Yüksel Günay Yeniden Seçildi

14.04.2012

Yüksel Günay Yeniden Seçildi

Yüksel Günay, Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanlığına yeniden seçildi. Fenerbahçe Faruk Ilgaz Sosyal Tesisleri’nde yapılan Kulübümüzün Yüksek Divan Kurulu Nisan ayı olağan toplantısında, Kurul Başkanlığı için seçimler de yapıldı. Toplantı devam ederken yapılan seçimlerin sonuçları, yine toplantı devam ederken alındı. Sandık sonuçlarına göre Yüksek Divan Kurulumuzun mevcut Başkanı Yüksel Günay, kurul üyelerinden 605 oy alırken; diğer aday Engin Berker 191 oy aldı. Bu Sonuçla Yüksel Günay, Yüksek Divan Kurulu Başkanlığına 3 yıl için yeniden seçildi.

Kurul Başkanı Yüksel Günay başkanlığındaki toplantı, Ulu Önder Atatürk, şehitlerimiz ve vefat eden üyelerimiz için yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Son toplantıdan bu yana vefat eden üyelerimiz ile kurul üyeliğinde 25 yılını dolduranların isimlerinin okunmasını ardından, toplantının gündem maddeleri arasında bulunan kurul başkanlığı seçimlerine geçildi. Sandık kurullarının oluşturulmasının ardından oy verme işlemi gerçekleştirildi.

Engin Berker, teşekkür etti

Sandık sonuçlarının alınmasının ardından bir teşekkür konuşma yapan adaylardan Engin Berker, "Bugün buraya geldiğiniz için teşekkür ederim. Biz demokratik bir yarış yaptık. Kazanan Yüksel Günay arkadaşımı tebrik ederim. Bana oy veren vermeyen herkese teşekkür ediyorum. Ben deneyimli biriyim. Fenerbahçe benden yararlanmak isterse, kulübümün emrinde bir nefer gibi çalışmaya hazırım" dedi. Toplantının sonunda bir konuşma yapan Yüksel Günay ise, "Bana yapmış olduğuz bu fevkalade anlamlı harekete teşekkür ediyorum. Bunun karşılığını hizmetle ödeyeceğim" dedi.

Kurul başkanlığı seçimleri yapılırken toplantıda ilk önce Başkanvekilimiz Nihat Özdemir, Yönetim Kurulumuzun raporunu okudu ( http://1907.org/NewsDetail.aspx?aId=2638 ) . Ardından kurul üyelerimiz kürsüden görüş, düşünce ve duygularını aktardı. Konuşmaların ve seçim sonuçlarının ardından yeniden kürsüye gelen Başkanvekilimiz Nihat Özdemir, yapılan konuşmalar ve seçimle ilgili Yönetimin görüşlerini aktardı.

Hayırlı, uğurlu olsun

Fenerbahçe’ye yakışan bir seçim yapıldığını söyleyen Nihat Özdemir, "İki arkadaşımızın da Fenerbahçe’ye çok büyük hizmetleri vardır, bundan sonra da devam edecektir. Hepsine teşekkür ediyorum, Yüksel Günay ağabeyimiz seçimi kazanmıştır. Önümüzdeki 3 yıl bu görevi yürütecektir. Kendisine hayırlı, uğurlu olsun" dedi.

Yapılanlar tarihe not düşüldü.

U15 takımımızın bugün Türkiye şampiyonluğu için sahaya çıkacağını belirten Özdemir, "Her dalda, hangi durumda olursa olsun, Fenerbahçe’nin tek hedefi, yarıştığı kulvarda ipi her zaman en önde göğüslemektir. Bu camia bu dönemde bize yapılanları ne unutur ne de unutturur. Yapılanları hiçbir zaman unutmayacağız. Tüm bu yapılanlar tarihe not olarak düşülmüştür" dedi.

İyi netice alacağız

Asbaşkanlarımızdan Şekip Mosturoğlu’na "Aramıza hoş geldiniz" diyen Özdemir, "Önümüzdeki genel kurulda Başkanımız Aziz Yıldırımı, Asbaşkanımız İlhan Ekşioğlu ve Mali İşler Müdürümüz Tamer Yelkovan’ı da aramızda görmek istiyoruz, inşallah" dedi. Başkanımız ve yöneticilerimizin TFF’ye verdikleri savunmalardan bahseden Özdemir, "İyi haberler gelmektedir. Hepsi müthiş savunmalar yapıyorlar. Mahkemede de savunmalarını başarılı bir şekilde sürdürüyorlar. İyi netice alacağımızı düşünüyorum çok yakın bir zamanda iyi bir netice alacağız" dedi.

Kongre’de Ataşehir’deki salonda yapılacak

Fenerbahçe Spor Kulübü Olağan Genel Kurulu’nun Mayıs ayında yapılacağını belirten Özdemir, "Olağan Genel Kurulumuz Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena’da yapılacaktır. Çünkü ancak oraya sığabiliriz. Bu da spor kulüpleri içinde bir ilk olacak" diyerek sözlerini tamamladı.