Ziegler:"beşiktaş Maçina Konsantre Olmaliyiz"

23.10.2011

Ziegler:"beşiktaş Maçina Konsantre Olmaliyiz"

İsviçreli oyuncumuz Reto Ziegler, bir puan kaybettikleri için üzgün olduklarını ancak Perşembe günü Beşiktaş ile yapacakları maça konsantre olmaları gerektiğini belirtti.

Reto Ziegler maçın ardından yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada, "Üzgünüz, her maça mutlak galibiyet için çıkıyoruz.  Ama üzüntü bir şeyleri değiştirmiyor, birkaç gün içinde önemli bir Beşiktaş maçı var. Buna da konsantre olmamız gerekiyor" dedi.

Türkiye'de ilk kez bir derbi maçında görev alacağını belirten Ziegler, "Derbi maçları daha önce de oynadım. Çok özel maçlardır. Bu maçlara farklı hazırlanılır. Burada hiç oynamadım ama sabırsızlıkla bekliyorum. Bizim açımızdan deplasmanda olması nedeniyle zorlu geçecek bir maç. Ancak çok kaliteli bir ekibimiz var. Başımız dik gideceğiz oraya ve kendi futbolumuzu korkmadan çekinmeden mücadele ederek oynayıp, camianın beklentisinin olduğu 3 puanı almak istiyoruz" diye konuştu.

Ülkemizde yaşanan terör olayları ile ilgili ise Ziegler, "Ben futboldan çok daha önemli ve hassas olduğum bir konu hakkında da mesaj vermek istiyorum. Terör saldırılarında hayatını kaybeden askerlerin ailelerine sabır diliyorum. Buraya gelmeden önce de bir deprem ve orada hayatını kaybedenler olduğu haberini aldık. Çok üzgünüm. Futbol hiç önemli değil, bütün yakılarını kaybedenlere başsağlığı ve sabır diliyorum" ifadelerini kullandı.