21.11.2015

Ziraat Bankasi 2-3 Fenerbahçe

Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımımız, Türkiye Erkekler Voleybol Ligi 5. hafta maçında Ziraat Bankası ile karşılaştı. Büyük çekişmeye sahne olan müsabakada 2-1'den gelerek maçı 3-2 kazanan Takımımız, 4. galibiyetine imza attı ve puanını 10'a yükseltti. 
 

TVF Ankara Başkent Voleybol Salonu’nda oynanan maç karşılıklı sayılarla başladı. (4-4) Metin Toy ve Alen Pajenk’in etkili oyunu ile ilk teknik molaya 8-6 önde giden Takımımız, skor üstünlüğünün sürekli el değiştirdiği ikinci bölümü 16-15 geride kapattı. Moladan kaptan Selçuk Keskin’in sayısıyla dönen ekibimiz, Metin Toy ile sayı bulsa da rakip takımın bloklarını geçmekte zorlandı ve seti 25-20 geride tamamladı. 
 

İkinci sette de ilk teknik molaya 8-6 önde giren Veljko Basic’in öğrencileri Cabral ve İzzet’in sayılarıyla 12-8 öne fırladı.  Sabit’in sayısı, Pajenk’in bloğu ile skor üstünlüğünü koruyan Fenerbahçemiz,   Metin Toy’un da blok üstünden aldığı sayıyla ikinci teknik molaya 16-13 önde gitti. Pajenk’in kullandığı servis turunda farkı 20-15’e çıkaran Takımımız, Selçuk Keskin’in liderliğinde arayı açtı ve İzzet-Cabral işbirliğiyle ikinci seti 25-18 önde geçti ve setlerde durum 1-1’e geldi. 
 

Üçüncü sette ilk teknik molaya ev sahibi takım 8-7 önde gitti. Art arda iki mola alarak takımını oyunda tutmaya ve sayı farkının açılmasını önlemeye çalışan  Veljko Basic, takımımızın ikinci teknik molaya 16-12 geride gitmesine engel olamadı.Setin son bölümünde Nilson’u durdurmakta zorlanan Fenerbahçemiz, seti 25-17 geride tamamladı. 
 

Dördünce sete Metin Toy’un sayılarıyla başlayan Fenerbahçemiz, ikinci teknik molaya 16-12 önde gitti. Bu dakikadan sonra Başkent ekibi oyuna ortak oldu ve eşitliği yakaladı. Setin sonunda İzzet ve Pajenk ile skor üreten Takımımız, seti 27-25 önde tamamladı maçta tekrardan eşitliği yakaladı. 
 

Tie break seti de dördüncü set gibi büyük çekişmeye sahne oldu. Karşılıklı sayılarla geçilen sette Pajenk'in sayısıyla 6-5 öne geçen Fenerbahçemiz, Selçuk Keskin'i liderliğinde skor üstünlüğünü sürdürdü. (8-6) Yakaladığı 3-0'lık seri Ziraat Bankası'nı 9-8 öne geçirdi ve Veljko Basic'den mola geldi. Moladan Metin Toy'un sayısıyla dönen Takımımız, İzzet'in sayısıyla da 10-9 öne geçti. Skor üstünlüğünün el değiştirdiği bu bölümde sahneye çıkan Selçuk Keskin'in blok sayısıyla Takımımız seti 16-14, maçı da 3-2 kazandı.