Yüzmede Bayanlar Açik Yaş Kategorisinde Şampiyon Fenerbahçe

11.08.2014

Yüzmede Bayanlar Açik Yaş Kategorisinde Şampiyon Fenerbahçe

Fenerbahçemiz, Türkiye Yaz Yüzme Şampiyonası’nda, bayanlar açık yaş kategorisinde şampiyon, erkeklerde isi 2. oldu.

 

İstanbul ENKA Sadi Gülçelik Tesisleri’nin ev sahipliği yaptığı ve 5 Ağustos’ta başlayan 2014 Turkcell Türkiye Yaz Yüzme Şampiyonası’nın son gününde erkekler ve bayanlar yaş kategorilerinde 200 metre serbest, 50 metre sırtüstü, 200 metre kelebek ve 4x100 karışık yarışları yapıldı.

 

Beş gün süren organizasyon sonunda Fenerbahçe Spor kulübü Yüzme Şubesi bayanlar açık yaş kategorisinde 185 puanla şampiyonluğa ulaştı ve altın madalyanın sahibi oldu. Sarı lacivertli ekip erkekler açık yaş kategorisinde ise 150 puanla 2. sırayı aldı.

 

Şampiyonanın 5. gününde Demir Atasoy, Emre Sakçı, Berk Özkul ve Nurettin Erhan’dan oluşan Fenerbahçe Bayrak Takımı erkekler 4x100 karışık bayrak yarışında 3.44.78’lik dereceyle Türkiye rekoru kırdı.Sporcularımızdan Gizem Bozkurt da bayanlar 200 metre serbest açık yaş kategorisinde 2.02.02’lik derecesiyle Türkiye rekorunun sahibi oldu.

 

Fenerbahçe Yüzme Şubesi ayrıca yıldız erkekler ve genç bayanlarda 1.lik, genç erkekler, 14 yaş ve genç erkekler ile yıldız bayanlarda 2.lik elde etti.

 

Şampiyonanın sonunda ödül töreni düzenlendi. Bayanlarda mutlu sona ulaşan Fenerbahçeli yüzücüler altın madalyaları ve şampiyonluk kupalarını alırken büyük coşku yaşadı.

 

Fenerbahçe Yüzme Şubesi Sorumlusu Serkan Tutgun ve  Fenerbahçe Spor Kulübü Amatör Şubeler Koordinatörü Fikret Çetinkaya çok başarılı bir turnuva geçirdiklerini belirterek tüm sporcuları tebrik etti.