa çıktığını hatırlatan Küçük, "3 Temmuz 2011, 15 Temmuz 2016... Biz 3 Temmuz da imtihanımızı başarıyla verdik. Yargısız infaz döneminde özel yetkili mahkemelerin, o gaddar şekilde hukuku yorumladığı dönemlerde sadece protesto yürüyüşleri yaptık. Biz Türkiye'nin bir araya geldiği 15 Temmuz'daki halkın kenetlenme olayını 3 Temmuz 2011'de kendi çapımızda gösterdik. İnanıyorum ki Fenerbahçelilerin tamamı, 15 Temmuz'da da sokaklara inmiştir." diyerek sözlerini tamamladı.Şekip Mosturoğlu: “Bu illegal yapının ele geçiremediği son kale Fenerbahçe Spor Kulübü’dür” 

Daha sonra toplantıda Yönetim Kurulu adına Faaliyet Raporunu okuyan Şekip Mosturoğlu şunları söyledi:


“Yüksek Divan Kurulu Sayın Başkan ve Üyeleri

 

Çok değerli Yüksek Divan Kurulu Üyeleri

 

Bu günkü olağan toplantımıza hoş geldiniz. Sizleri Sn. Başkanımız ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz adına saygı ile selamlıyorum.

 

Yine keder dolu bir gün. Dün gece Hakkari’de 8 kahraman vatan evladımızı, vatan savunmasında şehit verdik. Hepsine Allah’tan rahmet diliyoruz. Terörü bir kere daha lanetliyoruz.

 

Malumunuz olduğu üzere 15 Temmuz günü ülkemizde asker kıyafeti giymiş teröristler tarafından demokratik parlamenter sistemimize karşı alçak bir kalkışma yaşanmıştır. Bu terörist grubun silahlı kalkışması, alçaklığın geldiği son noktadır. Ancak unutulmamalıdır ki bu planlı ve organize bir çalışmanın neticesidir. Bu süreç içinde yapılan algı operasyonları, kişilik linçlerini  kumpas organizasyonları, bunların yandaş basın ayağı tarafından desteklenmiştir. Bu şekilde bu insafsız çete tarafından milletin kurumları ele geçirilmiş, çok değerli vatan sever  evlatları devlet erkinin dışına itilmiş, hürriyetlerinden mahrum bırakılmıştır.Gözü dönmüş hainler, milletimizin canına kast etmiş, milletin parası ile alınan milli ordumuza ait silahlar ile vatandaşlarımızı katledip, gazi meclisimizi bombalamışlardır. Ancak milletimiz ilk andan itibaren devletimize, bağımsızlığımıza, özgürlüğümüze ve canımıza yönelen bu tehdide karşı destansı bir mücadeleye girişmiş ve neticede hainler amaçlarına ulaşamadan kalkışma hareketi bertaraf edilmiştir. Bu vesile ile bu destanı yazan milletimize şükranlarımızı sunuyor, şehit olanlara tanrıdan rahmet, yaralananlara ise acil şifalar diliyoruz. Keza bu kalkışma hareketine karşı son derece kararlı bir mücadele yürüten Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, Meclis Başkanımıza, hainlere karşı milletimize göğsünü siper eden başta kahraman polis teşkilatımız olmak üzere tüm kamu görevlilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Kalkışmanın içinde olmayan ve milletinin tarafında olan askerlerimize de ayrıca şükranlarımızı sunuyoruz. Milletçe kenetlenmemiz hususunda her türlü desteği kayıtsız şartsız veren siyasi parti liderlerimize de ayrıca teşekkür ediyoruz. Bir kez daha ve yüksek sesle ve büyük bir gururla ifade etmek istiyoruz ki bu illegal yapının ele geçiremediği son kale Fenerbahçe Spor Kulübü'dür.  Fenerbahçe Spor Kulübü daima devletin yanında ve sadece milletinin emrindedir.

 

Değerli Yüksek Divan Kurulu Üyelerimiz,

 

Devletimize karşı kalkışma cüretini gösteren bu terörist yapı camiamızın 3 temmuz 2011 tarihinden beri ölüm kalım mücadelesi verdiği FETÖ/PDY dir. Camiamız daha 3 temmuz gününün ilk saatlerinde şanlı kulübümüze saldıran bu yapının FETÖ/PDY olduğunu görmüş ve bu yapının en güçlü olduğu günlerde bile korkusuzca bu yapıyla kararlı ve korkusuz bir mücadele sürdürmüştür. O tarihlerde bu yapının yanında saf tutanların bu gün gerçek niyetleri ortaya çıkmıştır. Bu yapı ile saf tutanların basit bir özür ile bu işten ve sonuçlarından sıyrılmaları ise artık mümkün değildir.

 

Bizler her vesile ile bu yapının baş yapıtı, 3 Temmuz kumpasına karşı mücadele ederken, ebedi dostlukları unutup sportif rekabet uğruna bunlara destek olanlar, UEFA’yı fax yağmuruna tutanlar, Fenerbahçe Spor Kulübü'nü UEFA’ya şikâyet edenler,  yanan ateşi söndürmek yerine üzerine benzin dökenler, kişisel ikballeri için bu yapının faaliyetine destek olanlar da en az bu illegal yapı kadar sorumludur. Bunun yanı sıra bugün geri vitese geçerek taraf değiştiren spor medyasındaki illegal yapı mensupları ile sadece kendi reytingleri uğruna bu yapının değirmenine su taşıyan spor medyası mensupları da aynı şekilde sorumludur. Ayrıca Fenerbahçe Spor Kulübü'nde kişisel geleceğini gören ve Aziz Yıldırım’ın yok olması ile Fenerbahçe Spor Kulübü'nde iktidar olma niyetinde olan işbirlikçiler de en az bu yapının mensupları kadar sorumludur. Ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu'nun o tarihte görev yapmış, bu yapıya mensup olanlar ile şahsi bir takım sebeplerle bu yapıyla iş tutanlar da sorumludur. 

 

Bu yapının baş yapıtı olan 3 temmuz kumpasını meşrulaştırmak için ellerinden geleni ardına koymayan, devletin en üst makamlarına ise bu yapı ile mücadele içinde imiş gibi görünenler de en az bu yapının mensupları kadar sorumludur.

 

Spora da sirayet ettiği tarafımızca malum olan yapı, her yerden sökülüp atıldığı gibi bu alandan da sökülüp atılmalıdır. Geçmişten günümüze tüm kulüpler devletimiz tarafından incelenmelidir. Bu illegal yapının içlerine sirayet ettiği kulüpler belirlenmeli, bu illegal yapı ile olan mali trafikleri incelenmelidir. Bilinmelidir ki bu gün kendi gemilerini yüzdürmek için devletin yanında olduğunu söyleyen ve fakat bu yapı ile geçmişte en üst düzeyde iç içe olmuş, iş tutmuş iki yüzlüler fırsat aramaktadır. Bunlar buldukları ilk fırsatta bu yapıyla olan derin bağları ile geçmişte olduğu gibi çalışacak ve bu illegal yapının kendilerine geçmişte sağladığı olanakları kullanmaya devam edecektir. Bu nedenledir ki spor alanında hiç kimse geçmişte hata yaptım, hakkınızı helal edin aldatılmışım, kanmışım diyerek bu işten kendisini kurtaramamalıdır.

 

Geçmişte bu yapı, kulübümüzün canına kast ederken bunlara toz kondurmayıp, camiamızın karşısında bunlarla birlikte olan yukarıda sıraladığım sorumluların bugün özür dilemesinin de bizim için hiçbir önemi yoktur. Gün bunlar için hesap verme, Fenerbahçe Spor Kulübü için ise hesap sorma vaktidir.Değerli Fenerbahçeliler, 15 temmuz tarihinden önce İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafından 3 temmuz kumpasına ilişkin bir soruşturma başlatılmış olup, bu soruşturma kapsamında 50 yakın kişi tutuklanmıştır. Onlarca kişi ise firarda olup, haklarında mahkeme tarafından yakalama kararı çıkarılmıştır. Bu kumpasın medya ve federasyon ayağı için ise Cumhuriyet Savcılığına ek dilekçeler verilmiş olup, bunlar hakkında da işlem yapılması beklentimizdir. Bu vesile ile bu yürütülen soruşturmaya tüm boyutu ile kulüp ve camia olarak sınırsız bir destek vermeyi Çağlayan da ifade etmiş idim bir kez daha buradan tekrarlamak istiyorum.

 

12 Mayıs hadisesi ile alakalı olarak da kulüp olarak suç duyurusunda bulunduğumuz yüksek malumlarınızdır. Bu soruşturmada da kısa bir süre sonra hareketlilik yaşanacak ve o tarihte de FETÖ/PYD mensubu emniyet mensupları tarafından taraftarlarımızın canına kast edilmiş olduğu gerçeği bir kez daha ortaya çıkacaktır.12 Mayıs hadisesi de var. Stadımızda taraftarlarımıza FETÖ polisleri tarafından gaddarca saldırıldı, taraftarlarımız gaz yedi, işkenceye maruz kaldı. O gün yaşananları biliyorsunuz. Suç duyurumuz yapıldı. Bu FETÖ çetesinin üyelerinin bir an önce tespit edilmesini göreceğimizi umuyorum.Bu hususta söyleyeceklerimi bitirirken bir kere daha ve gururla ne mutlu ki Fenerbahçeliyiz diyorum.


Değerli Yüksek Divan Kurulu Üyelerimiz,


Geçen toplantımızda Fenerbahçe Üniversitesi’nin kuruluşuna ilişkin başvurumuzun YÖK tarafından kabul edildiği ve kuruluşa ilişkin kanun tasarısının hazırlanması için dosyamızın Mili Eğitim Bakanlığı'na sevk edildiğini ve daha sonrada tasarının imzalanmak üzere Bakanlar Kuruluna ve sonra da kanunlaşması için Meclise gönderileceğinden bahsetmiştik. Müracaatımız şu anda TBMM de milli eğitim komisyonunda beklemekte olup, yeni dönem Meclis çalışmaları ile birlikte meclis genel kuruluna sevkini beklemekteyiz.


Yatırımlarımızdaki gelişmeler ise;Kenan Evren Lisesi ila alakalı mahkeme süreci halen devam etmektedir. Gebze Denizli Köyü 3 Temmuz Futbol Akademisi plan, proje, imar çalışmaları önceden programladığımız şekilde devam etmektedir. Satın alınan, Düzce, Edirne, Kayseri, Eskişehir ve Sakarya illerindeki gayrı menkullerimizin imar çalışmaları ise halen sürdürülmektedir. Kısa bir süre önce burada üyelerimize yapacağımıza söz verdiğimiz,  Dereağzı Tesislerimizdeki İkinci Havuz Sn. Başkanımızın gayretleri ile bu yaz sezonuna yetiştirilmiş ve siz değerli üyelerimizin hizmetine sunulmuştur.

 

Todori tesislerimizde tadilat ve yenileme çalışmaları başlatılmış olup, bu çalışmalar halen devam etmekte olup yakında hizmete girecektir. İştirakimiz olan şirketlerimizdeki ticari faaliyetlerimiz istenilen seviyelerde devam etmektedir. Fenerium mağazamız yeni sezon formalarını satışa sunmuş olup, taraftarımızdan büyük bir beğeni almaktadır.

 

Hedef 1 milyon üye projemiz doğrultusunda şubeleşme süreci yeni bir perspektifte devam etmektedir. Bu şekilde şubelerin mahalle düzeyinde teşkilatlanması ve Fenerbahçelilere yerlerinde ulaşarak kulübe gönül veren taraftarlarımızın bu proje kapsamında üyelik kazanmaları daha kolay bir hale gelecektir. Tüzüğümüzde mevcut üyelerimizin eş ve çocukları için yapılan iyileştirmeler ile birlikte üye eş ve çocuklarının kulüp üyesi olması konusunda önemli gelişmeler sağlanmıştır.

 

Bildiğiniz üzere üyeliğe girişte kontenjan kaldırılmıştır. Bu şekilde Fenerbahçelilerin hiçbir sayısal sınırlama olmaksızın kulüp üyesi olabilmesinin önü açılmıştır. Yine tüzükte yapılan son değişiklik ile Çocuk ve Gençlik Kulübümüz kurulmuş ve bu şekilde çok cüzi aidatlar ve giriş ücretleri ile 0-18 yaş arası çocuklarımızda Kulüp üyesi olabilme olanağı sağlanmıştır.  Amacımız beşikten Fenerbahçeli nesillerin Fenerbahçe Spor Kulübü üyesi olabilmesi ve bu şekilde sağlam ve dinamik bir üyelik yapısının oluşmasıdır.

 

Olağan Genel Kurulumuzda da açık bir yüreklilik ile ifade ettiğimiz üzere yoğun mesai harcadığımız, kulübümüz tüm sportif başarıları Fenerbahçe Spor Kulübünün başarısıdır ve tarihe de bu şekilde yazılacaktır.

 

Bizler Fenerbahçe Spor Kulübü'ne hizmetlerimiz ile alakalı olarak genel kurulumuza karşı sorumluyuz. Sorumluluklarımızın ağırlığının bilincindeyiz ve her zaman genel kurulumuza hesap vermeye amadeyiz.

 

Futbol takımımız geçtiğimiz sezon, yapmış olduğumuz büyük yatırıma rağmen ligi ikincilik ile bitirmiş, bizleri ve camiamızı üzmüşlerdir. Futbolcularımız ve teknik heyetimiz bunun farkındadır ve geçtiğimiz sezon yaşattıkları üzüntüyü bu sezon sevince dönüştürmek için daha fazla çalışacak ve mücadele edeceklerdir. Taraftarlarımızın da futbol takımızdan en büyük beklentisi çubuklu forma için, arma için terlerinin son damlasına kadar mücadele etmeleri, mücadeleyi asla bırakmamaları, tarihimize layık olmalarıdır.

 

Transfer döneminde UEFA ile yapmış olduğumuz Mali Fair Play Anlaşmamız çerçevesinde futbol takımımızın eksik bölgelerine yeni transferler yapılmış, sözleşmesi biten bazı futbolcularımız ile sözleşme yenilenmiş bazı futbolcularımız ile ise sözleşme yenilenmemiştir.

 

İsmail Köybaşı, Martin Skrtel, Roman Heustades, Van der Wiel, Aatıf Chahechoute ile sözleşme imzalanmış, kiralık olarak başka takımlarda bulunan Hakan Çinemre, Berkay Değirmencioğlu, Salih Uçan, Miroslov Stoch ve Emenike kadromuza yeniden dâhil olmuşlardır. Mehmet Topal, Ramazan ve Uygar ile   sözleşme yenilenmiş Fabiano ise Porto’dan yeniden kiralanmıştır. Ayrılan futbolcularımız Diego, Nani, Gökhan, Holmen, Alves, Ba, Gökay, Mehmet Topuz, Markoviç, Serdar, Meireles, Caner ve Kadlec’tir.

 

Ligi ikinci olarak bitiren Futbol takımımız şampiyonlar ligine 3üncü ön elemeden başlamış olup ilk ön eleme maçında MONACO ile eşleşmiş ve bu hafta ilk maçını sahamızda oynamış ve maç 2-1 takımımızın galibiyeti ile sonuçlanmıştır.

 

Basketbol Erkek Takımımız çok başarılı bir sezon geçirmiştir. Başta hocamız olmak üzere tüm oyuncularımızı kutluyoruz.

 

Turkish Airlines Euroleague’i kıl payı 2inci olarak bitiren takımımız Türkiye Spor Toto Basketbol Liginde ise Finalde Anadolu Efes’i 4-2 ile tamamlayarak Lig Şampiyonu olmuştur. Bu yıl takımımız oyuncularından sadece Ricky Hickman ayrılmış olup İtalya Avellino'dan James Nunnally ve Efes’den Ahmet Düverioğlu’nun transferi ile kadromuz daha da güçlendirilmiştir. Yeni sezonda takımımıza başarılar dileriz.

 

Bayan Basketbol Takımımız Cumhurbaşkanlığı Kupası Türkiye Kupası ve Türkiye ligi şampiyonu olan takımımız Euroleague’i 3. olarak bitirerek başarılı bir sezon geçirmiştir. Takım çalıştırıcımız ile sözleşmemiz yenilenmiş takımımıza Esra Ural, Pelin Bilgiç, Shekenna Stricklen, Ayşe Cora yeni oyuncularımız olarak katılmıştır. Olimpiyatlarda mücadele edecek Milli Takım kadrosunda oyuncularımız Birsel, Tuğçe, Esra ve Ayşe bulunmaktadır. Bayan Basketbol takımımızı da kutluyor başarılar diliyoruz.

 

Başarılı bir sezon geçiren genç sporculardan kurulu Erkek Voleybol takımımız ligi 2.inci olarak bitirmiştir. CEV CUP’a katılma hakkını elde eden takımımız son 32 takımın turunda başlayacaktır.

 

Takımımızdan Levi Alves, Mesut, Ender ayrılmış, Sloven smaçör Alen ve İbrahim Emet transfer edilmiştir.

 

CEV Şampiyonlar Ligini 3. olarak bitiren Bayan Voleybol Takımımız, Türkiye Ligi'ni ise 2. olarak bitirmiştir. CEV Kupası'nda ülkemizi temsil edecek olan takımımızdan başarılar beklemekteyiz.

 

Futbol Alt Yapı: Altyapı takımlarımız bulundukları yaş gruplarında 2015-2016 sezonunda

U21 Takımı 2inci

U19 Yaş altı Takımı 5inci

U17 Yaş altı Takımı Elit 17 şampiyon

U16 Yaş altı Takımı 5inci

U15 Yaş altı Takımı 4üncü

U14 Yaş altı Takımı 5inci

U13 Yaş altı Takımı 2inci

U12 Yaş altı Takımı 1inci

U11 Yaş altı Takımı 1inci olarak bitirmiştir.

 

Mersin ilinde düzenlenen Büyükler A grubu Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası müsabakalarında yarışan Kulübümüz Büyük Bayan Takımı Avrupa Üçüncüsü olmuştur.

 

Romanya’nın Piteşti kentinde düzenlenen Büyükler Atletizm Şampiyonasında Kulübümüz Sporcuları; 5 Birincilik,1 İkincilik ve 3 Üçüncülük elde etmiştir.

 

Amsterdam’da yapılan Avrupa Atletizm Şampiyonasında, sporcularımızdan Yasmani Capello Escobar 400m engellide Avrupa Şampiyonu, Ramil Guliyev 200m Avrupa 2.si olmuştur.

 

Fenerbahçe Yıldız Atletizm Takımımız, Trabzon’da yapılan Türkiye Spor-Toto Yıldızlar Atletizm Ligi final yarışlarını kızlarda 198 puanla şampiyon, erkeklerde ise 211 puanla şampiyon olarak tamamladı.

 

Polonya’da düzenlenen 16. Dünya Gençler Atletizm Şampiyonası’nda Fenerbahçeli Milli Atletimiz Eda Tuğsuz, üçüncü olarak bronz madalya kazandı ve ülkemize şampiyonadaki ilk madalyayı getirdi.

 

Bu üç aylık dönemde yoğun bir şekilde çeşitli ülkelerde Rio Olimpiyat kota maçları yapılmıştır. Bu maçlardan sonra Türkiye’den 6 boksör olimpiyatlara gitmeye hak kazanmıştır. 6 sporcunun hepsi şubemizdendir. Ayrıca boks tarihinde ilk defa abi kardeş (Önder-Onur Şipal) ülkemizi ve kulübümüzü temsil edecektir.

 

KÜREK

Dünya Kupası 3. Etap Kürek Yarışları Polonya'nın Poznan kentinde yapıldı. Milli kürekçilerimizden Kaan Aksu, Onat Kazaklı ve Besim Tolga Şahinoğlu, iki tek dümencilide İngiltere'nin ardından ikinci olarak gümüş madalya kazandı. Hafif kilo 2 tekte ise kürekçilerimizden Mert Kaan Kartal-Fatih Ünsal ikilisi yarışı dördüncü tamamladı ve madalyayı 1 saniyeyle kaçırdı.

 

Litvanya'nın Trakai şehrinde yapılan Gençler Avrupa Kürek Şampiyonası’nda üç sporcumuz A finale yükselerek 4 tek dümencili sınıfında bronz madalya kazandı.

 

14-15 Mayıs 2016 tarihlerinde Yalova 90. Yıl Spor Salonunda gerçekleşen Süper Lig 8. Final maçlarında Erkek ve Bayan takımlarımız Süper ligde Türkiye Şampiyonu olmuşlardır. 

 

Riviera Nayarit/Meksika da düzenlenen 2016 Laser Radial Kadınlar Dünya Şampiyonası’nda sporcumuz Nazlı Çağla Dönertaş 8. olmuştur. 2012 yılından sonra 2016 Olimpiyatlarına da katılacak olan sporcumuz yarışlarda iki kez 3. Olarak Olimpiyatlarda derece hedefine yaklaşmıştır.

 

Bodrum da düzenlenecek Optimist – Laser Federasyon Kupası yarışlarında sporcularımızın almış olduğu dereceler şöyledir;

 

İlayda Veziroğlu Laser 4.7 Kızlar klasmanında                           Birinci

Bartu Özgür                 Laser 4.7 Junior klasmanında                          Üçüncü

 

Malta'da düzenlenen Comen Cup yarışlarında sporcularımız; 4X100 Karışık Bayrak takımımız 14 yaş Yeni Türkiye Rekorunu ve Comen rekoru kırarak 1.madalyası aldı.

 

100 metre kelebek 1.01.82 derecesiyle Aleyna Özkan 1.oldu.

100 metre serbest 57.73 derecesiyle Gizem Güvenç kendisine ait Türkiye rekorunu kırarak 3.oldu.

200 metre serbest 2.03.73 derecesiyle Gizem Güvenç 1.oldu ve Yeni Türkiye Rekorunu kırdı.

200 metre kelebek 2.16.29 derecesiyle Zehra Duru Bilgin 1.oldu ve Comen Şampiyona Rekorunu kırdı.2016 RIO OLİMPİYATLARINA KATILMAYA HAK KAZANAN SPORCULARIMIZKADIN BASKETBOL ŞUBESİ (Milli takım kadrosunda bulunan)
BİRSEL VARDARLI DEMİRMEN

AYŞE CORA

ESRA URAL

TUĞÇE CANITEZATLETİZM ŞUBESİ

RAMİL GULİYEV

YASMANİ CAPELLO ESCOBAR

TUĞÇE ŞAHUTOĞLU

FURKAN ŞEN


BOKS ŞUBESİ

BATUHAN GÖZGEÇ

ONUR ŞİPAL

ÖNDER ŞİPAL

ALİ EREN DEMİREZEN

MEHMET NADİR ÜNAL

SELÇUK EKER


YELKEN ŞUBESİ

ÇAĞLA NAZLI DÖNERTAŞ

ALİCAN KAYNAR’DIR. 

Toplamda 16 sporcumuz 2016 Rio Olimpiyatlarında Ülkemizi temsil edeceklerdir. Kendilerine şimdiden başarılar diliyoruz.”

 


Olimpik Sporcular Salonda

Şekip Mosturoğlu’nun konuşmasının ardından salonda bulunan Fenerbahçeli olimpik milli sporcular kürsüye davet edildi ve tüm salonca alkışlandı. Başkanımız Aziz Yıldırım ve Yöneticilerimizce de tebrik edilen sporcular daha sonra objektiflere poz verdi.

 

Denetleme Kurulu Raporunun okunmasıyla devam eden toplantı üyelerin temenni konuşmalarıyla sona erdi..