Zeljko Obradovic: "takimimin Oyunundan Gurur Duyuyorum"

24.04.2016

Zeljko Obradovic: "takimimin Oyunundan Gurur Duyuyorum"

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımızın Başantrenörü Zeljko Obradovic, Anadolu Efes galibiyeti sonrası düzenlenen basın toplantısında konuştu.
 

Çok önemli ve karakteri olan bir takımı yendiklerini söyleyen Obradovic, takımının oyunundan genel olarak gurur duyduğunu belirtti. Ekpe Udoh’un yorgun, Pero Antic’in ise neredeyse sakat oynadığını ifade eden Obradovic, Final Four’dan önce oynayacakları maçlarda fazla süre almayan oyuncuların yardıma hazır olmaları gerektiğini sözlerine ekledi.
 

Final Four’u taraftarlarımızla kutlamak adına önemli bir başlangıç yaptıklarını söyleyen Obradovic, “Geçen hafta olanları taraftarlarımızla kutlamak adına çok güzel bir başlangıç oldu. Bu tarz atmosferler oyuncular için zor olabiliyor. Geçen hafta olanlardan sonra bu hafta oynamak biraz zor oldu bizim için ama takımımın oyunundan genel olarak gurur duyuyorum. Çok önemli ve karakteri olan bir takımı yendik. İlk yarıda 20 sayı geride olmalarına rağmen agresiflikleriyle geri döndüler ve farkı kapattılar. Olan her şeyden sonra en önemli nokta enerjiydi. Oyuncularımdan çok memnunum, çünkü çok fazla maç oynuyorlar ve çok süre aldılar ve bu kolay bir şey değil, bütün sorunlarımıza rağmen” dedi.
 

Ekpe Udoh’un yorgun, Pero Antic’in ise neredeyse sakat oynadığını belirten Obradovic, “Ekpe özellikle Madrid’den sonra çok antrenman yapamadı, sadece son antrenmanda vardı ve çok destek olmaya çalıştı. Pero’nun da dizinde ciddi bir sorun var. Neredeyse sakat bir şekilde oynadı. Bütün sağlık ekibi tüm varlıklarıyla çalışıyorlar iyi duruma gelmeleri için. Gerçekten kolay bir durumda değiliz” şeklinde konuştu.
 

Genel olarak bugün oynanan oyundan memnun olduğunu ifade eden Zeljko Obradovic, “Bu tarz bir atmosfer ve bu insanların önünde oynamak çok büyük bir öncelik bizim için. Final Four’a bu sene de kalifiye olmamızın en büyük sebeplerinden biri de taraftarlarımızın desteği ve onlarla olan özel ilişkimiz. Bütün büyük takımların bizim taraftarlarımız gibi taraftar olmalı arkasında. Önümüzde 2 hafta ve 4 maç var. İlk olarak oyuncuların durumlarını toparlamamız gerekiyor ve en iyi şekilde de çalışmamız gerekiyor. Genelde çok fazla süre almayan oyuncuların bu 2 haftada yardıma hazır olmaları gerekiyor ve bu maçlar aslında Final Four’a hazırlık gibi oynanmalı” diyerek sözlerini tamamladı.