Zeljko Obradovic: "şampiyonluk En Büyük Hedefimiz"

01.06.2016

Zeljko Obradovic: "şampiyonluk En Büyük Hedefimiz"

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımızın Başantrenörü Zeljko Obradovic, finalde Anadolu Efes’i de geçerek şampiyon olmayı hedeflediklerini söyledi.
 

Galatasaray Odeabank maçı sonrasında düzenlenen basın toplantısında karşılaşmayı değerlendiren Zeljko Obradovic, “Burada oynanan bütün maçlar gibi bu akşam da zor bir maç oynadık. Buraya seriyi bitirmek için geldik. Bizim için maçın çok farklı 2 yarısı oldu. İlk yarıda hücum ve savunma açısından çok fazla yanlış kararlar aldık. Galatasaray gibi bir takıma böyle bir avantaj verirseniz, sizi anında cezalandırır. Maçın ikinci yarısında hem hücum, hem de savunma açısından çok farklı oynadık. Daha iyi oynadık ve daha fazla koştuk. Play off zamanı 48 saatte bir maç oynandığı için çok zor oluyor. Finale kalmaya başardıkları için oyuncularımı tebrik ediyorum. Finali kazanıp, şampiyon olmak en büyük hedefimiz” dedi.
 

Maç sonunda Ergin Ataman ile aralarında geçen diyalog ile ilgili soruya Obradovic, “Hiçbir şey olmadı. Maç sonunda iki antrenörün düşünce farklılıkları oldu” yanıtını verdi.