Ziegler: "kararim Doğruymuş"

14.09.2011

Ziegler: "kararim Doğruymuş"

Yeni transferimiz Reto Ziegler, kendisiyle Ocak ayından bu yana ilgilenen Fenerbahçe’nin büyüklüğünün ortada olduğunu ve doğru bir karar verdiğini düşündüğünü söyledi. Ziegler, seyircisiz oynadığı ilk lig maçından, coşkulu taraftarlarımıza, kariyerinden ve Başkanımız Aziz Yıldırım’a kadar bir çok konuda da açıklamalarda bulundu.

Hiç böylesini görmemiştim

Reto Primin Ziegler, takımımız sabah antrenmanı sonrası bir basın toplantısı düzenledi. "Çok iyi bir aile ortamı buldum Fenerbahçe’de çok iyi karşılandım. Takım arkadaşlarım sanki aileden bir parçaymış gibi çok iyi bir karşılama hazırladılar. Burada çok iyi bir aile ortamı buldum. Benim adıma her şey güzel bir şekilde gidiyor" diyerek sözlerine başlayan Ziegler,  Orduspor maçı hakkında ise "İlk maçla ilgili olarak, zor bir maçtı. Zaten zor olacağını da biliyorduk Önemli olan kazanmaktı. Kazandığımız için de mutluyuz. Bundan sonrasına devam edeceğiz, bakacağız. Futbol kariyerimde ilk kez boş tribünlere karşı oynadım. Farklı bir deneyim oldu benim için. Ama bunlar da önemli çünkü Biz Fenerbahçe’yiz, Fenerbahçe için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz.  Öyle de olması lazım, kulübün büyüklüğü de bunu gösteriyor. Ligin ilk maçında en iyi futbolumuzu oynayamadık ama elimizden gelenin en iyisini yaptık. 3 puan almamız gerekiyordu ,bunu aldığımız için mutluyuz" diye konuştu. Orduspor maçı öncesi taraftarın Samandıra’dan coşkulu uğurlaması hakkında ise Ziegler, "Ancak hiç böylesine yoğun bir taraftar grubu tezahüratı görmedim. İtalya’da da bir takım derbi maçlarda yoğun tezahürat eşliğinde tesislerden çıkıp maçlara gidiyorduk. Ama ilk defa böyle coşkulu bir uğurlama gördüm. Gerçekten çok etkileyici bir taraftar grubu var. Maçı oynarken de stadın dışında toplanan taraftarların yaptıkları tezahüratları duyuyorduk. Bu da gerçekten inanılmazdı" dedi.

Fenerbahçe’nin büyüklüğü ortada

Transferiyle ilgili olarak ise Ziegler, "Trabzonspor’un bir ilgisi vardı. Ama şöyle söylemek lazım: 1 gün içerisinde bitmesi gereken bir transfer gibiydi. Biraz acele etmemiz gerekiyordu. Ben çok fazla acele etmek istemedim. Fenerbahçe’nin Ocak ayında bana ilgi gösterdiğini biliyordum. Hocanın da beni yakından tanıdığını istediğini ve yakından takip ettiğini biliyordum. Fenerbahçe’nin de büyüklüğü ortada. Ben doğru karar verdiğimi düşünüyorum. Şu ana kadar her şey çok iyi gidiyor. Çok mutluyum. Doğru bir seçim yaptığımı düşünüyorum" diye konuştu.

Başkanımız için elimizden geleni yapıyoruz

Başkanımız Aziz Yıldırım ve Orduspor maçı yaşanan gol sevinciyle ilgili olarak ise Ziegler, "Saha içerisinde oynayan oyuncular durumun kötü olduğunu, yardımcı olmamız gerektiğini biliyoruz. Cristian, attığı golden sonra böyle bir sevinçte bulundu. Bizler de Başkanımıza olabildiğince yakın olup ne yapabiliriz diye düşündük. Elimizden geldiğini yapmaya çalışıyoruz. Bu şekilde bir tepki gösterdik. Oyuncular olarak işin bilincindeyiz. Ne olduğunun da bilincindeyiz. Bize düşen görevi de biliyoruz. Böyle bir gol sevinci çıktı, hepimiz de iştirakte bulunduk bu gol sevincine" dedi.

Ofans yapmayı seven bir bekim

Kendisini takımdan ayrılan Andre Santos ile kıyaslanması istendiğinde ise Ziegler, "Ofans yapmasını seven bir bek oyuncusuyum. Burada bunu gösterebileceğime inandığım bir ortam var. Hocamızın da bekler üzerine ağırlık verdiğini biliyorum. İlk maçta çok fazla bunu gösteremedim. Birbirimizi daha yeni yeni tanıyoruz. Tam alıştığım söylenemez takım arkadaşlarıma. İlk maçım için fena bir performans göstermediğimi söyleyebilirim. Zaman geçtikçe ben onlara, onlar da bana alıştıkça gözle görülür bir şekilde daha iyi bir gelişmeler olacak" diye konuştu.

Günler neyi getirecek bilmiyorum

Kariyeri hakkında ise Ziegler, "Juventus ile imzaladığım zaman Bellini vardı. Şu anki teknik direktör görevde değildi.  Yeni gelen antrenör benim gibi atak karakterli bir defans oyuncusunu tercih etmedi. Yaşanan sıkıntı da buydu, beni tutmak istemediler. Fenerbahçe gibi bir takımda oynama fırsatı bulunca da buraya geldim. Burada kalmam sadece bana bağlı değil, günler neyi gerektirecek bunu bilmiyorum. Tek başıma benim alacağım bir karar değil,. Zaman gösterecek, zamanı gelince değerlendiririz" diye konuştu.

Twitter hesabım yok

Reto Ziegler sözlerine kendisine ait bir Twitter hesabı bulunmadığını hatırlatarak noktaladı. Ziegler bu konuda, "Benim kullandığım bir Twitter hesabım yok. O nedenle benim adıma açılan hesaplar sahte. Taraftarlarımız bunları dikkate almasın" dedi.