Zeljko Obradovic: "her Şey Oyuncular Sayesinde Oldu"

22.02.2016

Zeljko Obradovic: "her Şey Oyuncular Sayesinde Oldu"

FIAT Türkiye Kupası’nın sahibi Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımızın Başantrenörü Zeljko Obradovic, final maçında Darüşşafaka Doğuş karşısında elde edilen galibiyetin ardından Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalar yaptı. Oyuncularının birer kahraman olduğunu ifade eden Obradovic, kazanılan kupada en büyük pay sahibinin taraftarlarımız olduğunu söyledi.
 

Her şeyin oyuncular sayesinde olduğunu ve müthiş oynadıklarını ifade eden Obradovic,  “Müthiş oynadılar. Her şey oyuncular sayesinde oldu. Hepsi birer kahraman. Son çeyrekte de müthiş bir mücadele oldu ve onların sayesinde böyle bir sonuç oldu. Darüşşafaka Doğuş da kazanmayı hak etti ama maçın sonunda yine Bogdanovic’in sayısıyla kazandık. Darüşşafaka’yı da tebrik ediyorum. Özellikle de taraftarlarımıza çok teşekkür ediyorum. Takımımızın en önemli parçası onlar. Onlarsız hiçbir şey yapamıyoruz” dedi.
 

Başkanımıza ve yöneticilerimize de teşekkür eden Zeljko Obradovic, “Başkanımıza, yönetimimize ve kulübümüze de çok teşekkür ediyorum. Bu kulüpte başarılar elde etmek için hepimizi bir araya getirdiler. Bütün olarak çok sağlıklı bir ekibiz, oyuncular olsun, antrenörler olsun, ofis ekibi olsun. O yüzden bu sağlıklı ilişkiyi kullanıp önümüzdeki diğer kupaları da kazanmaya çalışmamız gerekiyor” şeklinde konuştu.
 

Basın toplantısı

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Zeljko Obradovic, “Darüşşafaka Doğuş takımını tebrik etmek istiyorum. Müthiş bir maç çıkardılar ve onlar da kazanmayı hak etti. Ama basketbolda her zaman inişler çıkışlar olabiliyor. Onlar da son hücumda önemli bir sayı attılar ve sonra Bogdanovic aynı şekilde sayı buldu, sonuç bu şekilde oldu. Çok duygusal bir maçtı. Son 2 aydır çok iyi bir seviyede oynuyoruz. Şu ana kadar sezonda oynadığımız en önemli maçlardan bir tanesiydi. Son çeyrekte kendi seviyemize göre  oynamadık. Hem hücumda hem savunmada kötüydük ama buna rağmen takım mücadele etti. Oyuncularımı tebrik ediyorum, çok önemli bir kupa kazandık. Bütün her şey onların sayesinde oldu. Taraftarlarımıza da çok teşekkür ediyorum. Yine müthiş bir atmosfer sağladılar. Onlar bizim çok önemli bir parçamız. Onlarla olan iletişim ve ilişki Fenerbahçe Spor Kulübü için çok önemli. Şu anda bu seviyede olmamızın en büyük sebebi; içeride çok sağlıklı olmamız. Önce Başkanımız Aziz Yıldırım’a teşekkür etmek istiyorum; bu grup insanı bir araya getirip çalışmasını sağladığı için. Aynı şekilde Basketbol Şubemizin yönetimi, ofis çalışanları, oyuncular hep birlikte başarı için birlikte çalışıyoruz. Sezonumuz çok iyi gidiyor. Önümüzde çok önemli iki maç var. Deplasmanda oynanacak Panathinaikos maçı ve daha sonra Galatasaray’la derbimiz var. Yine beynimizdeki çipi değiştirip önümüzdeki maçlara konsantre olmamız gerekiyor. Önümüzdeki olanaklara inanmamız gerekiyor. İnşallah en kısa zamanda Pero Antic ve Kostas Sloukas da takıma dönecek. Bizim için ikisi de çok önemli oyuncu. Müthiş bir final maçı oldu. Duygularımız ve taraftar seyri açısından her şey müthişti. FIAT Türkiye Kupası’nda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Her şey mükemmeldi. İnşallah seneye tekrar görüşeceğiz” ifadelerini kullandı.