Zeljko Obradovic: "taraftarimizin Desteğiyle Kazanmak İstiyoruz"

27.02.2014

Zeljko Obradovic: "taraftarimizin Desteğiyle Kazanmak İstiyoruz"

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın Başantrenörü Zeljko Obradovic ve Turkish Airlines Euroleague kulvarında ilk defa sarı lacivertli forma ile mücadele edecek olan Blagota Sekulic, zorlu Olympiacos karşılaşması öncesi görüşlerini paylaştı.

 

Obradovic: "Olympiacos'a büyük saygı duyuyorum, ancak bu karşılaşmayı kazanacağız"

 
Zeljko Obradovic, "Bizim için çok önemli bir karşılaşma. Gruptaki puan durumunda, Olympiacos ve diğer takımlarla aramızdaki farkın, yalnızca bir galibiyet olduğunu görüyoruz. Son karşılaşmada, Barış ve Dostluk Spor Salonu'nda çok iyi bir atmosfer vardı. Yarınki karşılaşmada da Fenerbahçe taraftarından, bizi aynı coşkuyla desteklemelerini ve hep birlikte galibiyete ulaşmamıza yardım etmelerini bekliyorum. Olympiacos'a büyük saygı duyuyorum, ancak bu karşılaşmayı kazanacağımızı düşünüyorum" dedi.

 

Blagota Sekulic: "Benim için onur"

 

Blagota Sekulic  ise, "Bizim için zor bir karşılaşma. Her iki takım için de şüphesiz çok önemli bir mücadele olacak. Tamamen dolu bir salon bekliyorum. Taraftarlarımız bizi desteklemeye gelecektir. Olympiacos gerçekten iyi bir takım. Son iki sezonun şampiyonu ve Avrupa'nın en iyi takımlarından biri. Gerçekten zorlu bir karşılaşma bizi bekliyor. Fenerbahçe Ülker ile Euroleague'de oynamak benim için bir onur. Tüm gücümle mücadele edip takımıma yardım etmeye çalışacağım" dedi.

 

Hakemler belli oldu

 

Bu arada Fenerbahçe Ülker-Olympiacos maçını yönetecek hakemler de belli oldu. Buna göre karşılaşmada Jose Martin (İspanya), Antonio Conde (İspanya) ve Marek Cmikiewicz (Polonya) görev alacak. Marek Cmikiewicz, bu sezon Fenerbahçe Ülker'in Budivelnik Kiev'i Fenerbahçe Ülker Arena'da 84-68 yendiği maçta düdük çalmıştı. İspanyol hakem Jose Martin ise, normal sezonun 9. haftasında Partizan'ın, Fenerbahçe Ülker'i deplasmanda 79-77 mağlup ettiği maçta görev yapmıştı.

 

Fenerbahçe Ülker-Olympiacos karşılaşmasının tüm biletlerini, gösterdikleri yoğun ilgiyle, 24 Şubat Pazartesi gününden tüketen taraftarlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunduklarını bildirdiren Fenerbahçe Ülker yetkilileri, galibiyet kadar, her sayının da büyük önem taşıdığı bu karşılaşmada, taraftarlarımızdan son ana dek takımımızın yanında olmalarını beklediklerini ifade ettiler.