Ziegler: "büyüklüğümüzü Gösterdik"

29.03.2012

Ziegler: "büyüklüğümüzü Gösterdik"

İsviçreli oyuncumuz Reto Ziegler, böylesine zorlu bir dönemin içinden geçmelerine rağmen tüm kulvarlarda iddiasını sürdüren Fenerbahçe’nin, ne kadar büyük bir kulüp olduğunu herkese gösterdiğini söyledi.

Medya Sorumlumuz Orkun Yazgan’ın hazırlayıp sunduğu ve Radyo Fenerbahçe’de yayınlanan ’Orkun Yazgan ile Samandıra Saati’ isimli programına katılan Reto Ziegler, Trabzonspor maçının zor geçeceğini, ancak amaçlarının 3 puan olduğunu ve süper final maçları öncesi puan kaybetmek istemediklerini kaydetti.

Trabzonspor maçını final maçlarından biri olarak gördüklerini belirten Ziegler, "Her antrenmanda daha fazla konsantre olup daha fazla çaba sarf ediyoruz. Takım olarak çok büyük hedeflerimiz var. Ligin sonunda da mümkün olan en üst yerde, şampiyon olarak bitirmek en büyük hedefimiz. Bu anlamda tüm çalışmaları yapıyoruz" dedi. Türk futbolunda yaşanan süreç nedeniyle Trabzonspor ve Fenerbahçe arasında bir takım sorunlar olduğunu belirten Reto Ziegler, "Sezon içindeki malum gelişmelerden dolayı bir takım sorunlar oldu ama biz onlara Trabzonspor olarak saygı duyuyoruz. Bu sene deplasman maçlarında çok puan kaybettik; bu da bir gerçek. Gelecekte daha iyi oynayacağımızı göstermek için, tüm bu puan kayıplarından ders aldığımızı göstermek adına bizim için bir şans olacak. Üç puanı alarak İstanbul’a dönmek istiyoruz" şeklinde konuştu. Ligde klasmanda ikinci sırada olduklarını belirten Ziegler, "Fena bir durumumuz yok. Şampiyonluk şansımız devam ediyor. Kupa için de aynı şekilde. Her şey elimizde.O yüzden gidip orada aramamız, bulmamız lazım bu iki kupayı. Çok kaliteli bir ekibiz. Çok iyi oyuncularımız var. Kupayı hak ettiğimizi göstermemiz lazım, bu da bizim elimizde" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe’nin içinden geçtiği bu zorlu dönemde ekip olarak kenetlendiklerini ve hep beraberce Başkanımız Aziz Yıldırım’ın arkasında durduklarını belirten Ziegler, "Ligde şu anda ikinci sıradayız. Tüm iddialarımız sürüyor. Sanmıyorum ki başka bir kulüp Fenerbahçe gibi böyle zor bir dönemde kenetlensin. Ne kadar büyük bir kulüp olduğumuzu herkese göstermiş olduk" dedi.

Spor Toto Süper Final maçları hakkında ise Ziegler, "Çok iyi ayarlamak lazım.Yeni bir sistem. Büyük takımlarla arka arkaya önemli maçlar yapacağız. Çok iyi konsantre olup hazırlanmak gerekiyor. Bir yandan da taraftarlar için harika olacak. Çok sayıda derbi maç art arda görecekler. Ama tabii play-off öncesinde çok önemli iki maçımız var. Bunları kazanıp en iyi şekilde play-off maçlarına girmek istiyoruz" diye konuştu.

Son olarak, bütün taraftarlara verdikleri destekten dolayı teşekkür eden Ziegler, "Hep arkamızdalar. Özellikle kadın taraftarlarımıza teşekkürler. Hep yanımızda oldular. Kadınların Türkiye’de futbolu ne kadar sevdiğini görmek güzel. Avrupa’da da yakından takip ediliyor. Benim için böylesi bir kulüpte oynamak da çok önemli. Hem onlara hem kendime, sezon sonunda hep birlikte kutlayacağımız müthiş bir zafer diliyorum" diyerek sözlerini tamamladı.