Yüzücülerimizden 3 Türkiye Şampiyonluğu

25.12.2016

Yüzücülerimizden 3 Türkiye Şampiyonluğu

Fenerbahçe Yüzme Şubemiz, Şehitlerimize Saygı Türkiye Açık Yaş Yüzme Şampiyonası'nda 4 kulvarın üçünde şampiyon, birinde ise ikinci oldu. Fenerbahçeli yüzücüler; Açık Yaş Bayan, Açık Yaş Erkek ve Genç Bayanlarda mutlu sona ulaşırken, Genç Erkeklerde ise ikinci oldu ve 4 kupanın 3'ünü kazandı.

Şehitlerimize Saygı Türkiye Açık Yaş Yüzme Şampiyonası, 21-25 Aralık 2016 tarihlerinde İstanbul TYF Tozkoparan Yüzme Havuzu'nda yapıldı.

Fenerbahçe Yüzme Şubemizin sporcuları şampiyonaya damga vurdu. Şampiyonanın son gününde ikisi Selen Özbilen, biri de Emre Sakçı'dan olmak üzere 3 Türkiye rekoru geldi. Yüzücülerimizin şampiyonanın son gününde elde ettiği dereceler şöyle;

Bayanlar 400 metre serbestte Selen Özbilen A Finalde 4:09:98'lik derecesiyle Türkiye rekoru kırdı. Aynı yarışta Ecem Dönmez de ikinci sırayı aldı. B Finalde de Ayris Akbay birinci oldu. Erkekler 400 metre serbest B Finalde ise Poyraz Tuncer kürsünün üçüncü basamağına çıktı.

Bayanlar 100 metre sırt üstü A Final bayanlarda Zülal Zeren ikinci, Sezin Eligül üçüncü; B Finalde İlayda Kargın birinci, Zeynep Kurbanzade ikinci, erkeklerde ise A Finalde İskender Başlakov birinci, Metin Aydın ikinci; B Finalde de Rasim Oğlulcan Gör birinci, Berk Özkul ikinci oldu.

200 metre kurbağalama bayanlar kategorisi A Finali'nde Gülşen Beste Samancı ikinci, B finalde Sena Yazıcı ikinci; erkeklerde Emre Sakçı'dan Türkiye rekoru geldi. Emre A finalde 2:09:13'luk derecesiyle yeni Türkiye rekorunun sahibi oldu ve ilk sırayı aldı. Aynı yarışta Oktaycan Emirbayer üçüncü, B Final'de Karahan Baysal üçüncü sırayı aldı.

50 metre serbestte bayanlarda Nihan Çakıcı birinci, Sıla Bilgi üçüncü, B finalde ise Selen Özbilen'den bir Türkiye rekoru daha geldi. Başarılı yüzücü 25.66'lık derecesiyle Türkiye rekoru kırdı. Selen'in rekor kırdığı yarışı Almina Simla Ertan da yarışlları ikinci sırada tamamladı. Erkeklerde de A finalde Emre Sakçı birinci, B finalde Berk Özkul ikinci oldu.

Bayanlar 4 x100 metre bayrak yarışında Zülal Zeren, Gülşen Beste Samancı, Zehra Duru Bilgin ve Nihan Çakıcı'dan oluşan Ekibimiz birinci olurken aynı kategoride erkeklerde İskender Başlakov, Demir Atasoy, Rasim Oğulcan Gör ve Emre Sakçı'nın oluşturduğu Takımımız da ilk sırayı aldı.