"zeljko Obradovic: "çok Zor Bir Maç Olacak"

10.12.2015

"zeljko Obradovic: "çok Zor Bir Maç Olacak"

Turkish Airlines Euroleague A Grubu 9. hafta maçında 11 Aralık Cuma günü saat 21.45'te Kızılyıldız ile Fenerbahçe Ülker Sports Arena'da karşılaşacak olan Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımızda, Başantrenörümüz Zeljko Obradovic ve oyuncumuz Nikola Kalinic, Resmi İnternet Sitemize açıklamalarda bulundu. 
 

Zeljko Obradovic: "Önemli bir maç oynayacağız"
Yaptığı açıklamada Kızılyıldız maçının önemine değinen Başantrenörümüz Zeljko Obradovic, zor bir karşılaşmanın kendilerini beklediğini şu şekilde dile getirdi:

 “Kızılyıldız’la evimizde karşılaşacağız. Deplasmanda oynadığımız maçtan çok daha farklı bir mücadele olacak. İlk olarak, Real Madrid ve Khimki’yi mağlup ettikleri son iki maçta çok iyi oynadılar. Ve onlar için çok önemli olan bir gelişme de Marcus Williams’ın takıma dahil olmasıydı. Fakat sadece Williams değil, tüm oyuncular çok iyi oynuyor. Özellikle çok kolay sayı üretiyorlar. Kesin olan şu ki bizim için çok zor bir maç olacak” ifadelerini kullandı.
 

Nikola Kalinic: "Zorlu bir mücadele bizi bekliyor"
Fenerbahçe’ye bu yaz Kızılyıldız takımından transfer olan başarılı forvetimiz Nikola Kalinic, maç hakkında “Kızılyıldız İstanbul’a geliyor ve gerçekten zorlu bir maç olmasını bekliyoruz. Bu maç bizim için önemli, çünkü lider olmak ve bu sayede bir sonraki turda iyi bir eşleşme yakalamak istiyoruz. Sert bir karşılaşma bekliyoruz. Rakibimiz şu anda ilk maçtakinden çok daha iyi durumda. Bazı yeni oyuncuları var. Marcus Williams bunlardan biri; kendisini geçen sezondan tanıyorum, o çok iyi bir oyuncu ve çok da iyi bir insan. Onu ve Quincy Miller, Jovic, Zirbes gibi oyuncuları durdurmak zor olacak. Kesinlikle Belgrad’daki maçtan çok daha zorlu bir mücadele olacak. Belgrad’da çok sert bir maç bekliyorduk ancak tahminimizden daha rahat kazandık. Bence bu karşılaşma farklı olacak fakat yine kazanmak istiyoruz” şeklinde konuştu.