Ziraat Bankasi Voleybol Yönetimine Kinama

15.04.2011

Ziraat Bankasi Voleybol Yönetimine Kinama

Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımımızın, Aroma Erkekler Voleybol Ligi Play-Off Yarı Final serisi ikinci maçında ev sahibi takım taraftarlarının çıkardıkları olaylar, Kulübümüz tarafından yapılan açıklamayla kınandı. Açıklamanın tam metni şöyle:


 


Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımımız, Aroma Erkekler Voleybol Ligi Play-Off Yarı Final serisi ikinci maçında, Başkent Voleybol Salonu'nda Ziraat Bankası ile karşılaştı. Yöneticilerimiz, teknik heyetimiz ve sporcularımızın, karşılaşma süresince Ziraat Bankası taraftarlarının küfür ve hakaretlerine maruz kalmalarının yanı sıra iki taraftarımız da Ziraat Bankası taraftarları tarafından salon içerisinde dövülmüştür.Ancak üzülerek görüyoruz ki; çıkan olaylara ve küfür eden taraftarlara engel olma konusunda son derece isteksiz davranışlar sergileyen Ziraat Bankası Yönetimi, sporcularımızın oturduğu bölümün arkasında oturan ve ailece maç izlemeye gelen kişileri kaldırarak; sporcularımıza sürekli küfür eden bir grup kendini bilmezin o bölüme yerleştirilmesine müsaade etmişlerdir. Bunların yanı sıra; aynı yöneticiler, maç sonunda medyaya da yanlış bilgiler vererek Kulübümüz ve taraftarlarımız hakkında yalan yanlış haberlerin yapılmasına sebep olmuşlardır.


Gazeteler, 'Ziraat Bankası taraftarlarınca dövülen' iki taraftarımızın, ellerinde bıçaklar ile rakip takım taraftarlarının arasına girdiğini yazmaktadır. Bu iddia, baştan aşağı yalan olmasının yanı sıra Ziraat Bankası taraftarlarının spor ve ahlak dışı davranışlarını da örtme çabası taşımaktadır.Ellerinde bıçakla rakip takım seyircilerinin arasına daldıkları iddia edilen taraftarlarımızın resimleri, gazetelerde mevcuttur. Ne fotoğraflarda bıçak görülmekte ne de polis ifadelerinde bıçaktan bahsedilmektedir. Kaldı ki Ziraat Bankası taraftarlarının elinden bu iki kişiyi kurtaran emniyet güçleri, onları diğer taraftarlarımızın olduğu bölüme götürmüş ve karşılaşmayı oradan izlemelerini sağlamıştır. Bu şahısların üzerinde bıçak olması ya da iddia edildiği gibi bir eylemde bulunmuş olmaları durumunda, emniyet güçlerinin bu kişileri salonda tutması mümkün müdür?Başkent Voleybol Salonu'nda yaşanan spor ve ahlak dışı, misafirperverlikten uzak davranışlar; Ziraat Bankası gibi Cumhuriyet tarihimizin en önemli kurumlarından birinin spor takımına yakışmamıştır.Söz konusu olaylar nedeniyle, Ziraat Bankası'nın Voleyboldan Sorumlu Yönetimini kınıyor; kendilerini benzer çirkinliklerin tekrarlanmaması adına gereken önlemleri almaya davet ediyoruz.FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ