Zeljko Obradovic: "son Çeyrekte Geri Dönmeyi Başardik"

29.01.2016

Zeljko Obradovic: "son Çeyrekte Geri Dönmeyi Başardik"

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımızın Başantrenörü Zeljko Obradovic, maça çok iyi başladıklarını, özellikle ilk çeyrekte çok iyi oynadıklarını belirtti. Maçın devamında konsantrasyon sorunu yaşayarak rakibi maça ortak ettiklerini ifade eden Obradovic, son çeyrekte rakibin savunmasını çözerek maçı kazandıklarını söyledi.


Karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Obradovic, “Maça çok iyi başladık. Özellikle ilk çeyrekte çok iyi top çevirdik ve savunmamız iyiydi. Bazı şeylerin neden olduğunu anlayabilmek için çok tecrübem var. Kenardan gelen oyuncular direkt sayı atmak istiyorlardı. Sayı atmak dışında başka şeylere çok önem vermediler, özellikle savunmaya. Sonuç olarak Cedevita maça geri geldi çünkü çok kaliteli bir takım. En önemlisi de hem kendimize hem rakibe saygı duymamız gerekiyor çünkü Euroleague’de kolay maç yoktur. Bunun en güzel kanıtı 2.çeyreği rakip 21 sayı ve 2 faulle bitirdi. Biz hiç faul yapmadık ve kimse bunu yapmak istemez. Rakip çok tecrübeli, özellikle savunma açısından çok iyi hazırlanmışlardı. Biz de onlara göre hazırlandık ama konsantrasyonumuzda sorun vardı. Son çeyrekte geri dönmeyi başardık çünkü savunmalarını çözdük. Bu şekilde de maçı kazandık. Cedevita Euroleague’de çok iyi bir maç daha oynadı. Nasıl oynamaları gerektiğini iyi biliyorlar. En önemlisi maçı kazandık. Taraftarlara çok teşekkür ediyorum. İnanılmaz destek verdiler. Oyuncularımı da tebrik ediyorum” dedi.


Karşılaşmada sakatlanan Pero Antic ve Kostas Sloukas’ın sağlık durumuyla ilgili de konuşan Obradovic, “Pero Antic ve Kostas Sloukas’ı hastaneye götüreceğiz net olarak ne olduğunu anlamak için. Yarın belli olacak. Umarım kötü sonuçlar çıkmaz ama her şeye hazır olmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.