Zeljko Obradovic: "iyi Bir Takıma Karşı Önemli Bir Galibiyet"

03.11.2016

Zeljko Obradovic: "iyi Bir Takıma Karşı Önemli Bir Galibiyet"

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımızın Baş Antrenörü Zeljko Obradovic, Zalgiris Kaunas karşısında iyi bir takıma karşı önemli bir galibiyet elde ettiklerini söyledi.

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Zeljko Obradovic, “Bu akşamki maç hem tecrübeli hem yeni oyuncuların olduğu bir takıma karşı oldu. Hem hücum hem de savunmada inanılmaz enerjiyle oynayan bir takımdı. Maçın öncesinde zor olacağını biliyorduk. Hücum açısından çok koşuyorlar enerji harcıyorlar ve pas veriyorlar. Euroleague'deki en iyi takımlardan bir tanesi. Hücum ribauntları 18'di şu ana kadar. Bugün de 11 ribaunt aldılar. Önceli maçlara göre kıyaslayınca bu iyi oldu. İlk çeyrek harici savunmamız çok iyiydik. Birçok dakikada çok iyi savunma yaptık. Değişmesi gereken şey hücumumuz. İyi savunma yaptıktan sonra daha iyi oynama şansımız var. Çok fazla maç olduğu için fazla antrenman vakti olmuyor. Şikayet etmek istemiyorum ama bunlar gerçekler. Bizim için iyi bir takıma karşı önemli bir galibiyet oldu. Taraftarlarımıza güzel atmosfer için çok teşekkür ediyorum" dedi.

Bogdan Bogdanovic ve Nikola Kalinic'in sakatlığıyla ilgili bilgi veren Obradovic, “Kesin bilgi yok ama Bogdan Bogdanovic'in sakatlığı ciddi gözüküyor. Kalinic'in ise bir önceki sakatlığı nüksetti gibi. Yarın öğreneceğiz" ifadelerine değindi.

Galatasaray maçıyla ilgili değerlendirme yapan başarılı antrenör, “Galatasaray maçı bizim için Euroleague'deki bir maç daha sadece. Şu anki programa göre sadece bir maç gözüyle bakabiliyoruz. Herkese aynı saygıyla yaklaşıyoruz ama tabii ki Galatasaray maçına farklı hazırlanıyoruz" diye konuştu.

Son olarak Kostas Sloukas'ın performansıyla ilgili de konuşan Obradovic, “Çok yetenekli bir oyuncu. 1 yıl önce buraya buraya gelmesi için kendisiyle konuştuğumda takıma lider olarak gelmesini istemiştim. Çok iyi oynuyor ama daha da iyi olabilir, agresif olabilir. Bizim oyuncuların genel sorunu yeterince agresif olmamaları" diyerek sözlerini noktaladı.