Zeljko Obradovic: "dileriz Ki, Taraftarlarimiza Daha Fazlasini Yaşatabiliriz"

14.05.2016

Zeljko Obradovic: "dileriz Ki, Taraftarlarimiza Daha Fazlasini Yaşatabiliriz"

THY Euroleague Final Four’da Laboral Kutxa’yı 88-77 mağlup ederek adını finale yazdıran Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımızın Başantrenörü Zeljko Obradovic, maçı uzatma periyodunda çevirdiklerini ve taraftarlarımıza daha fazlasını yaşatmak istediklerini söyledi.


Karşılaşmanın ardından Fenerbahçe Televizyonu’na konuşan Zeljko Obradovic, “Çok zor bir maç oynadık. Normal sürede kendi basketbolumuzu oynayamadık ancak uzatma periyodunda maçı lehimize çevirmenin bir yolunu bulduk. İkinci yarı beklenen performanslarını sergileyemeyen bazı oyuncularımız uzatma bölümünde uyandılar. Onların performansıyla çok önemli bir galibiyet aldık. Bu maç çok önemliydi. Fenerbahçe tarihinde ilk kez finale yükseldik. Taraftarlarımız da harikaydı. Çok güzel bir atmosfer vardı. Dileriz ki taraftarlarımıza daha fazlasını yaşatabiliriz” ifadelerini kullandı.


Basın Toplantısı

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında Obradovic, karşılaşmayı değerlendirdi ve soruları yanıtladı. Takımının performansı ile ilgili Obradovic, "Her sayı da takımımın morali bozuluyordu ve birinci sorunmuz buydu. Bourousis'in birebirlerine de çok iyi hazırlanmıştık ama orada da zorlanıyorsunuz. Kendisi mükemmel paslar atan, mükemmel asistler yapabilen bir oyuncu. Maçtan önce kendisinden bir oyun kurucu olarak bahsetmiştim ve üçlük yüzdemiz çok kötüydü. Bir çok boş atış bulduk ama atışlarımızı sokamadık. Bu bizim oyunmuz değildi. Oyuncular çok tedirgindi. Ancak son dakikalarda 4 dış oyuncuyla oynayarak, maçı son topa kadar götürmek istedik. Oyuncularımızın bazıları ikinci yarıda uyumalarında rağmen uzatmalarda uyandılar ve maçı kazandık. İlk kez bir Türk takımı finale kalıyor ama bunun dışında takımda bir çok tecrübeli önemli oyuncu var. Oyuncularıma her şeyden dolayı teşekkür ediyorum. Taraftarlara da teşekkürü bir borç biliyorum. Bizi müthiş desteklediler. Bu ailenin çok önemli bir parçası onlar. Finale onlarla birlikte erişmiş oluyoruz" dedi.


Oyuncularıyla ilgili sorulara da Obradovic,  "Bogdanovic, ikinci devrede istediği performansı ortaya koyamadı ama kendisi yetenekli ve karakterli bir oyuncu. Uzatmalarda gösterdiği iyi çizgisiyle galibiyete önemli katkı sağladı. Datome de gerçek bir lider. Onunla her şey hakkında konuşabilirsiniz. Datome'nin antrenörü olduğum için çok mutluyum" yanıtını verdi.


Obradovic, "CSKA Moskova'nın antrenörü Dimitris Itoudis ile Panathinaikos da uzun yıllar birlikte çalıştık. Aradan 4 yıl geçti ve ikimizin farklı takımları finalde karşılacaklar. Bu bizim için de çok iyi bir anı olacak" diye konuştu.