08.09.2011

Ziegler İstanbul'a Geldi

Profesyonel Futbol Takımımızın yeni transferlerinden Reto Ziegler İstanbul’a geldi. İsviçre’den İstanbul’a gelen Ziegler’i, Atatürk Havalimanı’nda İdari Menajerimiz Hasan Çetinkaya ile Medya Sorumlumuz Orkun Yazgan karşıladı. 

Reto Ziegler, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Fenerbahçe’nin çok büyük bir kulüp olduğunu ifade ederek, "Böyle bir kulüpte oynamak benim için çok büyük bir gurur. Hocamız beni biliyordu zaten, takip ediyordu. Onun beni istediğini öğrendim ve çok büyük bir kulüp olmasından dolayı Fenerbahçe’yi seçtim’’ dedi. 

Süper Ligi bildiğini ve burada mücadele edecek futbolcuların teknik ve fizik bakımından güçlü olması gerektiğini anlatan Ziegler, "Ben de bu ligde oynayabilecek kalitede olduğumu düşünüyorum. Ayrıca İsviçre’de yaşayan çok Türk var. Onlardan dolayı Fenerbahçe’nin ne kadar büyük kulüp olduğunu biliyorum. Türk Milli Takımı’nda oynayan oyuncuları tanıyorum. Bazılarıyla Fenerbahçe’de oynayacağımdan dolayı da çok mutluyum. Burada kaldığım sürede takım arkadaşlarıma, takımıma yardımcı olmak ve tepede olmak için elimden gelen her şeyi yapacağım’’ diye konuştu. 

Ziegler, sol bek mevkisinde oynayan bir futbolcu olduğunu da dile getirerek, "Fakat daha çok ofansif bir sol bekim. Zaten hocam da bu özelliklerimi bilerek beni aldı" ifadelerini kullandı.