Zeljko Obradovic: "gerçekten Zor Maç Olacak"

14.10.2016

Zeljko Obradovic: "gerçekten Zor Maç Olacak"

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı Baş Antrenörü Zeljko Obradovic ve ekibimizin yıldız isimlerinden Bogdan Bogdanovic, takımımızın Brose Bamberg ile 14 Ekim Cuma günü 20:30’da Fenerbahçe Ülker Sports Arena’da oynayacağı Turkish Airlines EuroLeague 1. hafta karşılaşması öncesi görüşlerini paylaştı.


Mücadelenin zorluğuna değinen Obradovic “EuroLeague’de ilk maça çıkıyoruz ve tüm kulvarlarda ilk mücadeleler çok önemlidir. Bamberg, Almanya Ligi’ni domine eden bir takım. Almanya’da beş maça çıktılar ve bunların hepsinden galibiyetle ayrıldılar. Çok iyi bir basketbol oynuyorlar ve nasıl oynamaları gerektiğini biliyorlar. Gerçekten çok zor bir maç olacak. Kırk dakika boyunca konsantre ve rakibimizin nasıl oynayacağına hazırlıklı olmalıyız çünkü iyi yapabildikleri birçok şey var. Elbette bu karşılaşmada taraftarlarımızın desteğine de ihtiyacımız var.” ifadelerini kullandı.

Bogdan Bogdanovic: "Sert bir maç olmasını bekliyoruz"

Rakibimizin sistemini ve tehlikeli isimlerini bildiklerini belirten Bogdan Bogdanovic ise “EuroLeague sezonunun ilk maçını oynayacağız. Sert bir maç olmasını bekliyoruz. Rakibimizle hiç karşılaşmamış olsak da onları iyi tanıyoruz. Sistemlerini biliyoruz ve taraftarlarımızın bize galibiyet için destek vereceklerine inancımız tam. Bamberg’in ana yaratıcı oyuncularının, bir numara pozisyonundaki Zisis ve Strelnieks olduğunu biliyoruz. Darius Miller gibi, bire biri çok iyi oynayan ve 3 ile 4 numaralı pozisyonları oynayabilecek bir isimleri var. İçeride de Veremeenko ve Melli’yi kullanabiliyorlar.” şeklinde konuştu.