Ziegler: "takim Olarak Üzgünüz"

12.02.2012

Ziegler: "takim Olarak Üzgünüz"

Oyuncumuz Reto Ziegler, maçı kaybettikleri için takım olarak çok üzgün olduklarını ifade etti. 

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Reto Ziegler, "Zor bir maç olacağını biliyorduk. Mağlup olduğumuz için hepimiz çok üzgünüz. Maç öncesi mücadele etmemiz gerektiğini söylemiştik, bu çok önemliydi. İlk yarıda kısa zaman içinde hatta 1 dakika içinde 2 gol yedik. Bundan sonra mental olarak çöktük" dedi.

İkinci yarıda yapılan taktik değişikliğine ve kaçırılan penaltı ile ilgili olarak ise Ziegler, "İkinci yarı teknik direktörümüz oyun taktiğini değiştirdi ve oyuncu değişiklikleri yaptı. Büyük bir kulüp olduğumuzu göstermemiz gerekiyordu. Yine de penaltı gol olsaydı, 1 puan alabilirdik. Belki 3 puan da alabilirdik. Yüzde yüz kaptanımızın arkasındayız. Çok tecrübeli bir oyuncu, böyle şeyler olabilir" diye konuştu.

Deplasmanda yaşanan puan kayıpları içinse Ziegler, "Sezon başında beri bir problem bu. İç sahada çok daha iyi bir performans sergiliyoruz ama deplasmanda böyle oluyor maalesef. Böyle devam etmemesi gerekiyor. Yine de iyi hazırlanmıştık. Arka arkaya gelen 2 golün, oyun yapımızı bozduğunu söyleyebilirim. Sezon bitmedi. Play off’lar var. Takım çok üzgün ama dediğim gibi lig devam ediyor" ifadelerini kullandı.