Zeljko Obradovic: " Maçın anahtarı birinci çeyrekti "

04.12.2016

Zeljko Obradovic: " Maçın anahtarı birinci çeyrekti "

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımızın Başantrenörü Zeljko Obradovic, Tofaş ile oynadığımız lig maçının ardından düzenlenen basın toplantısında karşılaşmayı değerlendirdi ve soruları yanıtladı. Birinci çeyreğe dikkat çeken Obradovic, maç içinde rakibe gerekli agresiflikle yanıt veremediklerine vurgu yaptı. Zeljko Obradovic'in konuşmasından derlediklerimiz;

"Tofaş'ın gerçekten iyi basketbol oynayan bir takım olduğunu ve şu anda sıralamada hak ettikleri yerde olmadıklarını oyuncularımıza izah etmeye çalıştık. Biz oyuncularımızı gerçekten zor ve sert bir maça hazırlamaya çalıştık.

Ancak bütün bu konuşma ve çalışmalarımıza rağmen maçın başında düşündüklerimizin karşılığını veremedik ve ilk periyotta açılan fark oyunun sonuna da yansıdı. Onların o agresifliğine gerektiği kadar cevap veremedik. Maçın anahtarı birinci çeyrekti. Gerekli reaksiyonu veremedik, sonra da maçı temposuna ayak uyduramadık.

Tabii ki burada mantıklı olan bir şey var. Geçen yıl Avrupa'nın en iyi ikinci bitiren takımı olduğumuz için ligde ve Euroleague'de bütün rakiplerimiz bize karşı özel motivasyonla hazırlanıyor. Bizde bunu anlamalı ve bu mantıkla sahaya çıkmalıyız.

Oyuncularımı anlıyorum çünkü bazen gerçekten çok dar bir rotasyonla oynuyoruz. Bunun sebebini de açıklamaya gerek olduğunu sanmıyorum.

Tofaş'ı oynadıkları güzel oyundan dolayı tebrik ediyorum, bizi destekleyen taraftarlara da teşekkür ediyorum. Salonda çok güzel bir atmosfer vardı.

Real karşısında sadece 7 oyuncuyla oynadık ve bunun sebebini de yukarıda açıkladım.

Bogdanovic'in durumunu sağlık ekibine sormanız gerekiyor.”

Luigi Datome: “Bizden daha çok enerji ortaya koydular”

Datome de, “Tofaş'ı oynadıkları iyi oyundan dolayı tebrik ediyorum. Maça çok iyi başladılar. Birçok uygun pozisyon buldular ve skor farkı kendilerine güvenlerini getirdi. Bizden daha çok enerji ortaya koydular. Şimdi bizim için önemli bir haftaya hazırlanacağız. Kızılyıldız ve Banvit maçlarımız var. Bu sezon iyi oynamıyorum, farkındayım. İyi olan şey, takım çok iyi gidiyor. Mücadele ortaya koyuyor. Kesinlikle daha iyi oynamak istiyorum. Burada kendime ve takıma olan özgüvenim söz konusu.” dedi.