Yüksel Günay Son Yolculuğuna Uğurlandi

07.04.2014

Yüksel Günay Son Yolculuğuna Uğurlandi

Geçtiğimiz Cuma günü aramızdan ayrılan, Fenerbahçemizin ulu çınarlarından, Kulübümüzün Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay, düzenlenen bir dizi törenle son yolculuğuna uğurlandı.


Yüksel Günay için ilk tören, Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri’nde yapıldı. Törene Günay Ailesi’nin fertleri, Başkanımız Aziz Yıldırım, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Kulüp CEO’muz Hasan Hakkı Yılmaz, Yüksek Divan Kurulu Üyelerimiz, Genel Kurul Üyelerimiz, eski başkanlarımızdan Ali Şen, eski yöneticilerimiz, eski sporcularımız, Profesyonel Futbol Takımımızın oyuncuları ve Teknik Direktör Ersun Yanal, Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın Başantrenörü Zeljko Obradovic ve takımın teknik sorumluları, Şube Kaptanlarımız, altyapı takımlarımızın sorumlu ve sporcuları ile kulüp çalışanlarımız katıldı.

 

Başkan Aziz Yıldırım: "Fenerbahçe sevdasında yol arkadaşlarımdan biriydi"

 

Törende bir konuşma yapan Başkanımız Aziz Yıldırım, "Yüksel Günay Fenerbahçe’nin görünen yüzlerinden biriydi. Toplumda Fenerbahçe’yi temsil eden, divan kurulu Başkanı olarak Fenerbahçe’nin aydınlık yüzüydü. 10 yılı kesintisiz, arada 2 yıl olmak üzere toplam 12 yıl beraber Fenerbahçe’ye hizmet ettik. Fenerbahçe sevdasında benim yol arkadaşlarımdan biriydi, Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. Yüksel Günay, 60’lı yıllardan beri Fenerbahçe’ye hizmet etmiş insanlardan biriydi. O dönemlerde kulübün ihtiyacı olana her şeyi başkan vekilliği genel sekreterlik hizmet yaparak karşılayan biriydi. Kendi varlıklarını satarak Fenerbahçe’ye getiren bir kişiydi. Onu rahmetle anıyoruz. Gerçek bir Fenerbahçeliydi.10 yıl boyunca kötü günlerimizde her zaman bize destek oldu, uyum içinde çalıştık. Kulübün her şeyinde bizimle birlikte oldu, sponsorlara yapılan görüşmelerde katkıda bulunmuştur, her zaman Fenerbahçe’yi düşünmüştür. Allah onu aramızdan aldı. Hepimiz oraya gideceğiz.Dostlarının sevenlerinin buraya gelmeleri mutluluk verici. Allah rahmet etsin. Cennette inşallah hep beraber görüşürüz. Allah rahmet etsin Yüksel Baba"  dedi.Cenaze namazı Mimar Sinan Camii’nde kılındı

 

Dereağzı’ndaki törenin ardından merhum Yüksel Günay’ın cenazesi, Ataşehir Mimar Sinan Camii’ne getirildi. Mimar Sinan Camii’nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazına da Günay Ailesi’nin fertleri, Başkanımız Aziz Yıldırım, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Yüksek Divan Kurulu Üyelerimiz, Genel Kurul Üyelerimiz, Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın oyuncuları, eski yöneticilerimiz, eski sporcularımız, Şube Kaptanlarımız, altyapı takımlarımızın sorumlu ve sporcuları ve  kulüp çalışanlarımız ile Galatasaray Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, Beşiktaş Jimnastik Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, Kürek Federasyonu Başkanı İlhami İşseven, Kadıköy eski Belediye Başkanı Selami Öztürk, GSGM Eski Müdürü Mehmet Atalay, GSGM İstanbul Eski Müdürü Vedat Bayram, eski teknik direktörümüz ve eski futbolcularımız Aykut Kocaman ve Rıdvan Dilmen, eski futbolcularımızdan Erdi Demir ile merhumun yakınları ve çok sayıda seveni katıldı.

 

Cenaze katılanlar, cami avlusunda, merhum Yüksel Günay hakkındaki FB TV aracılığıyla şu görüşleri paylaştılar.

 

Asbaşkanlarımızdan Nihat Özbağı: "Çok üzgünüz. Fenerbahçe Ailesi bir neferini kaybetti. Yıllarca Fenerbahçe’ye hizmet etti. Fenerbahçe’ye gönülden bağlıydı. 2. başkan, genel sekreterlik Yüksek Divan Başkanlığı; her konumda bulundu. Fenerbahçe’nin büyüklüğü böyle kişilerin içinde bulunmasındandır. Yüksel Abi ayrıca inşaat sektörün de çok önemli insanlarından biriydi. Büyük inşaatlar yaparken de Fenerbahçe’ye hizmet etti. Yıllarca parasını emeğini Fenerbahçe’ye adamış biridir. Çok üzünüz Allah rahmet etsin nur içinde yatsın. Ben kulübe bu kadar destek veren az kişi gördüm"

 


Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın Kaptanı Ömer Onan, "Gerçekten müthiş bir Fenerbahçeliydi. Yüksel Abi camiada çok sevilen saygı duyulan bir ismiydi, çok ilgiliydi ve hep pozitif ve mutlu bir şekildeydi. Maçlarımıza gelir aynı heyecanla da seyrederdi. Çok üzgünüz camiamızın ve Türk Sporunun başı sağ olsun. Basketbol takımıyla da yakından  alakalıydı. Salonu yapılmasında çok büyük emekleri vardı. Allah gani gani rahmet eylesin"  

 

Boks Şubesi Kaptanımız Mert Öztemel, "Çok üzgünüz çok mutsuzuz. Çok değerli bir Fenerbahçeliyi kaybettik. Babamızdı, ağabeyimizdi. Allah gani gani rahmet eylesin, mekanı cennet olsun"

 

Fenerbahçe Ülker Şube Direktöre Nedim Karakaş, "Yüksel Ağabeyimiz camiamızın büyüklerinden, önde gelenlerindendi. 55 yılını Fenerbahçe’ye adamış bir kişiydi. Fenerbahçe Ülker Sports Arena’da Yüksel Ağabey’in büyük emeklerdi vardı. Fenerbahçe Ülker olarak salonda rahat rahat maç yapıyorsak altında imzası vardır"

 

Asbaşkanlarımızdan Mithat Yenigün, "Ailemizin başı sağ olsun. Hem uzun süre hizmet etti, hem de bir simge oldu. Yüksel Abi büyük bir kayıp. Ailesi adına güzel bir isim bıraktı. Fenerbahçe camiasına ismini yazdırdı. Allah’tan rahmet diliyorum"

 

Yelken Şubesi Kaptanımız Yılmaz Yamaç, "Tanıdığım en büyük, en centilmen en kibar insanlardan biriydi. Allah gani gani rahmet eylesin. Fenerbahçe’nin yetiştirdiği en büyük liderlerden biriydi. Başımız sağ olsun"

 

Eski yöneticimiz ve Futbol AŞ Yönetim Kurulu Üyemiz Vefa Küçük, "Fenerbahçe’nin değerli bir büyüğünü yitirdik. 2013 ve 2014 yılları bizim için kayıp yılları oldu. Bu Tanrı’nın bir kaderi, çizgisi.Yüksel Başkan da ömrünün büyük kısmını Fenerbahçe’ye adamış maddi, manevi bir çok şeyler vermiştir. İnşallah Fenerbahçe bundan sonra acıları daha az yaşar. Hepimizin başı sağ olsun"

 

Asbaşkanlarımızdan Turan Şahin. "Fenerbahçe camiasının spor dünyamızın başı sağ olsun. Çok seviyen bir büyüğümüzü kaybettik. Biz ondan, Fenerbahçe’ye hizmetin sınırının olmadığını, Fenerbahçe’nin tarihini kimliğini öğrendik. Özellikle amatör sporlara, sporculara olan yakınlığı vardı. Tüm sporculara çok yakın ilgi gösterirdi. Gerçekten çok büyük bir değer kaybettik. Buradaki topluluk da onun ne kadar sevilen bir insan olduğunun göstergesidir"Yöneticimiz Selim Kosif, "Başımız sağ olsun. Büyük üzüntü içerisindeyiz. Büyük başkanımızı kaybettik, mekanı cennet olsun, nur içinde yatsın Yüksel Başkanını en büyük özelliği sadece camia içinde değil Beşiktaş ve Galatasaray camiaları içinde de seviliyor olmasıydı. Çok sevilen insandı. Onun gibi insanlar sayesinde Fenerbahçe bugünlere geldi"

 

Mali İşler Koordinatörümüz Tamer Yelkovan, " Yüksel Abi ile 45 yıldırı birlikteydim. Fenerbahçe için çok büyük bir insandı. Yüksel Abi amatörlere sahip çıkardı, tüm sporculara sahip çıkardı. Hem amatörler hem futbolcular herkes çok severdi 3 Temmuz döneminde de kulübe sahip çıktı, Hepimizin yanındaydı. Allah rahmet eylesin"

 

Asbaşkanlarımızdan Ender Alkaya, "Yüksel Abi’yle uzun süreler beraber olduk. Ona vekaleten yaptığım işler oldu. 100. yılı yaptık. Bizi her zaman destekledi. başa çıkamayacağımız şeyler olduğunda  o engin tecrübesiyle bize yapılacakları söylerdi. Etrafına olan bağlılığı ve onları birlikte tutabilme gibi bir lider özelliği vardı. Ruhu şad olsun, nur içinde yatsın, her zaman gönlümüzde yaşayacak. Hastanede ziyaret etmiştim. Orada bile Fenerbahçe için yapılacakları söylüyordu"

 

Yönetim Kurulu Danışmanımız Vedat Olcay, "Uzun yıllar birlikte çalıştık. Benim zihnimde hep şıklığı ile kalacak. Kulüp içinde en şık giyinenlerden biriydi. Emekleri vardır bize. Yöneticiliği örnek olan bir kimseydi, ruhu şad olsun, unutmak mümkün değil

 

Asbaşkanlarımızdan Tahir Perek., "54-55 sene ömür aşırı bir şey. Yüksel abi menkıbesiyle bulunduk kulüpte. Maddi manevi her türlü imkanı kulüp için sevk etmiş bir ağabeyimizdi. Kişiliğini muhafaza ederek, prensiplerinden taviz vermeden kişiliğiyle  kulüpte bir geleneğin oturmasına vesile olmuş bir kişiydi. Allan rahmet eylesin"

 

Yöneticimiz Serdar Erkan, "Yüksel Abi Fenerahçe’nin çok önemle bir değeriydi. Fenerbahçe bir abisini kaybetmiştir. Hizmetleri unutulmaz. Eksikliğini hissedeceğiz. Allah rahmet eylesin"

 

Amatör Şubelet Koordinatörümüz Fikret Çetinkaya, "Ben çok genç yaştan beri tanıyorum Yüksel Abi’yi . O yıllardan devam eden abi-kardeşliğimiz bugüne kadar geldi. Fenerbahçe’de bir akil adamdı. 3 Temmuz sürecini atlatmakta da amatör şubeler de çok önemli görevler üstlendi. Böyle bir ağabeyimizi kaybettiğimiz için çok üzgünüz. Yerini doldurmak çok zor. Mekanı cennet olsun. Başımız sağ olsun"

 

Masa Tenisi Şubesi Kaptanımız Gürhan Yaldız, "Gerçekten duyguları dile getirmek çok zo. Babam gibi sevdiğim bir büyüğümü kaybettim. Tüm Fenerbahçe camiasının başı sağ olsun. Fenerbahçe’ ya harcadığı zamanı, verdiği emeği herkes çok iyi biliyor. Onun verdikleri kadar Fenerbahçe camiasına bir şeyler katabilir miyiz? Bilmiyorum ama bir büyüğümüzü kaybettik, başımız sağ olsun"Galatasaray Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, "Yüksel Abi ve Yalçın ile bir kaç toplantımız oldu. Yüksel Abi her zaman sağduyusuyla, saygılı davranışlarıyla bize ağabeylik etti. Bizim için önemliydi. Fenerbahçe camiası içinde ne kadar sevildiğini katılımdan görüyorum. Tüm Fenerbahçe camiasına baş sağlığı diliyoruz, ağabeylerini kaybettiler"

 

Beşiktaş Jimnastik Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, "Bugün bizim kötü günümüz. Yüksel Günay ağabeyimizi kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Türk Sporuna gönül vermiş tüm insanlara, kime sorsak iyi insan diyordu. Bunu bırakmak çok güzeldir. Beraber olduğumuz konularda; 3 büyüklerin bir arada olması, beraber maç seyretmemiz, ezeli rekabetin getirdiği dostluğun nasıl dana ileri götürülmesi gibi konularda hep birlikte olduğumuz bir ağabeyimizdi. Tür Sporuna baş sağlığı diliyorum. Fenerbahçe camiasına baş sağlığı diliyorum"

 

Eski şampiyon boksörlerimizden Atagün Yalçınkaya, "Biz ona baba derdik. Her sorunumuz olduğunda baba diyerek odasına girerdik. Tüm camiamızın başı sağ olsun, çok üzgünüz"

 

Törenlerin ardından merhum Yüksel Günay, Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verildi.

 


Yüksel Günay

 

Hayatının 54 yılını Fenerbahçe’ye hizmet ederek geçen Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay, 83 yaşında hayata gözlerini yumdu.

 

1960 yılında Fenerbahçe spor kulübü genel kurulu üyesi olan Günay, camiamızda uzun yıllar aktif görevlerde bulundu.

 

8 yıl 2. başkanlık, 3 yıl genel sekreterlik yapan Yüksel Günay 2000 yılında yüksek divan kurulu başkanlığına seçildi.

 

Günay 2000 yılında ilk kez seçildiği yüksek divan kurulu başkanlığını 10 yıldır da aralıksız sürdürüyordu.

 

Beyefendiliği ve duruşuyla taraflı tarafsız herkesin büyük saygısını kazanan Yüksel Günay Fenerbahçe’nin Cumhuriyet’in kuruluşunun içinde olduğunu her zaman hatırlatırdı.

 

Hastalığı zamanında dahi görevini eksiksiz yürütmeye gayret eden Günay, Fenerbahçe’nin sportif ve kurumsal tüm etkinlik ve organizasyonlarına katılmaya çalışıyordu.

 

Fenerbahçeli gençlere ve sporculara kulüp geleneklerini aşılamaya özen gösteren Yüksel Günay, kongre üyeleri ve yüksek divan kurulu üyeleri tarafından da çok sevilen bir isimdi.

 

"Fenerbahçe hep aydınlıktadır" vurgusunu yapan Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay hastalığı nedeniyle bir süredir Amerikan Hastanesi’nde tedavi görüyordu.

 

Günay’a Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Fenerbahçe camiasına ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.